wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni Blogumdan Kopyalayıp Eski Forumuma açtığım konular, sıralamada daha iyi...

11 Mesajlar 1.259 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Cankat Cankat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Academician
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Selam arkadaşlar, öncelikle yazımın tamamını okuduktan sonra yorum atmanızı istiyorum her şeyi anlattım...

2012 Temmuz'da android üzerine forum açmıştım 800-900 tane başlık farklı içerik aynı içerik eklenmişti o günden bu güne. Günlük hiti son 3 aydır konu girmememe rağmen 500-600 arası değişiyor forumun haftada bi uğruyorum hatta 6.500 den fazla üye olmuş :D

Her neyse konu bu değil; Ben 1,5 ay önce android uygulama & oyun ve haber ile ilgili bir WordPress blog açtım. 2 hafta önce de android forumumdan link çıkışı yaptım bloguma.

WordPress bloguma açtığım özgün konuları kopyalayarak android forumuma yapıştırıp dibine kaynak link ekliyordum paravan işlevi görsün diye hatta sitelerin ikisi de farklı İP'lerde.

Gel gelelim; WordPress konularım 1 saate index yemekte fakat Android Forumum WordPress'e yaptığım aynı işlevleri yaptığım halde minimum 7 günde indexlenmekte.

7 Günün sonunda index aldığında ise WordPress blogumu geçiyor google sıralamasında :D

Şimdi diyebilirsiniz, blogu bırakıp forumla devam et diye ama 1 haftada index alıyor koca site deliriyorum.

WordPress blogum forumdan aşağıda neden çıkıyor bilen var mı?

Bi ara forumuma spam konular açılıp o konulara da backlink kasılmıştı ve bu backlinkten forumum da nasibini aldı gayet güzel işler oluyor forumumda yani sıralamada güzel giriyor başka sitelerden aldığım konular ile de.

Sorularım;

1- Forum'a yaptığım işlemler konu açtıktan sonra WordPress'e yaptıklarımla aynı fakat WordPress 1 saatte, Forum 1 haftada index alıyor bunu nasıl değiştirebilirim?

2- Blogumda açtığım özgün konular nasıl oluyor da forumdan önce indexlendiği halde ve forum konusunda dipte kaynak link olduğu halde forum beni geçiyor?

İlk defa böyle bir olay başıma geldi sorayım dedim cevaplar için teşekkürler.

Ayrıca VBSEO var fakat sitemap.xml oluşturamıyorum aylardır belki de bu yüzden geç index alıyor :D

wmaraci
reklam

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle Birşey Olabiir Vbseo Ayarlarında Google Bota Haftada 1 kez siteni Ziyaret etmesini Ayarlamıştır.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

• Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Academician
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Şöyle Birşey Olabiir Vbseo Ayarlarında Google Bota Haftada 1 kez siteni Ziyaret etmesini Ayarlamıştır.

Öyle bir şey yok hocam sitemap.xml olmadığından mı acaba?

secalweb secalweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
blog'u açalı nekadar zaman oldu forumu açalı nekadar oldu .. blog forumdan yeni ise çok normaldir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Academician
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

secalweb adlı üyeden alıntı

blog'u açalı nekadar zaman oldu forumu açalı nekadar oldu .. blog forumdan yeni ise çok normaldir.

Konuda yazmıştım blog 1,5 ay

forum 11 ay oldu.

Forum indexlenmesi için sitemap mı gerk acaba

Ek Olarak: Yok mu vBulletinden anlayan

Ek Olarak: Yok sanırım bilgisi olan

• Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Cankat adlı üyeden alıntı

Öyle bir şey yok hocam sitemap.xml olmadığından mı acaba?

Yanlış Hatırlamıyorsam (Ki Çok Unutkan Biriyimdir) Wordpressin Seo Eklentilerinde Google Botunun Siteni Ziyaret Etme Sıklığı Hakkında Bir Ayarlama Vardı.VbSeo Kullanmadığım İçin Bilemiiyorum Ama Sebebi Bu Olabilir.

• Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Academician
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Yanlış Hatırlamıyorsam (Ki Çok Unutkan Biriyimdir) Wordpressin Seo Eklentilerinde Google Botunun Siteni Ziyaret Etme Sıklığı Hakkında Bir Ayarlama Vardı.VbSeo Kullanmadığım İçin Bilemiiyorum Ama Sebebi Bu Olabilir.

Evet WordPress sitemap xml'de öyle bir şey var işte ben vBulletin siteme sitemap bile yapamıyorum vBSEO var sitemap eklentisi de sitemap oluşturmyor. vBulletinden anlayan yok mu acaba?

• Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Evet WordPress sitemap xml'de öyle bir şey var işte ben vBulletin siteme sitemap bile yapamıyorum vBSEO var sitemap eklentisi de sitemap oluşturmyor. vBulletinden anlayan yok mu acaba?

Bilemiyorum Ben Mybb Kullanıyorum.Mybb Seosu Çok Güzel Ve Süper.Herşeyi Ayarlıyabiliyorsun.Ama Dediğim Gibi Vbseoyu Kullanmadığım İçin Bilmiyorum.Ayrıca site adresini eklersen diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar bence

• Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Academician
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Bilemiyorum Ben Mybb Kullanıyorum.Mybb Seosu Çok Güzel Ve Süper.Herşeyi Ayarlıyabiliyorsun.Ama Dediğim Gibi Vbseoyu Kullanmadığım İçin Bilmiyorum.Ayrıca site adresini eklersen diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar bence

site panelini görmeden bi işlem yapabileceklerini sanmıyorum sadece site adresiyle

• Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

site panelini görmeden bi işlem yapabileceklerini sanmıyorum sadece site adresiyle

Site Haritanızı Ve Robots.txt Dosyalarınızı İnceleyebilirler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al