wmaraci reklam

Bilgi Alışverişi: Üyelik Alımlarında T.C. Kimlik Bilgilerini Zorunlu Hale Getirme

196 Mesajlar 24.173 Okunma
smmexpress

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
    • Üyelik 08.03.2012
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Tamsurum.net
    • Konum Kırklareli
    • Ad Soyad F** S**
    • Mesajlar 1359
    • Beğeniler 88 / 287
    • Ticaret 5, (%100)
    Kesinlikle Getirilmesi Taraftarıyım. Yanlız 18 yaşından küçük arkadaşlar ticaretten men edilmesin, dürüstlük yaşta değil insanın vicdanındadır.

En azından ticaret bölümüne kesinlikle eklenmeli bu uygulama. Çok faydası olacaktır.

Ayrıca site yönetimi üye azalması vs konusunda endişe etmesin, Boş ve faydasız üyeler olacağına Az ama paylaşımcı yardımsever üyeler kazanırız.

TC kimlik onaysız olanlar yorum yazamasın ve ticaret yapamasın. Fakat konuları okuyabilsinler.
    mbatuhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 28.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek SKS
    • Konum Samsun
    • Ad Soyad C** I**
    • Mesajlar 977
    • Beğeniler 182 / 187
    • Ticaret 51, (%100)
    tam isabet olmuş bence de işin içinde tc olunca hem multi hesap kalmaz hemde dolandırıclık en aza iner

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 24.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Kamu
    • Konum Konya
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 794
    • Beğeniler 24 / 137
    • Ticaret 5, (%100)
    Güzel bir uygulama olur.

TC numarası ile illegal bişey yapamaz hiç kimse meraklanmasın.Bazı devlet kurumlarında çok kısıtlı sorgulama yapabilir sadece. Yapacak kişi eğer o yolun yolcusu ise zaten her türlü yapar yapacağını.WMaracı gibi saygın platformda o kişilere izin vermeyecektir eminim.

Elbet birgün...

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
    • Üyelik 11.12.2010
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Emekçi
    • Konum Edirne
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 5996
    • Beğeniler 3896 / 3910
    • Ticaret 6, (%100)

kralizasyon adlı üyeden alıntı

18 yasindan kucuklerin ticaret konularina katilimini engellemek arti olarak goruluyorsa eger kesinlikle gecilmesin bu sisteme. 18 yasindan kucukler dolandirici mi? Bunu mu demek istiyorsunuz?

Peki sen buradan bunu mu anlıyorsun? Bu konu bir fikir alışverişi konusu. İnsanlar düzgün bir şekilde fikirlerini söylerler, wm aracı yönetimi de kimseyi mağdur etmeyecek şekilde sistemi tasarlar. Senin yaptığın gibi wm aracını 18 yaşından küçükleri ************** diyor diye suçlayarak bir yere varılmaz.

Şimdi bende bu söylediğin üzerine 18 yaşından küçüksün belkide o yüzden böyle cümleler kuruyorsun demem doğru olur mu? Bu nasıl olmazsa seninde böyle düşünmen doğru değil.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
    wmaraci

ugurcanka ugurcanka Öğrenci Kullanıcı
    • Üyelik 09.12.2012
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** K**
    • Mesajlar 561
    • Beğeniler 112 / 90
    • Ticaret 34, (%100)
    T.C Kimlik numarası onayı zorunlu olmaz fakat **************lık gibi sorunların oluşmaması için sadece belirli kategorilere konu açmak için tc kimlik numarası onayı gerekebilir.

Makale Alım - Satım , reklam , backlink gibi işlemleri yaparken TC Kimlik onayı olan kişi hizmeti aldıktan sonra ödeme yapar.Örneğin ben bir link alırım 30 günlük diyelim link aldıktan 30 gün sonra ödemeyi yaparım.

