wmaraci reklam

Dmoz kaydı...

10 Mesajlar 2.237 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ByLegenS ByLegenS Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 44 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, bi teknoloji portalım var 16 aylık bir site pagerank değeri 2, alexa dünya sırası 360 binlerde türkiye sırası 8 binlerde ancak ne yaptıysam 1 seneden fazladır dmoz kaydını yapamadım, bu konuda bana yardım edebilirmisiniz, şimdiden teşekkür ederim...

wmaraci
reklam

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Valla kardeşim bende uğraşıyorum. Arkadaşlardan bir kaç tavsiye aldım tekrar başvurdum.

-Temanı değiştirip dene.
-Sitenin hız sorunu varsa düzelt

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
DMOZ kaydını hiç takmayın, DMOZ kadar rezil bir dizin görmedim.
DMOZ'da editör, yönetici arkadaşlar varsa da üstlerine alınsın, görevlerini iyi yapmadıkları için.

DMOZ ne kadar mı ayağa düştü? Her gün 2-3 kişinin skype'dan "xxTL'ye DMOZ'a eklenir" diye yazacak kadar.

Çok örneğim var ama sadece birisini vereceğim; normal şartlar altında, hiç editör tanıdığım olmadan Android ile ilgili bir sitemi 1 ay sonra eklemişlerdi. Ardından yine aynı kategoride bir arkadaşın daha sitesi eklenmişti.

Siteyi 1 yıldan fazla süre önce sattım ama geçen bir gireyim bakayım dedim, Android ile ilgili tüm siteleri silmişler ve sadece 1 site var. O kadar çok sırıtıyor ki bu sitenin ya editörün sitesi veya üç kağıtçılıkla eklendiği.

Biz Türkler bir işe bulaştık mı, o iş suyunu çıkarmadan bırakmayız. PR9 'dan PR7 'ye düştü zaten DMOZ. Sonraki güncellemede daha da düşecektir. DMOZ'a ekleyeceğinize gidin bedava 3-4 tane PR'li dizine ekleyin daha çok yarar görürsünüz.

Sorunuzun cevabına gelince; Siteniz ne zaman mı eklenir? Onu Allah bilir. Şuanda işini doğru yapan DMOZ editörü pek fazla kaldığını zannetmiyorum, kaldıysa da birkaç kategoride vardır. Eğer editör yakın bir tanıdığınız yoksa ve para vererek DMOZ'a kayıt yaptırmak istemiyorsanız siteniz belki de hiç eklenmez, cevap da gelmez. Birine parayla ekletirseniz de, o ekleyen kişi hiçbir zaman silinmeyeceği garantisini vermez. Başka bir editör gelir siler, bu işler böyle artık malesef.
ByLegenS fuat0935

kişi bu mesajı beğendi.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Cevapsız..
ByLegenS future mobiltech

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)

Destiny adlı üyeden alıntı

Hocam.. Bana dmoz dan bahsetmeyin.. benim 8 aylık sitem var herşey tas tamam dmoza belki 10 seferdir gerektiği gibi gönderiyorum ama onaylanmıyor sonrasında bana mail geldi MELİH ŞAHİN diye biri göndermişti dmoza kayıt için 500 tl istediğini söyledi bende dedim ki 500 tl ona vereceğime 1 yıl boyunca backlink paketi alırım daha iyi yani hocam bundan sonra paralıymış parayı veren kayıt yaptırıyormuş adam tüm siteleri silmiş ordan babasının çiftliği sanki ama haklı adam başı boş bir yerin ağası horozu belli değildir Dmoz yerine Alexa dizinine kayıt etirin daha iyi bu ne böyle ya artık herşey değişmiş hakkı ile konumunu sağlayan kimse kalmamış rezillik resmen..

Ayrıca, şöyle birşeyle karşılaştım son zamanlarda. Alakasız siteler alakasız kategorilerde yer alıyor, sırf dmoz kayıtlı olsun diye. Teknoloji kategorisinde flash oyun sitesi, kişisel sitelerde tatil siteleri felan hiç şaşırmayın.

• Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

future adlı üyeden alıntı

Ayrıca, şöyle birşeyle karşılaştım son zamanlarda. Alakasız siteler alakasız kategorilerde yer alıyor, sırf dmoz kayıtlı olsun diye. Teknoloji kategorisinde flash oyun sitesi, kişisel sitelerde tatil siteleri felan hiç şaşırmayın.

