Arkadaşlar bir yıl boyunca bilgisayardan uzak kalacağım bu nedenle kendime bir mini bilgisayar tarzında telefon lazım, bilgisayarda yaptığım tüm işleri halledebileceğim. Şuan da sadece S4 ile Xperia Z arasındayım. Tasarım olarak Xperia Z zaten çok önde ancak donanımsal olarak da S4'ün çok olmasa da biraz üstünlüğü var görünen yüzüyle fakat internette okuduğum birçok yoruma göre S4 de bulunan birçok gereksiz özellik telefonun perfonmasını epey düşürüyormuş, bu durumda da Xperia Z yine donanımsal olarak üstün oluyor. Asla su geçirmez diye telefon almam ama su ve toz geçirmemesi de çok iyi bir özellik. Son olarak da Xperia Z'de bulunan stemia isimli bir mod var. Tuş kiliti kapalıyken telefonda ki neredeyse tüm her şeyi kapatan bu mod sayesinde sarj miktarı 2-3 kat daha uzun hale geliyormuş. Birde bir tarafta yılların deneyimi Sony var ki bu telefonun yapımında Toshiba dahil birçok Japon firmasının emeği varken, neredeyse tüm özellikleri çalıntı olan Samsung'u seçmek bana mantıklı gelmiyor. Sony yıllardır fotoğraf makineleri üretiyor, haliyle bu durum telefondan çok kaliteli fotoğraflar çekilmesine imkan sağlıyor. Ayrıca dayanıklılık bakımından da Xperia epey önde. Ben seçimimi Xperia Z'den yana yapıyorum arkadaşlar, görüşlerimi belirterek bu konuda araştırma yapan diğer arkadaşların fikir sahibi olmalarını istedim.