Fakat bazı konularda mecburen sonradan oluşabilecek sorunlar nedeniyle T.C Kimlik onayı gerekebilir bunada çare site alım satım - domain alım - satım , para işlemleri gibi işlemlerde satış yapmak için T.C Kimlik onayı zorunlu hale getirilebilir.

Developer

eabilisim eabilisim WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Bilişim Sektörü
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 8
    • Beğeniler 4 / 5
    • Ticaret 0, (%0)

ugurcanka adlı üyeden alıntı

T.C Kimlik isim soyisim ve doğum tarihi bulunuyorsa T.C kimlik numarası onayından önce GSM onayınıda düşünebilirsiniz.

Kişi üye olduğunda cep telefonuna bir onay kodu yollanır.Onay kodunu sisteme girdiğinde üyeliği açık hale getirilir.Sonuçta GSM numarasıylada ad soyad sorgulanabiliyor.

Bir çok firma tc kimlik numarası istemeden gsm onayıyla da güvenlik işini hallediyor sonuçta.

Bu ek bir güvenliktir. Ticaretle uğraşacak kişilerden SMS Doğrulaması istenebilir. Ancak SMS Doğrulaması gereksiz bir masraftır. Facebook gibi siteler gönderiyor çünkü onların ülkesinde sms ler çok daha ucuz.

Ayrıca unutmayın ki, Cep Telefonu almak zorunlu bir yaşam şartı değil. bu sadece kartellerin GSM operatörlerini mutlu etmeleri amacı ile geliştirlen bir yöntemdir. Güvenli değildir. Yasal olarak da sayılmaz. ("Telefonumu kaybetmiştim. Yada parkta otururken tanımadığım biri şarzı bittiği için acil olarak telefonumu kullanmak istemişti, o yapmış. Yada telefonumu okulda unutmuştum ertesi günü aldım.") gibi şeyler söylendiğinde mahkemeler bunun aksini ispatlayamadığı için takipsizlik kararı verirler. :) yani sandığınız gibi bir güvenlik önlemi değildir. Zira GMS No bir iletişim sistemidir. Güvenliğinizi sağlamaya yetmez. Ama TC kimlik no, internette kılavyesi olan herkezin kullanmaya mecburi kılanması gereken bir yöntemdir. Çünkü bu sayede kimse kimse hakaret edemez, suç teşkil eden işlere giremez. (Yada bedelini öder.) Bu sayede de İnternetimiz Güvenli olur.

TC Kimlik Numaranızı vermekten çekinmeyin, O tek başına bir işe yaramaz. Asıl saklayacağınız bilgi, Kütük bilgilerinizdir.

Ayrıca, bu linkte yazan bilgi eski bir bilgidir.
    http://www.webdelen.net/2012/08/tc-kimlik-numaras-ile-neler.html

şuanda bu kurumların çoğunda TC kimliğin yanında Nufus Cüzdanı Seri Sıra no da isteniyor.

Ayrıca Lütfen duyarlanalım ve Unutmayalım;
    TC Kimlik Uygulaması geliştirilirken, ( Yani hepimize o numaralar verilirken. ) Onlarca profesör bu konuda "Nasıl güvenli olur" diye, kafa patlatmış ve sizin bulabileceğiniz her türlü soruya cevap zaten bulmuştur. Aksi halde Nufus İdaresine dava açabilir, yüklü tazminatlar alabiliriz :) Bunu yapan onlar. Yani emin olunki TC Kimlik numarası kullanmak yanlış değildir.

Bu konuda bilinçlendikmi sizlerin TC kimlik kullanmamak gibi bir sorunu kalmayacaktır. Ve sadece internette kimliğini gizlemek isteyen kişiler, tc kimlik vermekten çekinecektir. Bu da bizlere 1 kat daha güvenli ortam sağlayacaktır. :) Yani görüğünüz gibi, devlet kişiden, toplumsal güvenlik kuran bir sistem kurmuş. Neden kullanmıyoruz? :)
    bd

kişi bu mesajı beğendi.

