wmaraci reklam

1 Nisan şakasının kökeni nedir?

29 Mesajlar 4.580 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Tartışmnıza gerek yok ki.Bugün yaşadığımız hersey bizim kültürümüze ait olan birşey değildir.Aslında üzülmemiz gereken yer budur.Ah bir nisan ah noel v.s.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

bilginu adlı üyeden alıntı

Anladım ama şuan tahminimce kot pantolon gömlek veya tshit giyiyorsundur bunlar hristiyan geleneği bunun yerine sarık cüppe ve şalvar giymelisin. Hatta bu bilgisayarı interneti falanda hristiyanlar çıkardı bunun yerine deriye elle yazılmış eserler okumalısın matbaa ile basılmışıda olmaz.

dolabımda 1 tane kot pantolon var ve daha alalı 1 kere yıkamadım giymediğim için burası din tartışması yapılacak yer değil hocam mevzuyu kişiselleştirip tartışmak istiyorsan başka yerde konuşalım burası din konusunu tartışacak yer değil konu açılmış herkes birşey paylaşır ister inanırsın ister inanmazsın Necip fazıl'ın güzel bir sözü var
"Dinde zorlama yoktur, herkes özgürdür elbette. İsteyen dünyada pişer, isteyen ahirette.."
aynı misal herkes istediğine inanmakta özgür!

Dreamcool Dreamcool WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 78 / 75
  • Ticaret 62, (%100)

canisik adlı üyeden alıntı

yanlışınız var hocam bence yazı paylaşırken tam araştırın asıl 1 nisan nerden mi geliyor!

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Nereden geldiğini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalım... DR. AZMİ KOÇAK...

Hocam ben bunu geçen sene tarih öğretmenime sordum. Türkler bölye bir olay yaşamamışlardır hatta hiçbir kaleyi falan savaşmadan teslim etmemişlerdir dedi. Sizin söylediğinizde doğrulu kesin değil. Edibaytçılar bu günün dünya mizah günü olduğunu söylüyorlar olayı daha ileriye götürmemek gerek.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

Makale & Editörlük Hizmetleri

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Her sene aynı muhabbet bunları konuşup araştıracağınıza türkiye ne durumda? türk askerleri kimlerin bayragının resminin altından geçiyor eyalet sistemine tamam deniliyor... türkiyeyi ne günler bekliyor bundan konuşsak daha yararlı olabilir bence.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

Dreamcool adlı üyeden alıntı

Hocam ben bunu geçen sene tarih öğretmenime sordum. Türkler bölye bir olay yaşamamışlardır hatta hiçbir kaleyi falan savaşmadan teslim etmemişlerdir dedi. Sizin söylediğinizde doğrulu kesin değil. Edibaytçılar bu günün dünya mizah günü olduğunu söylüyorlar olayı daha ileriye götürmemek gerek.

hocam ben kesin doğru demedim zaten bizimde hatamız olabilir sonucta internette gördüğümüz şeyleri paylaşıyoruz yanlışımız varsa elbette düzeltilir

Dreamcool Dreamcool WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 78 / 75
  • Ticaret 62, (%100)
Yok hocam yani bende bilidiğimi söyledim benimkide yanlış olabilir belkide. :)

Makale & Editörlük Hizmetleri

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)

yanlışınız var hocam bence yazı paylaşırken tam araştırın asıl 1 nisan nerden mi geliyor!

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Nereden geldiğini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalım... DR. AZMİ KOÇAK...

aynen bu şekilde oldu.

• Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

oyunrafi adlı üyeden alıntı

aynen bu şekilde oldu.

yok hocam internetten baktığımız kadarı ile bilgileri araştırmadan paylaşıyoruz elimizde kaynak sadece sayfa adı oluyor. Ben tarihçi arkadaşımı aradım bu olayın aslı için endülüs emevileri savaşı kaybedince küçük devletçiklere bölünmüş hepsi avrupalı askerlerin zulmüne maruz kalarakyok olmuş son bir ülke kalmıs adını şimdi unuttum oda birşekilde ele geçirilmiş detayını anlatmadı ama hristiyanların lideri kalan msülümanları astırmak istemiş ama osmanlı kalan az bir insanı kurtarmış işin içinde 1 nsan geçmedi o yüzden ben paylaştığım konudan dolayı özür dilerim kaynaksız bilgi paylaştık. 1 nisanın aslı ilk konuyu açan arkadaşın yaazdıklarına yakın birşeymiş
ArizaNotlari

kişi bu mesajı beğendi.

ArizaNotlari ArizaNotlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektronik Tamircisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 62 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

yok hocam internetten baktığımız kadarı ile bilgileri araştırmadan paylaşıyoruz elimizde kaynak sadece sayfa adı oluyor. Ben tarihçi arkadaşımı aradım bu olayın aslı için endülüs emevileri savaşı kaybedince küçük devletçiklere bölünmüş hepsi avrupalı askerlerin zulmüne maruz kalarakyok olmuş son bir ülke kalmıs adını şimdi unuttum oda birşekilde ele geçirilmiş detayını anlatmadı ama hristiyanların lideri kalan msülümanları astırmak istemiş ama osmanlı kalan az bir insanı kurtarmış işin içinde 1 nsan geçmedi o yüzden ben paylaştığım konudan dolayı özür dilerim kaynaksız bilgi paylaştık. 1 nisanın aslı ilk konuyu açan arkadaşın yaazdıklarına yakın birşeymiş

Kibirlenmeden, gerçeği kabul etmeniz takdir edilecek bir davranış.

arizanotlari.com

• Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

Arıza Notları adlı üyeden alıntı

Kibirlenmeden, gerçeği kabul etmeniz takdir edilecek bir davranış.

hocam paylaşılan konuları birçok insan okuyor, yanlış yönlendirme yapıp kul hakkına girmeye gerek yok doğru neyse kabul etmek gerekir.

Sevdğim bir söz var;

" Bilmemek kötüdür ama bilmediğini bilmemek daha kötüdür..."

O yüzden yanlışta ısrarcı olmamak lazım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al