Ya hocam dediğin ve dediğim gibi dmoz artık hiçleşiyor.. : ) EEEEE hak ediyor kalpazanların eline düşmüş :D

• Üyelik 24.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 44 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
hepinize teşekkür ederim, şu an'a kadar belki 20 sefer eklemeye çalıştım ancak onaylanmıyor, zaten bir şey tekel olduğu zaman suyu çıkıyor, rakip her zaman iyidir, bildiğiniz güzel dizin siteleri varsa paylaşır mısınız, birde şu var bildiğim kadarıyla google penguen 2.0 güncellemesi ile artık backlink'in pek te bir değeri kalmadı, yani daha çok içeriğe bakılıyor...

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum, DMOZ editörlerinin hepsi gönüllüdür ve görev atamaları gönüllülük esasına göre yapılır. Herhangi bir kişi bir kategorinin editörü olmak istediğini belirtir ve onaylanırsa görevine başlar. Sizin başvurduğunuz kategorinin editörü uzun süredir giriş yapmamış olabilir aynı şekilde başvurduğunuz kategorinin belirli bir süre için editörü atanmamış olabilir.

Bu nedenle sitenizin DMOZ kriterlerine uyup uymadığına iyi karar vermelisiniz. Her editör onaylamadığı bir site için dönüş yapmak zorunda değildir, aynı zamanda birkaç basit hatadan/eksiklikten ötürü dizine alınmayan siteler için kimi editör arkadaşlarımız dönüş yapabilmekteler.

Sistemi daha iyi anlamanız açısından kurallara göz atmanızı öneriyorum;

>> http://www.dmoz.org/docs/tr/about.html

Önemli Not: Size DMOZ editörü olduğunu söyleyen ve sitenizi para karşılığında dizine eklemek isteyen kişilerin DMOZ kullanıcı isimlerini ve mail adreslerini bana ulaştırırsanız, gerekli yerlere iletir ve bu şekilde sistemi suistimal eden kişileri bir nebze de olsa durdurmuş oluruz.
ByLegenS CengizEr

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 24.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 44 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Bilindiği üzere site adresi ile değilde sitede bulunan kategori adresleriyle de dmoz'a kayıt yaptırılabilmekte, bu yöntemide denedim, örneğin; sitede bulunan Bilgisayar kategorisi, Teknoloji kategorisi vb. kategoriler ile de başvuruda bulundum ve başvurduğum zaman bunların hepsini bir gün içerisinde dmoz da bulunan kendi kategorilerine önerdim, ancak sonuç yine hüsran, dmoz kurallarını daha önce okumuştum, teşekkür ederim. Bazı web sitelerinin 50 - 100 tane linkleri bulunuyor dmoz da, az da olsa bir haksızlık var gibime geliyor...

• Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

Metin adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum, DMOZ editörlerinin hepsi gönüllüdür ve görev atamaları gönüllülük esasına göre yapılır. Herhangi bir kişi bir kategorinin editörü olmak istediğini belirtir ve onaylanırsa görevine başlar. Sizin başvurduğunuz kategorinin editörü uzun süredir giriş yapmamış olabilir aynı şekilde başvurduğunuz kategorinin belirli bir süre için editörü atanmamış olabilir.

Bu nedenle sitenizin DMOZ kriterlerine uyup uymadığına iyi karar vermelisiniz. Her editör onaylamadığı bir site için dönüş yapmak zorunda değildir, aynı zamanda birkaç basit hatadan/eksiklikten ötürü dizine alınmayan siteler için kimi editör arkadaşlarımız dönüş yapabilmekteler.

Sistemi daha iyi anlamanız açısından kurallara göz atmanızı öneriyorum;

>> http://www.dmoz.org/docs/tr/about.html

Önemli Not: Size DMOZ editörü olduğunu söyleyen ve sitenizi para karşılığında dizine eklemek isteyen kişilerin DMOZ kullanıcı isimlerini ve mail adreslerini bana ulaştırırsanız, gerekli yerlere iletir ve bu şekilde sistemi suistimal eden kişileri bir nebze de olsa durdurmuş oluruz.

Hocam Mümkünse Yukarıda kişiye özel suçlamalar yapmışım.. Bunun Yanlış olduğunu anladım Mümkün ise Konuda MELİH Şahin adı geçen yorumları siler misiniz.. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al