wmaraci reklam

En İyi 10 WordPress SEO Eklentisi

12 Mesajlar 3.455 Okunma
wmaraci reklam

webtalist webtalist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 1, (%100)

Wordpress ile profesyonel bir web sitesi yada blog oluşturacağımız zaman en basit SEO temellerini yapan bir eklentiye ihtiyaç duyulmaktadır. SEO sadece eklentiyle yapılacak bir şey olmadığı gibi, SEO'nun temelleri olan başlık, anahtar kelime ve açıklama kısımlarını sizin için kolayca yapabilecek eklentileri paylaşmak istedim.

Bu eklentiler sitenizi SEO uyumlu hale getirerek temel ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Oluşturacağım listedeki eklentilerden hangisi size daha uygun ve kolay geliyorsa onu kullanmalısınız.

10 Wordpress SEO Eklentisi

1. All in One SEO Pack

Benim de başlangıçtan beri kullandığım All in One SEO Pack eklentisini gönül rahatlığıyla sizede önerebilirim. Meta etiketleri sizin için otomatik olarak oluşturmaktadır. Ayarlardan web site başlığı, açıklaması, anahtar kelimeleri, kategori başlıkları gibi kısımları doldurarak web sitenizi SEO uyumlu hale getirebilir ve sayfa içinde de eklenti kısmında başlığı açıklaması ve anahtar kelimeleri manuel olarak doldurabilirsiniz.

2. Yoast SEO eklentisi

Uzun zamandır takip ettiğim ve düzenli olarak kendini geliştiren ve yeni eklentiler sunan Joost de Valk tarafından geliştirilen Yoast SEO eklentisi temel bileşenlerden ek olarak site haritası sayfa analizi gibi yenilikler sunuyor. Sürekli güncellenen ve güzel bir eklenti olduğunu söyleyebilirim.

3. SEO Ultimate

SEO Ultimate diğer eklentilerden hariç olarak dolu modülüyle işlerinizi daha kolay hale getirmektedir. Bu SEO eklentisi size title tags, noindex, meta tags, Open Graph, slugs, canonical, autolinks, 404 errors, rich snippets gibi özellikleri ücretsiz sunmaktadır.

4. SQUIRRLY SEO Eklentisi

SQUIRRLY SEO Eklentisi diğer eklentilerden farklı olarak %100 SEO uyumlu makale yazmanıza yardımcı olmaktadır. Yazdığınız makaledeki anahtar kelimenin zorluk derecesi uygunluğu gibi değerleri göstermekte wikipedia gibi kaynaklardan otomatik içerik eklemekte ve kendi arama motorundan resim eklemektedir. Dil olarak İngilizce göstermektedir. Türkçe desteğini olup olmadığını bilmiyorum.

5. Basic SEO Pack

Ben çok komplike eklentilerle uğraşamam bana sadece site başlığı açıklaması ve anahtar kelimesi yeterli diyorsanız Basic SEO Pack eklentisi tam size göre bir eklentidir.

6 . SEO for WordPress

SEO for WordPress, SEO temellerini karşılayan sisteme yük bindirmeyen bir SEO eklentisidir. SEO açıklamlarını eski konulardan otomatik olarak çekerek işinizi kolaylaştırır. All in One SEO eklentisine benzemektedir.

7. Simplicy SEO

Simplicy SEO eklentisi diğer eklentiler gibi arama motorunda daha üst sıralar çıkmanıza yardımcı olmaktadır. Diğer eklentilerden ek olarak çeşitli meta taglar bulunmaktadır. Bunlar;

- Meta Tag author, Contact , copyright ve Meta geo.region, Meta geo.placename Meta geo.position Meta ICBM

ayrıca Meta Tag property admins gibi meta taglar bulunmaktadır.

8. SEO Smart Links

SEO Smart Links eklentisi Özel anahtar kelime listesi, no-follow gibi SEO faydalarını sizin hizmetinize sunmaktadır. Yazılardaki anahtar kelimeleri otomatik olarak ekleyerek site içi linklemeyi geliştirmektedir.

9. FV Simpler SEO

FV Simpler SEO eklentisi diğer eklentiler gibi projelerinizde kullanabileceğiniz web sitenizi arama motorlarına uygun hale getirebileceğiniz alternatif bir SEO eklentisidir.

10. Simple SEO

Diğer Wordpress SEO eklentileri gibi sitenizi arama motorlarına uygun hale getiren SEO eklentisidir. Simple SEO eklentisi güncellenmeyeli uzun zaman olmuş. Kullanırken dikkat etmek gerekir.

Sonuç olarak sizin ihtiyacınıza en uygun olan SEO eklentisini listenin arasından seçmeli ve onu uzun süre kullanmanızı tavsiye ederim. Eklenti değiştireceğiniz zaman eski eklentide kullandığınız başlık ve açıklamaları değiştirmeden yapmanız web sitenizin sıralaması açısından önemlidir. Çünkü tüm sayfalarınızın başlık ve açıklamaları değişmesi zaman alacaktır ve sıra değişikliğine yol açacaktır.

