freelance iş ilanları

Üniversite portalı - Fikirlerinizi alabilir miyim?

5 Mesajlar 734 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Üniversiteye adım atmadan önceden beri bir projem vardı kafamda.Sadece üniversitelilerin yazı yazdığı, üniversitelileri ilgilendiren haberlerin olduğu portal tarzında bir site.Bir ton site var böyle ama üniversitelilerin yazı yazdığı bir site bulamadım.Şöyle anlatayım.

Dediğim gibi bir çok site var.Üniversiteli arkadaşların da yazdığı siteler mevcut.Ama öyle siteler var ki o yazı yazan üniversiteliler köşe yazarları kalitesinde yazıyor.Yani aşırı titizlikle seçiliyor.Ben nice üniversitelinin yazı yazmak için mekan aradığını biliyorum.Kendi blog sitelerini kurmaya cesaret edemeyen, okunmama riskiyle yazı yazmayan nice üniversiteli.

Bende herkesin yazı yazabildiği, ama yine burda küçük bir seçicilik yapılarak ayrılan yazarların bir site üzerinde yazı yazmasına olanak sağlamak istiyorum.

Sitede kategorilerinde sınır olmayacak.Örneğin teknoloji, sosyal medya, siyaset, güncel v.s diye kategoriler şeklinde yazılar yazılacak.

Bundan önce her açtığım sitede tek başıma hareket ettim ki hala idare ettiğim siteler var.Ama bu işe tek başıma girişmek istemiyorum.Siteden hiçbir gelir beklemiyorum.Bu konuda sadece sosyal hayatımı ve kendimi geliştirme çabası içerisindeyim.Yine de bu iş tek başına yapılacak bir iş değil gibi geliyor.

Kendimce bu proje için 4-5 kişilik bir ekip kurma çabasındayım.Şuan Konya Selçuk Üniversitesi'nde Gazetecilik okuyan bir arkadaşımla birlikte düşünüyoruz böyle bir şey.

Şimdi sizden ricam böyle bir proje için başta Uludağ Üni. olmak üzere ekibi tamamlamak.Ama bu ekibi nereden, nasıl oluşturacağım onu bilemiyorum.

İlk önce yazılar ve haberler için kendide yazı yazabilecek bazı arkadaşlara ihtiyacım var.

Arkadaşlar uzun uzun da anlattım ama bana akıl verebilir misiniz?

Böyle bir ekibi nasıl ve nerden oluşturabilirim? Ya da anlatıklarıma göre ekibe dahil olmak isteyen üniversiteli arkadaşlar var mı?

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Sadece üniversitelilerin yazı yazdığı, üniversitelileri ilgilendiren haberlerin olduğu portal tarzında bir site.
-
Sitede kategorilerinde sınır olmayacak.Örneğin teknoloji, sosyal medya, siyaset, güncel v.s diye kategoriler şeklinde yazılar yazılacak.

Hocam hangisi olacak önce bunu bir kesinleştir. Bunun dışında nacizane tavsiyelerim;

- Bir projeye girilecekse ortak iş yapılmamalı.
- Domain marka olabilecek bir isme sahip olmalı.
- Başlangıçta yazacak öğrenci kolay bulamayacağın için, öğrencilere ücret karşılığında yazdırman gerekir. İleride markalaşıp ünlü olduğunda herkes yazmak isteyecek.
- Altyapı iyice tamamlandığında el broşürleriyle tanıtman gerek. Kendi okuduğun üniversiten ve her üniversitede broşür dağıttrabileceğin kişiler bulman çok iyi olacak.

Burada can alıcı nokta domain ve reklam. Bu domain sağlam olursa reklamdan maksimum dönüşü alırsın ama domain kötüyse tonla para harcasan da, sadece paranın elinden gidişini izlersin.

iyi.

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ilk önce teşekkür ederim yorumun için.

Portal tazı bir site derken dediğim gibi kategoriler oluşacak ama aanasayfa da manşette de üniversitelileri ilgilendiren haberler ve etkinlikler olacak.Temel mantık yazılar olacak.

Dedikleriniz çok önemli.Ama öyle çok büyük bir site olma çabasında değilim.Şimdiden yazacak 10 kişi falan var.Ünide topluluklardan da yazarları bulacağım.

Ama ilk önce kendime ekip oluşturmam lazım.Çünkü artık tek başıma bir iş yapmak istemiyorum.Uğraşamıyorum.Sizce bu ekip işini nasıl oluşturabilirim?

Hani ne bileyim.Ekipten kastım biri manşet haberlerinde sorumlu olacak, biri üye girişlerinden ve üyelerden v.s

www.stratejiksozluk.com

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Ekip olarak çalışmak sürekli paslaşmaya bağlıdır.Sonra birbirinizi iyi anlamanız gerek.Eksiksiz ve baştansavma iş yapmaması lazım kimsenin . Girilecek yazıların özgün içerikler olması gerçekten öğrencinin sesi olması lazım.Umarım başarırsın takipçinim ;)

Teamtofas.com
wmaraci
wmaraci

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 460
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam , Savaş Doğan abimizin sitesini ziyaret et ve proje taslağı var onu doldurup mail olarak gönder :) sana olumlu olumsuz dönüş yapar kendisi Proje Yönetim Uzmanıdır. örnek bir projesi ; quup.com dur.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al