freelance iş ilanları

Web Hosting ile ilgili

7 Mesajlar 1.050 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Hepgel Hepgel bilgisayar elektrik elektronik Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgisayar Elektrik Elektronik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
Selamlar öncelikle sayın arkadaşlar bir konuda sizlerden, fikir almak istiyorum.

Olay şudur kısaca,

Site Flash oyun sitesi bu sitede örnek verirsek resim dosyaları flash oyun .swf leri ftp ye aktarıldı diyelim yani oyunları sunucudan çekicek farzedelim ki, aynı oyunu birden fazla kişi oynuyor bu sebeple ftp de kilitlenme gibi bir durum olabilirmi sizce,

sizden bu konuda bilgi almak istiyorum amacım ilerki günlerde sorun yaşamamak.

veyahut önerebileceğiniz tavsiyeniz varmıdır?

kısaca tekrar not çizelim site flash oyun sitesi oyun dosyaları ve resimler ftp ' den çekilecek. bazı bu .swf dosyaları kimi 500 kb kimi 1mb kimi 3 ,5,8,12 değişiyor oyuna göre yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler herkese iyi forumlar dilerim. :)

Selamlar
wmaraci
reklam

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
hocam hosting firmanız natro ise böyle birseye izin vermez haberiniz olsun :D

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
yok hocam değil ancak fikir almak isterim ben host firmasına tıcket attım bana yazdıkları cevap

Sayın Müşterimiz,Konu ile ilgili olarak VDS sunucu hizmeti satın almanız durumunda işlem sağlayabilirsiniziyi çalışmalar

ancak vds de her ay ödenecek bir sistem haliyle birazda bütçe gerekli vds kullanmadan bu olayı, web hostting ile, sağlayabilirmiyiz acabapek fikrim yok.

ufak bir şey çeksen iyi ama farzedelim işte, aynı oyunu onlarca gibi 10 kişi bir anda oynadı ftp güm olabilirmi acaba oda var bakalım bu işinde sonu nasıl olacak :)

Selamlar

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
ayrıca sunucuya aşırı yüklenme olasılığı olabilir hosting firmanızın size sunduğu ve sizin aldığınız hosting paketinde ki trafik durumuna bakın sınırsız trafik kullanımı vermişmi ? sınırsız verse daha belirli bir kota koyuyor aşırı yüklenme olduğu zaman sıkıntı çıkabiliyor

konu ile alakalı değil ama *****in sınırsız internet verdiği gibi sınırsız diyor 50gb lık adil kullanım kotası koyuyor 50 yi geçersen hız 8 mb den 3 mb e düşürülüyor :D

ayrıca firmanızın koşullarını bilmiyorum ama natro böyle birseye izin vermiyor yani sunucularında resim video proğram depolama gibi şeylere izin vermiyor veya sunucuya aşırı yüklenmede paranızı geri iade ediyor aşırı yüklenmeden kastım aynı anda 100 kişiye izin veriyor ama aynı anda 1000 kişi ye çıkarsa izin vermiyor

hocam sunucuda barındırma ya izin vermiyorlar galiba vps alın diyorlar onlarda para kazanmak istiyor :D

tavsiye olarak ise depolama bulut servislerine bakabilirsiniz html yoluyla dosya çağırma yöntemini kullanabilirsiniz

ben şu anda 13 swf dosyası barındırıyorum hostta ve html yolu ile çağırıyorum ama bunlar önemli değil hani ayda 3-5-9 kişi girip anca bakar flash lara ama sizin dediğiniz aynı anda 1 swf ye 15 kişinin kullanması ve birçok swf yi tek sunucuda barındırmak

bunu denemek lazım hocam firmanız para iadesi yapıyor ise

şu yolla deniyebilirsiniz

sayaç ekleyin yandex metrica kullanın
1-2 swf barındırın ve duruma bir bakın ziyaretçi sayısına oynanma durumana falan

sonra baktınız normal gidiyor 1-2 swf devam edin sunucuda barındırmaya

eğer ziyaretçi normal yüklenme normal ise fazla aşırıya kaçmadan devam edin

swf leri 1 klasörde tutmayın farklı klasörler oluşturun html ile farklı klasörlerden çağırın
Hepgel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)
teşekkürler verdiğin bilgiler için sanırsam haklsınız bu işte web hostting barınmaz sanırım ben siteyi açalı 1 hafta dan biraz fazla oldu Maşallah 'ki :) şuanda 1.5 çıktı ziyaretçi sayısı sayaç ' tan takip ediyorum yani ancak ilgilenirsem bu hit dahada artar ne varki sanırsam vds den başka yol yok gibi misal dün sabah bir oyun ekledim düşünün 130 kez oynanmış sabah ekledim akşama kadar bu sebeple şuanda oyunlar diğer oyun sitelerinden çekiyorum çektiğim sitenin whos bilgilerine baktım kendi ns lerini kullanıyor,

sanırım özel vds sunucu yoksa o kadar oyun ve ben çekiyorum barınmazdı oda var :) bakalım kısmet ne ise onu yapıcaz.

ayrıca şunuda ilave etmek isterim bir arkadaşım netinternet.com.tr önerdi fiyatlarda uygun burda misal örnek , https://www.netinternet.com.tr/reseller.html

Reseller var ben buraya 'da tıcket attım bakalım ne yanılt vericekler.
sizede ilginiz için teşekkür ederim :)

Ek Olarak:

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

hocam hosting firmanız natro ise böyle birseye izin vermez haberiniz olsun :D

online destek sistemini kullanarak bilgi aldım hatta detaylıda konuştum hocam natro da şunu yazdılar

Size ayrılan trafik, alan ve CPU limitini aşmadığınız sürece kullanabilirsiniz.

sanırım bu iş olacak :)

Selamlar

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Swf oldukça trafik ve cpu yer bildiğim kadarı ile o yüzden vps/vdsye geçmenizi öneririm.

• Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 80 / 65
  • Ticaret 6, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Swf oldukça trafik ve cpu yer bildiğim kadarı ile o yüzden vps/vdsye geçmenizi öneririm.

Selam hayırlı sabahlar öncelikle bilginiz için Teşekkür ederim hocam limitsiz paketlerde var ancak dediğiniz gibi cpu da önemli bir kaç deneme yapıcam olmadı artık en kötü ihitmal vds alıcaz ancak oda her ay ödeme var sıkıntı orda :)

Selamlar
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al