wmaraci reklam
lidertakipci

Google EMD Güncellemesi (Net Çözüm)

9 Mesajlar 1.865 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar Google SEO bilimcileri. Bugünkü makalemizde şu anda gündemde olan Google EMD güncellemesi hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Araştırmaların ve net bilgilerin sonucunda size anlatacağım konular açıkçası şuan için bir tehdit unsuru içermemektedir.

Google EMD Algoritması Nedir?
Bu algoritmanın amacı EMD(Tam Etki Alanı Eşleşmesi) adında yapılmış, hedefinde kalıcı bağlantı ve bunlara bağlı alan adı uzantılarını ilgilendiren güncelleme olarak söyleyebiliriz. Bunlara örnek olarak anahtar kelime uzantısına sahip alan adları(keywords domain) ve bunlara bağlı olarak geliştirilebilen URL kalıcı bağlantı adresleri olarak nitelendirmekteyiz. Konu ile ilgili Google Spam güncellemeleri ile ilgilenen Matt Cutts konuya müteakip bilgileri Twitter’de paylaşmıştır.

Google EMD Algoritması Güncellemesi
Resimlerde de göreceğiniz gibi açıkçası bu gelişme İngiltere’ye bağlı uzantı adreslerini etkilemektedir. Bu yüzden henüz Türkiye için net olarak söylenecek bir şey yoktur. Tahminlerime göre 1 ay ile 3 ay arasında söz konusu olacak güncellemeler ülkemize de uğrayacaktır.

Google EMD güncellemesinde panda ve penguen ile alâkası yoktur dese de ortak noktaları açıkçası mevcuttur. Çünkü güncelleme ile gelecek oranlar direk olarak SPAM konusunu inceleyecek ve Penguen acısını tekrardan bir çok site sahibine yaşatacaktır. Güncelleme ile gelen rapor aşağıdaki resimdeki gibidir.

Google EMD güncellemesi ile ilgili gerekli bilgileri sizinle paylaştım. Bununla ilgili yapılması gereken kalıcı bağlantıları doğru olarak seçmeli, çok uzun URL adreslerinden kaçınmalı ve konuyla ilgili olarak alan adı seçmeliyiz.

Bugünkü Google EMD algoritma güncellemesi hakkında bilgi paylaşımı yaptık. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

Kaynak: http://www.seomakale.com/google-emd-guncellemesi-nedir.html
ByPowerfuL Teknobilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Teşekkürederim Aydın benden önce davranmışsın :) seni makale paylaşırken görmek güzel kardeşim gerçekten detaylı ve açıklayıcı bilgiler aktarmışsın :) sen biraz zor bırakırsın makale yazmayı :P

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1918
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Dalgalanmalar yine başlayacak o zaman

Pagerank'tan sonra gelir heralde?

Teşekkürler bilgiler için :)

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Aydın'ın makalesinin üstüne yazmak istemedim ekleme yapmak istiyorum ;

Google EMD Güncellemesi diğer güncellemeler gibi çöp sitelere gelecek fakat biraz daha baskın halde bir güncelleme olacağa benziyor.

Aslında böyle bir güncelleme ben bekliyordum , piyasada boş iş yapan siteler gerçekten boş iş yapan siteler çoğaldı. Adamlar resim atıyorlar bir tane altına iki cümle yazıyorlar ve yazısını tamamlıyorlar.

Googleni bence bir diğer planı reklam ağını kaliteli duruma getirmeye çalışıyor , her nekadar okuyucuyu tatmin etmek istesede bunun altında bu vardır. Bu bir politikadır. Çöp siteleri temizleyip kaliteli sitelerle reklam ağını kaliteli duruma getirip yeniden adsense güvencesini sağlayacak gibime geliyor.

Makale yazımı konusuna gelecek olursak mümkün oldukça konunun özüne inin açıklayıcı olun ben size kelime sınırlaması vermiyorum kelime sınırlaması verenler algoritmayı mı çözmüşde veriyor bu kelimeleri 200-300 kelime arası yazın diye saçma bunlar siz konunuzu özünü ve açıklamasını yapın yeterlidir. Blogum da yada sitemde yazı olsun diye yazmayın bu güncelleme yine diğer güncellemeler gibi alt üst edecek.

Google sosyal medya'da paylaşılan linkleri kaliteli buluyor. Bu linklere güveniyor. Hep dediğim gibi sosyal medya ile sitenizi içli dışlı yapın akraba olsunlar.

ve son bir uyarı yapmak istiyorum forumlarda artık şöyle konular çıkabilir " Google EMD güncellemesine kesin çözüm seo paketleri" arkadaşlar sabırlı olun bekleyin inanmayın bu paketlere siz içeriğinizi kaliteli tutun işinizi iyi yapın ardı gelir..

Biraz içten bir ekleme oldu ama olsun bunda böyle oldum :D Selametle

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
wmaraci

bilginu bilginu Seo, php, html, marketing professional Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo, php, html, marketing professional
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 17 / 39
  • Ticaret 11, (%100)
Güncelleme türkçe sitelerede 6 ekim tarihinde etki etti.

sismailoglu sismailoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek turizm
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 10 / 21
  • Ticaret 19, (%89)
Aynen 6 ekimden beri pert siteler alt üst oldu,beklemedeyim bakalım hayırlısı

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

Teşekkürederim Aydın benden önce davranmışsın :) seni makale paylaşırken görmek güzel kardeşim gerçekten detaylı ve açıklayıcı bilgiler aktarmışsın :) sen biraz zor bırakırsın makale yazmayı :P

Kesinlikle öyle olacak :)

sismailoglu adlı üyeden alıntı

Aynen 6 ekimden beri pert siteler alt üst oldu,beklemedeyim bakalım hayırlısı

bilginu adlı üyeden alıntı

Güncelleme türkçe sitelerede 6 ekim tarihinde etki etti.

Takibini ettiğim 23 adet web sitesi ve bunlara bağlı olarak arkadaşlarımın sitesi var. 6 Ekim gibi bir tarihte olay olacağını açıkçası sanmıyorum. Bence rastlantı...

oyunokyanusu oyunokyanusu www.oyunokyanusu.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
güzel yazı olmuş.

www.oyunokyanusu.com - www.yeniwinxoyunlari.com

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Bronz Üye
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel paylaşım eline sağlık hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al