Merhabalar,
Ben de senin yaşında başladım şimdi kendim PHP script yazıyorum. Ayrıca bir hosting ve domain firmam var. Gözlerin bozulucak bunu baştan kabullenmelisin. Astigmat olucak büyük ihtimal çok kötü bir göz hastalığıdır. Dikkatli ol ve sürekli oturma 1 sat otur 30 dk ara ver en az. Sakın gözlüklerini arada takayım deme sürekli tak bunlar sağlık açından öneriydi. Bunun dışında kendine bir web sitesi aç adın soyadın olarak da olabilir. İlk önce hoşuna giden bir script kur sitene mesela arkaşlık sitesi önereyim sana. Daha sonra bu scripti iyi incele değiştirmek istediğin yerleri sayfalar içerisinde bul. Daha sonra oradaki kodları incele mesela arkadaşlık isteği yolladın sana gelen uyarıda arkadaşlık isteği gönderildi diyor bunu bul sayfanın içerisinde sonra nasıl bir mantıkla arkadaşlık isteği yollamış falan filan bu bi örnek onları iyice öğren. PHP öğren bunu aklından çıkarma. ASP çok açıklara sahip bir kodlama mantığıdır bu yüzden PHP daha iyidir. Kolay anlaşılırdır. İşte böyle böyle aşacaksın kendini zaten.