wmaraci reklam

Wordpress Sitem Aşırı Yavaşladı

24 Mesajlar 8.971 Okunma
smmexpress

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Bu gördüğünüz ekran toplam eklentilerin harcadıkları süreyi pasta diliminden ne kadarının hangi eklenti tarafından işgal edildiğini gösteren bir görüntü. Php Code widget bu kadar fazla pay sahibi olmamalı aslında, bende kullanıyorum 3 sitemde; bir deaktif edip deneyin.

Ayrıca Wp Super Cache yerine Lazy Load isimli eklentiyi tavsiye ediyorum, ne Minify serisi ürünlerden ne cache alternatiflerinden çok daha faydalı, deneyin görün derim.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Bu gördüğünüz ekran toplam eklentilerin harcadıkları süreyi pasta diliminden ne kadarının hangi eklenti tarafından işgal edildiğini gösteren bir görüntü. Php Code widget bu kadar fazla pay sahibi olmamalı aslında, bende kullanıyorum 3 sitemde; bir deaktif edip deneyin.

Ayrıca Wp Super Cache yerine Lazy Load isimli eklentiyi tavsiye ediyorum, ne Minify serisi ürünlerden ne cache alternatiflerinden çok daha faydalı, deneyin görün derim.

Şuan inanın 5-6 eklentiyi etkisizleştirdim php code falan kaldırdım. Ama site hala çok yavaş. Sizde bir kontrol eder misiniz hala yavaş mı ? Önceden bu şekilde gayet hızlıydı.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Hocam açılış sürenizde (ilk erişim DNS için) fazlasıyla yüksek bir rakama sahipsiniz, değerleri analiz üzerinden veriyorum, bir göz atın, gerekirse hosting ile görüşün.

Bana sorarsanız header içerisinde yer alan kodlama ve tema ile alakalı bir durum, farklı bir tema veya default wordpress temaları ile bir deneyin eklentiler aktif iken, hala aynı sorun devam ediyorsa bu sefer hosting şirketiniz ile görüşmelisiniz derim.

Her ne kadar 3.5 saniye civarında bir erişim süreniz olsa da sitenizdeki görsel yük de hosting ile bağlantılı olarak bir yavaşlığı beraberinde getiriyor.

Buyrun analiz sonuçlarına bir detaylı bakın.

GT Metrix

Pingdom

Ek Olarak: Düzeltme: Ek olarak bir yönlendirme mevcut, www. uzantısını hatalı bir döngü ile alıyorsunuz gibi görünüyor, bekleme süresini arttırıyor.

Lütfen domain yönlendirmesini yaptığınız bölüm veya şirket ile ilgili kontrolünüzü sağlayın, huysuzblog.com adresi ile denediğimde gayet hızlı bir erişime sahipsiniz.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Hocam açılış sürenizde (ilk erişim DNS için) fazlasıyla yüksek bir rakama sahipsiniz, değerleri analiz üzerinden veriyorum, bir göz atın, gerekirse hosting ile görüşün.

Bana sorarsanız header içerisinde yer alan kodlama ve tema ile alakalı bir durum, farklı bir tema veya default wordpress temaları ile bir deneyin eklentiler aktif iken, hala aynı sorun devam ediyorsa bu sefer hosting şirketiniz ile görüşmelisiniz derim.

Her ne kadar 3.5 saniye civarında bir erişim süreniz olsa da sitenizdeki görsel yük de hosting ile bağlantılı olarak bir yavaşlığı beraberinde getiriyor.

Buyrun analiz sonuçlarına bir detaylı bakın.

GT Metrix

Pingdom

Ek Olarak: Düzeltme: Ek olarak bir yönlendirme mevcut, www. uzantısını hatalı bir döngü ile alıyorsunuz gibi görünüyor, bekleme süresini arttırıyor.

Lütfen domain yönlendirmesini yaptığınız bölüm veya şirket ile ilgili kontrolünüzü sağlayın, huysuzblog.com adresi ile denediğimde gayet hızlı bir erişime sahipsiniz.

Hocam o kadar uğraştınız Teşekkür ederim. Son olarak Hosting firmama sordum script düzenleyin optimize edin dedi. Yavaşlık CPU dolayıdır dediler. Fakat daha başka bir şey yapamıyorum. www. panelden yönlendirme var başka yok. WP panelden.

Yine de çok sağolun bu hız yetecek gibi bana. Biraz hızlandı

Ek Olarak: Sorun: Arkadaşlar sorun temadan dolayıymış. Şimdi temayı nasıl hafiletebilirim. Kaç aydır kullanıyorum böyle yavaşlık olmamıştı

wmaraci
wmaraci

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
Ben şunu demek istiyorum bütün sorun hostta kaynaklanıyor.Bizlerde daha agır temalar kullanıyoruz ama bu kadar yavaşlama olmuyor.Host firması dogru söylüyor tema özellikleri azaldıkca ve ana sayfada gösterdiginiz makale sayısı düştükce hız artar.Tamamda ben neden host firmasının istedigi temayı kullanım ki host firması benim sitediklerimi karşılamıyorsa almam ordan host.
Host alırken ihtiyaçlarınızı belirleyip ona göre bir host alınız.

www.kirlipanda.com

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

harddepo adlı üyeden alıntı

Ben şunu demek istiyorum bütün sorun hostta kaynaklanıyor.Bizlerde daha agır temalar kullanıyoruz ama bu kadar yavaşlama olmuyor.Host firması dogru söylüyor tema özellikleri azaldıkca ve ana sayfada gösterdiginiz makale sayısı düştükce hız artar.Tamamda ben neden host firmasının istedigi temayı kullanım ki host firması benim sitediklerimi karşılamıyorsa almam ordan host.
Host alırken ihtiyaçlarınızı belirleyip ona göre bir host alınız.

Doğru söylüyorsunuz . Ama Güzel Hosting kullanıyorum kaliteli bir yer. Uzun zamandır bu sorun yoktu ilk aldığımdan beri 2-3 haftadır böyle. Düzeltemedim gitti. Sabahtan doğru şuan dahil olmak üzere hala uğraşıyorum

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Linux Hocam. Ama kendi sunucum değil .

tema kaynaklıda olabilir. aynı temalar ise ve wp minify gibi eklentiler kullanıyorsanız onuda kapatın derim. js dosyalarını bozabiliyor çünkü bu tür eklentiler.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

tema kaynaklıda olabilir. aynı temalar ise ve wp minify gibi eklentiler kullanıyorsanız onuda kapatın derim. js dosyalarını bozabiliyor çünkü bu tür eklentiler.

Önceden de aynı temaydı yavaşlık yoktu. O eklentiyide denedim ama temayı bozdu sildim.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Önceden de aynı temaydı yavaşlık yoktu. O eklentiyide denedim ama temayı bozdu sildim.

hocam detaylı bakmak gerek ona. en iyisi aynı temayı yeniden kurun. orjinal haliyle. belki bir yerlerine kod eklenmiş olabilir.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

hocam detaylı bakmak gerek ona. en iyisi aynı temayı yeniden kurun. orjinal haliyle. belki bir yerlerine kod eklenmiş olabilir.

Reklamlar falan var çok uğraştırır hocam. Ayrıca tema function hatası veriyor yeniden kurulumda.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al