wmaraci reklam
lidertakipci

1 Nisan şakasının kökeni nedir?

29 Mesajlar 4.622 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

Her sene aynı muhabbet bunları konuşup araştıracağınıza türkiye ne durumda? türk askerleri kimlerin bayragının resminin altından geçiyor eyalet sistemine tamam deniliyor... türkiyeyi ne günler bekliyor bundan konuşsak daha yararlı olabilir bence.

Sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim.Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara baştan beri hükümette dahildi.Ne yapılması gerek? Mücadele için hazırlanmalıyız.Çünkü ülkeyi göz göre göre emperyalist güçlere teslim edecekler ve biz buna izin vermeyeceğiz.Atalarımızın tarihini çiğnettirmeyeceğiz.İslami ahlakımızla olanlara dur demenin vakti gelmiştir.
DeLi1SeY

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mertkaan mertkaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek YAPI RESSAMI
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 48 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
1 nisan kökeni nedir konusu bu kadar uzatılacağını hiç düşünmemiştim. Helal olsun sizlere konuyu nereden nereye çekenleri gördüm bir alemsiniz arkadaşlar.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
İşin içine anlamsız siyaset, din, cinsellik karıştırmayı ve bulandırmayı o kadar çok seviyoruz ki. Konu kapanışını talep ediyorum. Bu arada 1 Nisan hikaye türevlerine bayıldım, kim nereye isterse oraya çekip bir hikaye türetmiş, dramatize edilmiş. Vay be, güzel ülkem sen çok yaşa.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Endulus sacmaligina inanmiyorum. Boyle bir sacmaligi neden tum dunya kutlasin ?

Ayrica zaman , samanyolu gibi yerlerin dedigi 2+2=4 yazisina bile inanmam. Orada calisan destek veren gazetecilerede ayni sekilde.

ChuckBartowsKi
wmaraci
wmaraci

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Endulus sacmaligina inanmiyorum. Boyle bir sacmaligi neden tum dunya kutlasin ?

Ayrica zaman , samanyolu gibi yerlerin dedigi 2+2=4 yazisina bile inanmam. Orada calisan destek veren gazetecilerede ayni sekilde.

hocam konunun zaman samanyolu gibi farklı firmalalarla ne alakası, konu amacından kaymıştı ama seninki kadar kaydıranını görmedim :)

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)

canisik adlı üyeden alıntı

hocam konunun zaman samanyolu gibi farklı firmalalarla ne alakası, konu amacından kaymıştı ama seninki kadar kaydıranını görmedim :)

Yok bugun ayni haberi ve gangnam style dansinin budizm oldugunu ve muslumanlarin aklini celmek icin yapildigini soyleyen haberler gordumde ondan dedim :)

ChuckBartowsKi

• Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

ChuckBartowsKi adlı üyeden alıntı

Yok bugun ayni haberi ve gangnam style dansinin budizm oldugunu ve muslumanlarin aklini celmek icin yapildigini soyleyen haberler gordumde ondan dedim :)

olabilir hocam bunu zaman gazetesinde yada samanyoluhaberde gördüysen söylediğinde haklısın ama yok birilerinin agzından duyduysan yada normal bir sitede gördüysen bunu genele yorma bence şahıslardan kaynakalan şeyler bunlar

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

canisik adlı üyeden alıntı

yok hocam internetten baktığımız kadarı ile bilgileri araştırmadan paylaşıyoruz elimizde kaynak sadece sayfa adı oluyor. Ben tarihçi arkadaşımı aradım bu olayın aslı için endülüs emevileri savaşı kaybedince küçük devletçiklere bölünmüş hepsi avrupalı askerlerin zulmüne maruz kalarakyok olmuş son bir ülke kalmıs adını şimdi unuttum oda birşekilde ele geçirilmiş detayını anlatmadı ama hristiyanların lideri kalan msülümanları astırmak istemiş ama osmanlı kalan az bir insanı kurtarmış işin içinde 1 nsan geçmedi o yüzden ben paylaştığım konudan dolayı özür dilerim kaynaksız bilgi paylaştık. 1 nisanın aslı ilk konuyu açan arkadaşın yaazdıklarına yakın birşeymiş

Gerçeği kabullenmenize sevindim. Fakat suç sizde değil, bu devirde insanlara aptal muamelesi yapanlarda. Adamlar Coca Cola logosunu evirip-çevirip La Mekke, La Muhammed (Mekke yok, Muhammed yok) yazısı çıkarttılar ya, bu gibilerinden din adı altında her şey beklenir.

• Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Gerçeği kabullenmenize sevindim. Fakat suç sizde değil, bu devirde insanlara aptal muamelesi yapanlarda. Adamlar Coca Cola logosunu evirip-çevirip La Mekke, La Muhammed (Mekke yok, Muhammed yok) yazısı çıkarttılar ya, bu gibilerinden din adı altında her şey beklenir.

hocam bu gibi şeyleri genelde yabancı müslümanlar yapıyor forumlarda bloglarda millet paylaşa paylaşa yayılıyor dediğiniz şeyin orjinaline bakın mesela

ben böyle şeylerin peşinde koşmam belki gerçeklik payı vardır bilemem, bildiğim birşey varsa cocacola zaten sağlığa zararlı üstüne adamlar ne yaparsa yapsın içmem zaten, ama şuda var ki bu adamlar bunları yapıyorlar evet müslümanları karalamak için elinden geleni yapıyorlar biri bunu inkar ederse onlardan ne farkı kalır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al