wmaraci reklam
lidertakipci

Link Çıkışı ve faydaları...

7 Mesajlar 1.988 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
Uzun zamandan beri tartışma haline gelen çoğu kişi tarafından zararlı olduğu düşünülen website'lerden çıkan linklerin zararlı mı? yoksa zararsız mı? olduğu konusudur.

Kimine % 70 lik kısım link çıkışının sitelere aşırı zarar verdiği Google tarafından pagerank değerinin düşmesine hitin azalmasına ve sandbox cezasına maruz kalınacağı hakkında çok makaleleler var. Ama ben bunların tam tersini iddia ederek link çıkışının aksine zararı değil bir nevi faydası olacağı düşüncesindeyim tabi bu bir iddia yada görüş.

Webmaster dünyasında herkes papağan gibi kim ne duyarsa kim ne okursa onu sürekli söyler ve tam olarakta seo'dan pek de bir şey anlamayan kişiler anlayan insanlar azınlıkta herkes orataya bir fikir atar hangisi çok tekrarlanırsa insanlar ona kulak keser, işte tam burada ben devreye giriyorum ve farklı ve mantıklı fikirlerimi sizlere sunuyorum.

Diyelimki bir eğitim siteniz var ve google gözünde çok iyi derecede olduğunuzu düşünüyorsunuz kaliteli hizmet vererek site içi linklemeleri güzel şekilde yapıp ziyaretçinin sitenizde çok fazla sayfa gezerek yararlı bilgilere daha iyi bir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışıyorsunuz. Ve dışarıya hiç bir link çıkışınız olmuyor sizden daha kaliteli aynı kategoride üst siteye link verdiğinizi düşünün seo'culara göre bu link çıkışının zararlı olacağı konusu ama işin tam aksi google sizin sizden daha kaliteli siteye link verdiğinizi düşünerek daha iyi faydalanmasını sağladığınız kategorisinde olumlu bakarak link çıkışının zarar değil aksine fayda getireceği konusu üzerinde duruyorum.

Fakat link verdiğiniz sitelerin sizin sitenizle aynı içerikte olmasına dikkat edin mesela haber siteniz var ise haber sitelerine moda siteniz varsa moda sohbet siteniz var ise sohbet kategorili sitelere link çıkışı yapınız. Bir çok site biliyorum ki dofollow link çıkışı onlarca veren siteler ama gel gör ki pagerank değerleri aman sitem zarar görmesin link vermeyeyim dofollow yerine nofollow olsun diyen sitelerden kat kat yükseklerde. Aslında bu google'nin çok akıllıca bir stratejisi google'yi iyi anlamak lazım akıllı davranmak lazım. En basitinden deneme yanılma yöntemi ile bunu test edebilirsiniz. Kaybedeceğiniz bir şey olmayacak ve emin olacaksınız.

Bunun yanı sıra footer'den çıkan linkler kendi siteniz ile alakasız yeni açılmış google gözünde pek değeri olmayan alt sitelere çıkış oluyorsa bunu google elbette anlayacak bir link piyasasında satış ve ticari kar elde edildiğini bu yüzden sitelerine link alanlarda kendi içeriğinde bir siteden verende kendi kategorisinde sitelere link alıp versinler ve korkmayın dofollow link vermekten hem karşındaki sitenle pagerankını paylaşırsın hem faydalı olursun bu paylaşım iyi niyet yardımlaşma GoogLe tarafından saygıyla karşılanacak ve size güzel etkiler yapacaktır.

Kaynak>>
ihtiyar kayseri emlak

kişi bu mesajı beğendi.

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım
wmaraci
reklam

ihtiyar ihtiyar serbest meslek Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
teşekkürler güzel yazı.

Sıcak Haberler https://sicakhaberler.com.tr/

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)

ihtiyar adlı üyeden alıntı

teşekkürler güzel yazı.

ben tşk ederim

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Yazınız güzel fakat size tavsiyem yazılarınızın içerisinde resim kullanın. Bu şekilde yazılarınız ilgi çeker ve daha rahat okunur.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
wmaraci

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Link çıkışı bir nevi zenginliktir bunda haklısın. Örneğin; Bu yaz bodrumda bir tatil yaptığını varsayalım...

Eve geldin bodrum başlıklı bir makale hazırladın. Yazı içinde bodrumdan tarihi yerleri, gezilecek mekanlar, restorant vs müze vb. (her kaliteli mekanın bir sitesi vardır mutlak) kısa bir tanımla link çıkabilirsiniz. Yada en basiti tarihi bir ev varsa tutup wikipedia linkli verip o evin tüm detaylarını sunabilirsin. Bu tarz şeyler makaleni zenginleştir. Belki hedef kelimen yoktur ama google sever mutlaka hitte gelir.

Ancak sen sitenle aynı kategoride farklı bir siteye link çıkarsan link çıktığın site senin tepene çıkar.

Başlığın: Bodrumda gezilecek mekanlar...
Link çıktığın sitede : Bodrumda gezilecek mekanlar...

Aynı başlık ve eşdeğer içerik varsa her türlü tepene çıkar senin...

Bu sebeptendir ki link satın alanlar eşdeğer içerik arıyor. Şimdi durduk yere google beni sevecek diye ne diye adamı tepene çıkarasın ki?

Link çıkışı faydalıdır ancak orada ince bir ayrıntı var işte.

Teşekkürler.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
link çıkışı demek örneklerle, alternatflerle zenginleştirmek demektir. Cılkı çıkmadığı sürece tabiiki. Bir olay anlatırken alternatiflerini, örneklemelerini yapmakmı mantıklıdır yoksa ben bilirim en iyisini diye kendi bildiklerini mi? buda öyle birşey. Link çıkışı iyidir iyi. hlede iyi bir siteye çıkış yapıyorsan.hatta kendi sitene çıkışında rel="muse" ile bile çıkış yapabilirsin.

adem123 adem123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
evet yeni algoritmaya göre kaliteli sitelere link çıkışı zarar değil tam tersi yarar sağlıyor yani google durmadan algoritmasını değiştiriyor bugun iyi yarın kütü olabilir link çıkışları

Pr 4 - (3) adet sitede ücretsiz tanıtım yazısı

http://goo.gl/ZhW1nH
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al