wmaraci reklam
lidertakipci

Teknoloji - Portal - Magazin Teması

16 Mesajlar 3.856 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Merhabalar arkadaşlar,

Tasarımda bir yere kadar gelip tıkananlardan biri olarak sizden yardım istiyorum. Öncelikle tasarımda konuları yerleştiremediğim ve hangi pozisyonda durması gerektiğine karar veremediğim için en iyisinin fikir alışverişiyle güzel bir şey ortaya çıkarmak olduğunu düşündüm.

Öncelikle alttaki tasarımdaki yerleşimler ufakta olsa tasarımın nasıl gideceğine dair fikir vermek amaçlıdır ve yerleşimlerin kötü olduğunu kabul ediyorum. Onun için bu görüntüyü ve devamını sizin eleştirileriniz ve önerileriniz ile geliştireceğim. Allahın izniyle de önce HTML & CSS olarak paylaşacağım ve yapabilirsem de ücretsiz olarak wordpress teması olarak sunacağım.

Şimdiden yardımlarınız ve fikir alışverişiniz için teşekkürler.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com
wmaraci
reklam

leavesoccer leavesoccer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Çok güzel olmuş hocam ellerine sağlık. O TeknoBlog yazan kısım aşağı kadar her kategori için ayrı ayrı manşetli olacak sanırım. Öyle değilse bile öyle olması güzel olur kanımca. Foto Galeri için ayrı bir kategori şablonu, ayrı bir post sayfası planlayabilirsiniz. Keza Video galeri içinde. Her şeyiyle çok güzel alt sayfaların tasarımı bitince onları da tartışıp güzelleştirebiliriz forumda. Dolayısıyla etkileşimli, interaktif bir tasarım üretilmiş olur. Çalışmanızın devamını ve koda dökülmüş halini merakla bekliyorum. Başarılar. İyi çalışmalar.
dijitalblog

kişi bu mesajı beğendi.

https://maiotik.com/

• Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Yorumun için teşekkür ederim. O, son halini ben de merakla bekliyorum :)

Yapmayı Planladığım;
1. Dediğiniz gibi ayrı ayrı manşetli olacak.
2. Ayrı bir post sayfası, video ve foto galerileri için ayrı ayrı kategori sayfası oluşturmayı planlıyorum.

Yardımınızı Rica Ettiğim;
3. Ana sayfada kullanmak istediğim kategori yerleşimini ve sunacağım renk cümbüşü
4. Foto, video galerisini tam olarak nasıl yerleştirmem gerektiği
5. Sineblog gibi olmasını istediğiniz özel kısımlar

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
leavesoccer

kişi bu mesajı beğendi.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com

leavesoccer leavesoccer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Tasarımdan işine çok saygı duymak ve pek anlamamakla birlikte:

1. Kategoriler dediğim gibi aynı TeknoBlog şeklinde anasayfada en fazla 4 kategori olacak şekilde alt alta olabilir. Kategori alt şablonu ise aynı anasayfa gibi olup sadece sayfanın ana renkleri kırmızı, yeşil vesaire olarak değiştirilerek bu sefer sadece o kategoriye özgü yazılar manşette gösterilerek ayarlanabilir. Manşetin altında ise anasayfadaki kategoriler yerine normal blog dizilimiyle alt alta konular olur.

2.Fotoğraf ve Video Galerisi ise Sosyal Medya / Oyun /Teknoloji diye devam eden üst çubukta sadece en sondaki İnternet ve Sinema yazan iki kategori yerine o kısmın çubuğuyla birlikte rengi değiştirilerek Video ve Fotoğraf Galerisi sekmesi oluşturulabilir.

3. Sineblog kısmına ise dileyen kullanıcı en önemsediği ya da orada görünmesini istediği kategoriyi tanımlayabilir. Ben olsam o sineblog kısmında videoların ve fotoğrafların dönmesini isterdim ama dediğim gibi tek veya iki kategori onu isteğinize göre şekillendirebilirsiniz.

