wmaraci reklam

Çöp Linkler Ve Seo

9 Mesajlar 936 Okunma
smmexpress

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle selam aleykum arkadaşlar.Bugün bir çok kişi sitesine değer veriri biliyorum.Ama yaptıgımız bazı hatalar var.Bunların en basında çöplük siteleri kullanmamızdır.
Mesela adamın biri baslık atıyor temiz forum tanıtım listesi.Eee sonuc ne bir ay sonra o sitede çöplük olacak işte.Ay nı şekilde blog backlink v.s olsun bu hataya düşmemek her zaman iyidir.Seo'yu iyi bilen arkadasların en büyük tavsiyeleri şudur.Az olsun ama temiz olsun.Mesela siz gitceksiniz 350-400 forum tanıtımı alacaksınız ama hem 100 tl ve üstü vereceksiniz hemde siteniz çöp sitelerde paylasılcak.Bende bu hataya düştüm ama hatamdan geri döndüm.
O yüzden sizlere özellikle forum tanıtımı konusunda bir tavsiyem şudur.Atıyorum bir dini siteniz var diyelim,ve kelimeniz benim gibi ilahi dinle olsun.Aratın googlede dini forumlar,islami forumlar v.s diye sonra girin üye olun iki dakkalık iştir.Daha sonra hemen tanışma bölümüne gidiniz.Çünkü site tanıtım kategorileri olsa dahi kimisi belli bir miktar mesaj sayısı ister.O yüzden en garantisi tanısma bölümü.
Örnek mesaj :
Selam aleykum canlar bende aranıza izmirden katılıyorum inşallah.Sizin kadar olmasada bizlerde küçük çapğlı bir webmaster sayılırız.Bizimde herkes ilahi dinle sin diyte küçük bir sitemiz.Bundan sonra hem kendi hem de sizin sitenizde güzel vakit geçirmek dileği ile Allaha emanetsiniz.
Gibisinden küçük bir mesajla hem selam vermiş olursunuz hemde linkinizi bırakmıs olursunuz.Bu sekilde diğer acılan konularadada siteninizin linkini tanıtcak pozisyon yakarsanız cevapo veriyormus gibisinden linkinizi kıstırınız.Hzır girmişken profil düzenle kısmından sitenizide yazınız.Aynen bu şekilde temiz bloglara blogtaki yazı ile ilgili mesaj yazınız vesaire diye uzatabiliriz.Yani bu işi temiz ve düzenli yaparsanız daha çok verim alabilirsiniz.
Günde on forum - 5 Blog gibi bir düzen yaposanız sşize bir ayda 300 forum tanıtım olur hemde zamana yaymıs olursunuz.Diye düşnüüyorum...
Selam ve dua ile.

wmaraci
reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Temiz dilli kardeşim benim :) , her yazımda bu konunun üstüne düşüyorum fakat etkilediklerimden çok buna uymayanlar var hiç geleceği düşünmüyorlar biraz mantık biraz doğaçlama = sağlıklı optimizasyon

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

eparim eparim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
faydalı bilgi eline sağlık paylaştığın için

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Aynen hocam herkesin bildiği bir şey ama kimsenin yapmadığı, özen göstermediği bir şey.Bunu da artık bi köşeye yazıyorum.Bende tekrardan unutmayayım :)

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Yani kardesim seo dediğimiz kavram aslında herkesin dediği gibi işi bilmek değil işin çakallığına kacmaktır.Yani bu cakallık kötü bir manada değil üretic i olmaktır.Şimdi mesela bunu ben en kısa zamanda yaptıgım kısa bir calısma ile 5 yıllık siteleri bile geride bırakmayı düşnüüyorum tyabi sadece forum tanıtım v.s değil.Farklı yöntemler ve temiz yöntemler ahh bunu acıklıcam tabiki yeri gelincew acıklıcam benim ekmek yediğim bir oplaydan onlarcası helaliylşe yemiyorsa bemn rahat etmem o yüzden sizlere suanlık tek tavsiyem kendi seonuzu kendiniz yapın.Ya hiç bilemedin 50 tane google +1 10 tl ye satıyorlar ne gerek var git faceboıok profilinde elli arkaadasıon var onlardan rica etsen yine yapar mesela benm söle birşey yaptım. http://dinivideolar.net/toolbar-indir bunla dün yapmam ragmen 5-6 kişiye indirttim dahada indirtirim 50-60 kişiye bunmu yaptıgımda deymen keyfime.Yani mantıgınız bu olsun.Nneden bu konusmaları yapğıyorum ben zamanında cok hata yapğtım benden sopnra sonra gelen kardeslerim aynı hataya gark olmasın inşallah.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Klavyene sağlık kardeşim :)

• Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

blueffect adlı üyeden alıntı

Klavyene sağlık kardeşim :)

Rica ederim ilim paylaştıkca cogalır.İnşallah önümüzdeki günlerde maddi durumu olmayan bir iki kardesimizede destek cıkmayı düşünüyorum.Çünkü bizde hgaribanız birnbbirimize destek vermeliyiz :)
blueffect

kişi bu mesajı beğendi.

AlperenMedya AlperenMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilişim Güvenliği Uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 5, (%100)
seo'cuların tuzağına düşmemek lazım :)

lyonman624 lyonman624 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Seo cu geçinipte, seo yapacağım diye aylık binlerce lira para isteyen arkadaşlara örnek olsun. Bu tür bilgiler internet dünyamızı güzelleştiriyor. Paylaşım için teşekkürler. Diğer tecrübelerini de paylaşmanı bekleriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al