wmaraci reklam

Bilgi Alışverişi: Üyelik Alımlarında T.C. Kimlik Bilgilerini Zorunlu Hale Getirme

196 Mesajlar 24.127 Okunma
smmexpress

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.07.2011
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 2503
    • Beğeniler 64 / 327
    • Ticaret 23, (%100)
    18 yasindan kucuklerin ticaret konularina katilimini engellemek arti olarak goruluyorsa eger kesinlikle gecilmesin bu sisteme. 18 yasindan kucukler dolandirici mi? Bunu mu demek istiyorsunuz?

wmaraci
    reklam

HasanEksi HasanEksi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Bursa
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 608
    • Beğeniler 85 / 113
    • Ticaret 5, (%100)
    Tc kimlik doğrulaması güzel fakat 18 - yaş altı kişilerin ticaret yapamaması bence bir eksiklik. Ben 16 yaşındayım ve en az 5 defa Wm aracından ticaret yaptım. Bu özelliği kaldırın bana göre :) Diğer yerde Tc kimlik doğrulaması güzel olur.
    AhmetK

kişi bu mesajı beğendi.

izmirdavetiye izmirdavetiye WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 43 / E
    • Meslek web tasarım
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad I** B**
    • Mesajlar 41
    • Beğeniler 5 / 7
    • Ticaret 9, (%100)
    benim anlamadığım TC neden mecburi ticaret yapacak kişiler için gerekli ise TC onaylı ibaresi konulur olur biter. zaten niyeti ticaret yapmak ise TC kısmını ticaret yapacağı zaman dolduracaktır. bunun üyelik için şart koşulması ticaret yapmayanlar için ne gibi artı sağlayacağı da doğrusu merak konusu
    AhmetK

kişi bu mesajı beğendi.

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
    • Üyelik 26.05.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek User Interface Designer
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1084
    • Beğeniler 304 / 530
    • Ticaret 4, (%100)
    Benim görüşüm kesinlikle getirilmesi gereken bir özellik. Ticaret olduğu kadar forum içinde ki güveni de etkileyeceği kesin.

Ek olarak; TC kimlik paylaşmak istemeyen arkadaşlar veya çekinen arkadaşlar neden böyle düşünüyorlar anlamıyorum. TC kimlik no ile hiç bir şey yapılamaz. Sadece ÖSS sonuçlarınıza bakılır o kadar. TC kimlik no ad, soyad ve baba adı bildikten sonra bulması çok kolay bir şey. Bunun size herhangi bir zararı olmaz.

18 yaş altı ticaret için yapamaz değil de onun yerine "kontrollü" yada "onaylı" ticaret sistemi getirilirse daha sağlıklı olur.
    mbatuhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

ugurcanka ugurcanka Öğrenci Kullanıcı
    • Üyelik 09.12.2012
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** K**
    • Mesajlar 561
    • Beğeniler 112 / 90
    • Ticaret 34, (%100)
    Peki TC Kimlik numarası onayı olan bir kişi **************lık yaptı diyelim WMARACI kişinin TC kimlik numarasını direk mağdur kalan üyeye mi verecek ?

http://www.haber32.com.tr/haber/kimlik-numaranizi-kimseye-vermeyin-haberi-65686h.html

Developer

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.07.2011
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 2503
    • Beğeniler 64 / 327
    • Ticaret 23, (%100)

Teknoloji Hocam adlı üyeden alıntı

Tc kimlik doğrulaması güzel fakat 18 - yaş altı kişilerin ticaret yapamaması bence bir eksiklik. Ben 16 yaşındayım ve en az 5 defa Wm aracından ticaret yaptım. Bu özelliği kaldırın bana göre :) Diğer yerde Tc kimlik doğrulaması güzel olur.

izmirdavetiye adlı üyeden alıntı

benim anlamadığım TC neden mecburi ticaret yapacak kişiler için gerekli ise TC onaylı ibaresi konulur olur biter. zaten niyeti ticaret yapmak ise TC kısmını ticaret yapacağı zaman dolduracaktır. bunun üyelik için şart koşulması ticaret yapmayanlar için ne gibi artı sağlayacağı da doğrusu merak konusu

Aynen katiliyorum.

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
    • Üyelik 30.03.2011
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisi
    • Konum 🖤 Hatay
    • Ad Soyad S** P**
    • Mesajlar 14500
    • Beğeniler 3057 / 3057
    • Ticaret 356, (%100)

ugurcanka adlı üyeden alıntı

Peki TC Kimlik numarası onayı olan bir kişi **************lık yaptı diyelim WMARACI kişinin TC kimlik numarasını direk mağdur kalan üyeye mi verecek ?

Böyle bişey tabi ki söz konusu değil. :)
    ugurcanka

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
    • Üyelik 11.12.2010
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Emekçi
    • Konum Edirne
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 5996
    • Beğeniler 3896 / 3910
    • Ticaret 6, (%100)

izmirdavetiye adlı üyeden alıntı

Amaç üyelik esnasında kontrol sağlamak. Yani bir üyeyi dolandırıp banlanan kişi bir daha üye olamasın.

TC ibaresi konularak malesef olup bittiye gelmiyor. Mesela en başından beri söylüyoruz, ticaret puanı 0 olan kişiler ile ticaret yaparken dikkatli olun, önce ürünü göndersin öyle parayı yollayın diye. Ancak bizim insanımız iyiniyetli olduğu için bir şekilde güveniyor ve parayı yolluyor, dolandırılıyor. Dolandırılan kişi forumdan banlanıyor ama sonra bir başka site bulup bir daha kayıt oluyor yine insanların güvenini kazanıyor, yine dolandırıyor. Hatta dolandırmadan önce 1-2 tane küçük ticaret yapıyor veya yapmış gösteriyor. 3 olumlu ticareti var diye insanlar yine güveniyor yine dolandırıyor.

Geçenlerde bu konu hakkında bir konu açmıştım. Okuyabilirsiniz: http://wmaraci.com/forum/wm-araci/son-zamanlarda-artan-dolandiricilik-vakalari-hakkinda-79612.html
    Kaplan

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

zzaferaktas zzaferaktas Kişisel Blog Kullanıcı
    • Üyelik 17.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 28
    • Beğeniler 3 / 3
    • Ticaret 5, (%100)
    Çok iyi olur, geçilmeli bence.

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
    • Üyelik 30.03.2011
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisi
    • Konum 🖤 Hatay
    • Ad Soyad S** P**
    • Mesajlar 14500
    • Beğeniler 3057 / 3057
    • Ticaret 356, (%100)

Kaplan adlı üyeden alıntı

Ek olarak; TC kimlik paylaşmak istemeyen arkadaşlar veya çekinen arkadaşlar neden böyle düşünüyorlar anlamıyorum. TC kimlik no ile hiç bir şey yapılamaz. Sadece ÖSS sonuçlarınıza bakılır o kadar. TC kimlik no ad, soyad ve baba adı bildikten sonra bulması çok kolay bir şey. Bunun size herhangi bir zararı olmaz.

Ona bile bakılamıyor :)

>> https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1422
    Kaplan mbatuhan

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al