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 01.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek webmaster
    • Konum Avusturya
    • Ad Soyad F** Y**
    • Mesajlar 232
    • Beğeniler 48 / 65
    • Ticaret 18, (%100)

kralizasyon adlı üyeden alıntı

18 yasindan kucuklerin ticaret konularina katilimini engellemek arti olarak goruluyorsa eger kesinlikle gecilmesin bu sisteme. 18 yasindan kucukler dolandirici mi? Bunu mu demek istiyorsunuz?

Teknoloji Hocam adlı üyeden alıntı

Tc kimlik doğrulaması güzel fakat 18 - yaş altı kişilerin ticaret yapamaması bence bir eksiklik. Ben 16 yaşındayım ve en az 5 defa Wm aracından ticaret yaptım. Bu özelliği kaldırın bana göre :) Diğer yerde Tc kimlik doğrulaması güzel olur.

Sözüm 18 yaş altı olanlara, sizler çok dürüst ticaret yapıyor olabilirsiniz ama bu hayatın da belli kuralları var, nasıl ki 18 yaş altına içki ve sigara satışı yapılamıyor ve sen gidipte bakkala yada devlete "neden bana satmıyorsunuz?" diyemiyorsun, bu da bir kıstastır, meseleyi kişiselleştirmeyin. Şu olabilir, şuana kadar burada kayıtlı olan üyeler 18 yaş altına kefil olabilir, benim sorumluluğumdadır der ve denetimli olarak ticaret yapabilir.

azizarslan azizarslan Arayüz Geliş3G Kullanıcı
    • Üyelik 28.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 64 / E
    • Meslek Front-End Developer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 57
    • Beğeniler 38 / 16
    • Ticaret 0, (%0)
    Herkese selam,

Bence kesinlikle yeni bir üyelik sistemine geçilmeli. Hatta T.C. Kimlik Numarası yeterli olmayıp, telefon numarası bile zorunlu hale getirilebilir. Kayıtlarda azalma kaygısına gelince iki atasözüyle düşüncemi bildiriyorum:

[*]Nerede çokluk oreda bokluk.
      [*]Kalabalık yerlerde karışıklık çıkar.

Bence bu zorunluluk şu anki üyelere de getirilmeli. Herkes T.C. Kimlik Numarası'nı girsin, girmek zorunda olsun. Güvenemeyecek bir şey yok, T.C. Kimlik Numarası ile bir şey yapılamaz.

Sistem mantıklı, ticaret konuları hakkındaki fikrinize de katılıyorum. Bu sistemin eksisi olmaz, artısı olur.

html, css, javascript ve biraz da insan...

OriqinaL OriqinaL WM Aracı Kimlik Onayı
    • Üyelik 23.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Yazılım & Sistem
    • Konum Malatya
    • Ad Soyad N** T**
    • Mesajlar 8
    • Beğeniler 2 / 1
    • Ticaret 0, (%0)
    bana kalırsa bu sistemde bir ticari durumda **************lıga engel değil. en basitinden bir kitapevinde fotokopi çekilen kimlik ile kaydolunabilir.

amac ticari konularda **************lık önlemi ise forumda bir ekip kurulup %1-2 komisyon ile güvenli ticaret saglanması yapılabilir. bu sayede hem forumda katkıda bulunulmus olunup hemde alıcı satıcı güvenliğini tamamen bir MARKA haline gelen WMARACI sağlamış olur.

benim fikrim bu yönde.

alpi alpi WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 28.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek SEO Uzmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 10
    • Beğeniler 1 / 1
    • Ticaret 9, (%100)
    Geçilmeli kesinlikle
    1-bebelerle uğraşmaktan gına geldi
    2- daha seçkin bir yer olur burası
    3- tc kimlik no verince hiç bi halt olmaz milletin elinde ne datalar var kimlik fotokopisi vermeyin de ...

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al