Kaynak : http://www.webtalist.com/en-iyi-10-wordpress-seo-eklentisi/
Atakan silenthilll ebulfeth

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Muhdeli Muhdeli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 0 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
Hepsi yalan dolan. Bir şeye yaradığı yok.
SeoAmo FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
All in One SEO Pack ve Yoast SEO eklentisi dışındakilerin hepsi yalan dolan bence de.
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
4 senelik webmaster geçmişimde all in seo kullandım diğerlerini kullanmadım. All in seo'dan şaşmayın derim. :)

Uygun kullanıldığı taktirde siteye faydası gayet büyük ölçüde olmakta.

wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
All in one seo pack fazlasıyla işe yarıyor. Bu eklentiden şaşmayı düşünmüyorum :) Çünkü kullandığımız eklenti neticede SEO eklentisi. Oyuncak değil. Sık SEO eklentisi değiştirmek hoş olmayabilir.

cortex cortex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sistem Destek Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Yoast kullanmayanlar acil denesin derim. diğerleri tırı vırı.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Konuya girip öneriler beklerken herkes kesin ve net konuşmuş. Sanırım kesin ve net konuşanlar wordpressi ilk dağıtıldığından beri kullanıyorlar. Tırı vırı mı ? Komedi alayı :)

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Ben işte buna bazen kızıyorum yanlıs anlmaayın beni.Şimdi ben kullanıcı olmasadam dısardan arayıs icerisinde bir eleman olsam ve baksam bu konuya güzel eklentiler paylasılmıs bir secim yapmak zorundayım cüğnkü ekleni dediğin sey iş koolaylastırma işlemidir,o yüzden birini kullanıp işimi kolaylastırmam lazım ve seoya ayrıca kodlara dair cok bilgim olmadıgı icinde mecbur bir eklenti sart.Eee biri diyor all in seo hadi bakalım all in seo beni goolglede snippet olarak gösterebilcek mi ?
Veyahutta diğerleri gibi mesela ben de kkendim seo ultimate kullanıyıorum nnapoayım simdi hergün 404 kontrolü icin google wt.sa mı giriyim ? Yada sitem goolglede videolu cıksın diye tonca koodmu ekleyim ? Yani acılımı daha cok olan örnekler verebilirim.O yüzden bazen yorum yaparken yaaa hepsi bos ya bence en iyis bu gersi fıss demek mantık hatasıdır.Ben all in seo kullanıyorum deneyimlewrime göre bu eklenti su su işlerimi kolaylastırdı demeniz okuyucuyada bir yarardır.Uuzn uzun yazıyorum cünkü gercekten yazmak kolay işte bende kalkıp derim ki elli kere paylasıldı bu eklentilelr yine mi ya derim paylkasan arkadasın moral sıfıra iner belki ilerde güzel bir tüyo ögrenirse bizimle paylasmayada bilir.
Umarım uzun yazmamdaki ve yazımdaki manayı dile getirebilmişimdir.Bazen konulara verdiğimiz cevaplara kkendimize verilmiş hissedercesine veririseniz hem paylasımcı arkadasların cogalmasına hem de kimsenin kırılmamasına vesile olmus olursunuz.Vesselam.
semazenselim

kişi bu mesajı beğendi.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Arkadaşa katılıyorum, deneyimi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşsınlar, "tırı vırı, faso fiso" gibi tabirlerle kestirip atmasınlar. Konu reklam değil, bu işten konu sahibi para kazanmıyor. Bilgilendirme ve bilgi paylaşımı adına bu konular açılıyor. Meraklısı değilseniz veya ilgilenmiyorsanız ya kirletmeyin; ya da Google'da en iyi 10 SEO eklentisi yazın, çıkan 596698125 tane sonucun herhangi birine yazın o keskin cümleleri, rica ediyorum.

Ben all in one seo kullanıyorum, Yoast çok met edilmesine rağmen kullanışlı görünmedi bana, çok tecrübeli değilim o konuda. Ama bence asıl seo mantığı şudur; ben X içerikli siteyim, içeriğimde X ve X bileşenleri var diyebilen bir seo aracı lazımdır. All in one seo tam da bunu yapıyor. Olumsuz yönlerini tadan varsa paylaşsınlar bir zahmet, zararın neresinden dönersek kardır.

Ama Atakan'ın da dile getirdiği gibi, sürekli Seo eklentisi değiştirmek de hoş değil; Google sürekli rol değiştiren bir siteyi hoş karşılamayabilir :)
semazenselim

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

webtalist webtalist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
All in One SEO Pack tabiki çoğumuzun kullandığı bir eklenti. Sürekli güncellenen ve en çok kullanılan SEO eklentisi ( tabi ne kadar SEO diyebiliriz o da meçhul. SEO nun temel işlevlerini yerine getiriyor desek yani On page SEO'ya hizmet ediyor sadece ) .

Tabi bu eklentinin yanında yeni eklentileri denemenin hiç bir zararını göremiyorum .

All in One SEO kral gerisini çöpe at mantığıyla iyi yerlere varılamaz. Adam yarın güncellemeyi kestiğinde ne yapacağız diye düşünmek gerekli. Diğer eklentiilerinde çok güzel hizmetleri bulunmakta. Yeni başlayan için diğer eklentileri bilerek arasından en iyi eklentiyi seçerek kullanmasında yarar olduğunu düşünüyorum.

All in One SEO sadece meta taglar desc vs. hizmeti veriyor. Yoast bunun yanında sitemap ve sayfa analizi 404 gibi hizmetleride vermektedir. Yani 3 eklenti kurulacağına bir eklenti ile bu hizmetleri alabiliyoruz.

Sonuç olarak diğer eklentilerede şans vermekte yarar var diye düşünüyorum. Ek olarak bu yazdığım makaleler den para filan kazanmıyorum uzun emek sonucu yazılan bu makaleler sadece diğer arkadaşlara yararlı olması dileğiyle yazılmakta ve naçizane yazılarıma backlink alırsam bu benim açımdan fayda getirir.
semazenselim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al