wmaraci reklam
lidertakipci

Sokak Röportajları - Reyhanlı deyince aklınıza ne geliyor?

24 Mesajlar 3.345 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Son seçimden beri 4 milyar dolar sadece camiiler için harcanmış. Camiilere harcanan para eğitime harcansa bugün bu insanlar kahve kültürüyle değil, kitap kültürüyle yetişirdi. O zaman ciddi oranda mantıklı yanıtlar gelirdi bu soruya.
mujdatsayar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AliAkan AliAkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 8 / 44
  • Ticaret 19, (%100)
@Onur89TR camilere harcanan para gereksiz mi?

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)

AliAkan adlı üyeden alıntı

@Onur89TR camilere harcanan para gereksiz mi?

Arkadaş gereksiz dememiş.
O anda camii eksiği var mıydı Türkiye'de? Hayır yoktu ama kitap eksiği vardı hala da var. Diğer ülkeler pozitif bilimlere yönelirken bizde din anlayışı dışa kapanarak genişlemeye devam ediyor.
Artık insanlar din diyince akıllarına şunu getirebilecek kadar yoldan çıktılar "Hz.Muhammed'in evinde televizyon, koltuk yokmuş bizde de olmasın. Televizyon almayalım internete falan da girmeyelim." hal böyle olunca da insanlar cahilleşiyor.
Şimdi tekrar düşün istersen arkadaşın demek istediğini; kitap mı yoksa cami mi?

Şunu da unutma kültürü olan kafasını doğru kullanabilen insan kendi yolunu çizer ve bu yolda din varsa cahilin en dindarından daha da iyi bir din yaşar.

Söylediklerim asla seni kırmak veya incitmek için değil sadece arkadaşın dediği cümleyi kim nerede kullansa aynı tepki olduğu için bu cevabı yazdım.
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

AliAkan AliAkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 8 / 44
  • Ticaret 19, (%100)
Tamam sizin dediğinizde doğru, şöyle de olabilir; Her alana doğru ve gerektiği kadar yatırım yapılsa daha daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

wmaraci
wmaraci

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar kim ne derse desin, Asıl suç bizim insanımızdadır. İnsan önce birey olarak kendini eğitebilmeli, insanda öğrenme çabası yoksa kafasına silahla da öğretemezsiniz.
Bakın insanlar ne diyor ; HABER İZLEMİYORUM, Peki bu ne demek ? Yani beni ben ilgilendiririm ülke dünya ilgilendirmez, ben günüme bakarım demek oluyor. Gidip ferihayı izler amca kızı dayı kızına tecavüz dizileri izlerim HABER İZLEMEM demek oluyor.

Lütfen bu yazıma empati kurarak yaklaşın, Kişi önce kendini bilmeli, insanlar bireyselleşmemeli küreselleşmeli. Bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık olduğu sürece hiçbirşey değişmeyecek.

Burada suç ne başbakanın, ne ülkeyi yönetenlerin, nede medya yayın organlarınındır, Buradaki tek suç KİŞİNİN KENDİSİNDE'dir. Mesela biz nasıl biliyoruz ? Araştırıyoruz, haber okuyor dinliyoruz paylaşıyoruz, bireysel değiliz küreseliz, Her webmaster Küreseldir, birçok konudan haberdardır ( İlgi alanında ).

araştırmadan öğrenme azmi olmadan OLMAZ.

hepinize saygılarımı sunuyorum.
KartPazar

kişi bu mesajı beğendi.

lussio lussio Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 40 / 51
  • Ticaret 5, (%100)
Bu röportajlara inanmıyorum seçmece özellikle bilemeyenleri yayınlıyorlar

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14477
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Bakın insanlar ne diyor ; HABER İZLEMİYORUM, Peki bu ne demek ? Yani beni ben ilgilendiririm ülke dünya ilgilendirmez, ben günüme bakarım demek oluyor. Gidip ferihayı izler amca kızı dayı kızına tecavüz dizileri izlerim HABER İZLEMEM demek oluyor.

İzlemiyorum kısmı doğru anlaşılmış ta; izlememenin sebebi neden direk bu şekilde yorumlandı ki? Belkide sansürlü ve yalan dolandan ibaret olan basını okumanın bir anlamı olmadığı için okumuyordur.

Tabiki istese doğru bilgiye erişebilir (biraz zorlu bile olsa) ama bu cümlelerden "haber izlemem tecavüz dizileri izlerim" yorumu çıkmamalıydı diye düşünüyorum.

Türkiye'nin basını da aynı bu şekilde örneğin;

Deneyim demeyin, deneyin!

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Nonloser adlı üyeden alıntı

İzlemiyorum kısmı doğru anlaşılmış ta; izlememenin sebebi neden direk bu şekilde yorumlandı ki? Belkide sansürlü ve yalan dolandan ibaret olan basını okumanın bir anlamı olmadığı için okumuyordur.

Tabiki istese doğru bilgiye erişebilir (biraz zorlu bile olsa) ama bu cümlelerden "haber izlemem tecavüz dizileri izlerim" yorumu çıkmamalıydı diye düşünüyorum.

Türkiye'nin basını da aynı bu şekilde örneğin;

haklılık payı var, Fakat rating gidişatına bakarsak insanların neyi izleyip neyi izlemediğini 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebiliyoruz. Medya yayın organlarının çoğu yanlı haber yapıyor burada hemfikirim, lakin şu videoda gösterilen vatandaşlarımızın kendini eğittiği seviyeyi anlamak çok zor değil. Hadi yaşlıları anladım gençlerde var orada, biz şimdi forumumuzda sorsak reyhanlı diyince aklınıza ne gelir diye %95 ime yakını mutlaka patlama ile ilgili birşeyler söyler. Biz doğa üstü güçlerle erişmiyoruzki bu bilgilere.

Tarafsız habercilik bence dünyanın en zor mesleklerinden birisi, ben kendi çevreme baktığımda insanları kendi dertleriyle boğuşur ve kendi halleriyle ilgili dünyadan bir haber görüyorum. Bu benim fikrim ve görüş açım.
Pasa

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Özelliklemi seçmişler abi bunları.@lussio arkadaşımızada katılıyorum bencede içinden seçiyorlar videoların yoksa bukadarda olunmazki !

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Haber okumuyor, televizyon izlemiyor olabilirsin ama hiçmi kulağına gelmedi be arkadaş !
50+ kişi vefat etti, yayın yasağıda koyarak olayı örtbas ettiler, hükümet herşeye sessiz kalmayı birşey olduğu zamanda sadece "Bu olayı yapanları kınıyoruz, ailelerine baş sağlığı diliyoruz" şeklinde ifadelerle milleti oyalamayı biliyor.

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al