wmaraci reklam
lidertakipci

Yemek Tarifi Sitesi

16 Mesajlar 3.566 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dealer dealer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar Merhaba...
Daha önce flash oyun sitelerim vardı adsense üzerinden bi dönem gelir elde etmiştim.İşlerim yogunlaşınca vakit ayıramadım sitelerin bi kısmını sattım bi kısmı boş boş duruyo.Gelelim Soruma Yemek tarifi sitesi açmayı planlıyorum bu konu hakkında görüş bildirirseniz sevinirim.Mantıkılımıdır siteden kazanç saglamak için neler yapmak gerekir.Özellikle yemek tarifi sitesi olan arkadaşlar TBM ve hit/kazanç oranı hakkında bilgi verirse sevinirim.

wmaraci
reklam

karsavar1 karsavar1 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek boşta
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 4, (%100)
site sahibi değilim ama forumlarda karşılaştığım yorumlarda bayanların baya tıklama yaptıkları söyleniyordu. normal olarak kazançta iyi olur.

reklamsiz reklamsiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Programlama (öğrenci)
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
1 hafta oldu yemek tarif sitesi açtım güzel gidiyor tabi ki daha reklam ve ya hit yok ancak güzel olacağına inanıyorum uğraşıldığı taktirde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

• Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 1, (%100)

reklamsiz adlı üyeden alıntı

1 hafta oldu yemek tarif sitesi açtım güzel gidiyor tabi ki daha reklam ve ya hit yok ancak güzel olacağına inanıyorum uğraşıldığı taktirde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Hocam banada açsam kazandırır gibi geliyo ama geçen gün ***'da bi site satıldı eleman satışta 10k tekil 20k gösterim ile ayda 350-400 $ arası kazancı var demiş(2 yada 3 reklam yerleşimi ile) bana çok orantısız geldi.

Eger sitesi olan arkadaşlar varsa benim merak ettigim 1k tekilim var ortalama şu kadar kazandırır diyen var mı?

wmaraci
wmaraci

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam yemek tarifi siteleri sıkıntılı biraz, yemek tarifi paylaşırsın ama o tarif her sitede aynıdır. Malzemeler yapılışı diye 2 bölümden ayrılır, özgünlük diye bir şey katmak söz konusu olamıyor pek. Eğer uğraşırım, domainimde kaliteli dersen iyi kazanırsın emin ol.

Binlerce yemek tarifini ekledikten sonra iş bitmiyor, sosyal medyadan reklamını yaptırırsan ya da hediyeler verirsen kârlı çıkmaya başlarsın. Artık ziyaretçinin siteni tanıması lazım. Böyle bir şeyin olması içinde biraz paraya kıymak gerekiyor.

2'den fazla site barındırmayın elinizde, çünkü yemek tarifi sitesi baya ilgi ve özveri ister.
ahmetseckin oaskan

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

ChaCha ChaCha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Avukat Katibi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 29, (%100)
Hocam uzun zamandır yemek tarifi sitesi ile ilgileniyorum eğer ilgilenmezseniz anında site batar. Biraz ilgi ve biraz da para harcamak lazım. Ben artık o kadar çok sıkıldım ki şuan nerdeyse hiç ilgilenmiyorum. Para kazanma mevzusuna gelince günlük 1k - 2k tekil hitte ayda en az 100 dolar kazandırıyor bunu kesinlikle söyleyebilirim.

• Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 1, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Hocam yemek tarifi siteleri sıkıntılı biraz, yemek tarifi paylaşırsın ama o tarif her sitede aynıdır. Malzemeler yapılışı diye 2 bölümden ayrılır, özgünlük diye bir şey katmak söz konusu olamıyor pek. Eğer uğraşırım, domainimde kaliteli dersen iyi kazanırsın emin ol.

Binlerce yemek tarifini ekledikten sonra iş bitmiyor, sosyal medyadan reklamını yaptırırsan ya da hediyeler verirsen kârlı çıkmaya başlarsın. Artık ziyaretçinin siteni tanıması lazım. Böyle bir şeyin olması içinde biraz paraya kıymak gerekiyor.

2'den fazla site barındırmayın elinizde, çünkü yemek tarifi sitesi baya ilgi ve özveri ister.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Benim planım bayan bi editör bulmaktı ama tahmin edebilecegin gibi biraz masraflı olacak.
Yatırım yapıp özgün olmak mı yoksa bi bot yazıp tüm tarifleri çekmek ve bi kaç cümle değiştirip yayınlamak mı mantıklıdır?
Botu kendim yazarım bana çok daha az maliyeti olur ama tam olarak kestiremedim hangisi siteye trafik sağlar.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

dealer adlı üyeden alıntı

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Benim planım bayan bi editör bulmaktı ama tahmin edebilecegin gibi biraz masraflı olacak.
Yatırım yapıp özgün olmak mı yoksa bi bot yazıp tüm tarifleri çekmek ve bi kaç cümle değiştirip yayınlamak mı mantıklıdır?
Botu kendim yazarım bana çok daha az maliyeti olur ama tam olarak kestiremedim hangisi siteye trafik sağlar.

Zaten milyonlarca kopya içeriğin yer aldığı bir kategoride sende bot yazıp içerik çekersen verdiğin domain parasına yazık edersin. Bence girmeden vazgeç bu işe başta bot yazmayı düşünen adam özgün içerikte giremez.

• Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 1, (%100)

ChaCha adlı üyeden alıntı

Hocam uzun zamandır yemek tarifi sitesi ile ilgileniyorum eğer ilgilenmezseniz anında site batar. Biraz ilgi ve biraz da para harcamak lazım. Ben artık o kadar çok sıkıldım ki şuan nerdeyse hiç ilgilenmiyorum. Para kazanma mevzusuna gelince günlük 1k - 2k tekil hitte ayda en az 100 dolar kazandırıyor bunu kesinlikle söyleyebilirim.

omerknet adlı üyeden alıntı

Zaten milyonlarca kopya içeriğin yer aldığı bir kategoride sende bot yazıp içerik çekersen verdiğin domain parasına yazık edersin. Bence girmeden vazgeç bu işe başta bot yazmayı düşünen adam özgün içerikte giremez.

Hocam ben direk almaktan bahsetmiyorum.Bot önüme içeriği getirecek ben düzenlemeler yapıcam sıfır yazmaktan daha kolay olur diye dedim.yoksa %100 kopya ile bi yere gelinemeyecegi açık.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam bu alanda özgün olmak çokta mümkün değil gibi, malzeme listelerinin yerini değiştirerekte bir yere gelinmez. Hazır yemek tarifi dbsi yükleyin, sosyal medya reklamlarına ve sitenin tasarımına ağırlık verin.

iyi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al