Evet pek açık bir anlatım olmadı ama benim fikirlerim bunlar. Satılığa falan çıkınca da mutlaka haber verin lütfen. Kolay gelsin. Dilerseniz mesaj falan da atabilirsiniz. Tekrar iyi çalışmalar.

Son Ekleme: Şu kadar yazı şu kadar yorum bulunmaktadır yerine oraya direk video galeri ve fotoğraf sekmesi de koyabilirsiniz.

https://maiotik.com/
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Birinci maddeniz gayet mantıklı görünüyor. Geniş çaplı portal teması için yapılabilir. Bu fikri yedekte tutuyorum. İç sayfaların yapımına geçtiğim zaman gidişata göre uygulayabilirim.

İkinci maddede ise dediğin gibi yapılırsa hoş durabilir.

Tema admin panelinden ayarlanacak şekilde yapılabilir dediğiniz gibi. Önerileriniz için teşekkürler.

Criweb Criweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)
menü hoşuma gitti renk seçeneği sunarsanız daha da iyi olur fontlar hiç olmamış teknoblog yazan yerdeki gölge verdiğiniz tasarım bence olmamış üzerinde çalışın başarılar

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Ev ikonunun olduğu yere kadar her şey güzel, ondan sonrası çok baştan savma olmuş bence. Özellikle SineBlog ve TeknoBlog kısımlarında verdiğin kalın ve belirgin gölgelendirmeler çağımızın tasarımlarına uymuyor. Benim fikirlerim böyle.

• Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Criweb adlı üyeden alıntı

menü hoşuma gitti renk seçeneği sunarsanız daha da iyi olur fontlar hiç olmamış teknoblog yazan yerdeki gölge verdiğiniz tasarım bence olmamış üzerinde çalışın başarılar

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Ev ikonunun olduğu yere kadar her şey güzel, ondan sonrası çok baştan savma olmuş bence. Özellikle SineBlog ve TeknoBlog kısımlarında verdiğin kalın ve belirgin gölgelendirmeler çağımızın tasarımlarına uymuyor. Benim fikirlerim böyle.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi günümüz tasarımlarına uymuyor ama bu tip tasarım arayanlar hala var ve ücretsiz yayınlayacağım için mutlaka birilerinin işine yarayacaktır.

Gölgelendirme kısmını düzenleyeceğim. Daha detaylı bir şekilde önerilerinizi sunarsanız eğer tasarımın gelişmesi konusunda da yardımcı olmuş olursunuz. Yazıda da dediğim gibi tasarımı gelen yorumlara önerilere göre şekillendireceğim. Attığım görsel üzerinden gidelim istedim. Daha açık şekilde söyleyecek olursam boş bir mesaj açıp "hadi bir tasarım yapalım birlikte" diyerek göz önüne konulamayan bir şey olsun istemedim. Göz önündeki bir şey üzerinden düzenleme yapalım istedim. Kısacası, "font olmamış, şu fontu kullanırsan daha iyi olabilir. Teknoblog kısmını daha sade yapabilirsin renkleri kaldırıp iç kısmını tek renk bir şekilde sadece aralarında ufak bir çizgiyle bölerek ayırabilirsin. sineblogu biraz daha alt tarafta kullanabilir ya da yan yana bir kaç tane daha ekleyerek 5 film afişini birden yayınlayabilirsin." gibi öneriler bekliyorum. Üşenmeyip okuduğunuz için teşekkürler.

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Kendini kanıtlamış bir teknoloji, portal temasına bak ve kendi yaptığına bak. Ne kadar yaklaştıysan o kadar iyisindir. Kararı kendin ver...
mujdatsayar dijitalblog

kişi bu mesajı beğendi.

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Güzel olmuş, ama sadece fontlar sanki çok büyük olmuş ..
dijitalblog

kişi bu mesajı beğendi.

Selamunaleyküm.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al