wmaraci reklam

Yapılan bu haksızlık için destek bekliyorum [KYK Yurtları ile ilgili]

33 Mesajlar 5.873 Okunma
wmaraci reklam

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Neyse, tartışmayalım. Demokrasi tanımlaman, ona bakışın bile hangi yöne baktığını gösteriyor. Birbirimize belli ki tamamen zıtız. Tartışmayla bir yere varılmaz. Saygılar...

wmaraci
reklam

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Bu benim tanımlamam değil kardeşim, Kamu Yönetimi okuyorum ve tuğla gibi kitaplarımın tanımları bunlar. Ben bir yere bakmam kardeşim. Ben her zaman objektif olmaya çalışan biriyim ve günümüz iktidarıyla ilişkilendirdiğini anlıyorum. Siyaseti karıştırmadım ben, bürokrasiden bahsettim. Bu farkı bildiğini biliyorum... Teşekkür ederim, bu tartışmak sayılmaz, fikirlerimizi ortaya döktük sadece.

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)
Başlattığım harekette tohumlar filizlenmeye başladı.

http://volkancan.com/haberler.php?id=1218

https://twitter.com/VolkanCanali [ CHP TRabzon Milletvekili PM Üyesi]

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Türkiye'deki demokrasinin gerçek demokrasi olduğunu mu düşünüyorsun? Gerçek demokrasi Avrupa'dadır, Amerika'dadır. Dindar bir halk demokrasiyi kaldıramaz. Şu anki halkımızdan çok ileride bir sistemdir demokrasi. Laf atacaksan demokrasiye değil, ona şu anki şeklini verenlere at.

Çok afedersin ama bu tür konularda sürekli yırtık dondan çıkar gibi çıkıp dini bir şeylere engelmiş gibi göstermeye çalışıyorsun? Amacın nedir?

-----

@tolgahanuzun adlı arkadaşın hiçbir kabahati yok onu biliyorum, maalesef o da kendinden öncekilerin yediği haltların cezasını çekiyor.

Gerçekten yanlış bir uygulama bu ama kyk yetkililerine kim bilir ne kadar şikayet gidiyor kız ailelerinden.

wmaraci
wmaraci

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)

Hit Adam adlı üyeden alıntı

Çok afedersin ama bu tür konularda sürekli yırtık dondan çıkar gibi çıkıp dini bir şeylere engelmiş gibi göstermeye çalışıyorsun? Amacın nedir?

-----

@tolgahanuzun adlı arkadaşın hiçbir kabahati yok onu biliyorum, maalesef o da kendinden öncekilerin yediği haltların cezasını çekiyor.

Gerçekten yanlış bir uygulama bu ama kyk yetkililerine kim bilir ne kadar şikayet gidiyor kız ailelerinden.

hocam haklısınız bir yerden sonrada neden kızlara özel yapılmış binada erkeklere 20 yıllık eski bina ?

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

tolgahanuzun adlı üyeden alıntı

hocam haklısınız bir yerden sonrada neden kızlara özel yapılmış binada erkeklere 20 yıllık eski bina ?

Bu ayrımı anlamak için liseyi okumuş olmak yeterlidir. İdarecilerin gözünde bir erkek ve bir bayanın yeri bellidir. Bende isterim oradaki ayrıcalıklardan erkek öğrenciler de faydalansın ama...

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)
Önce konuyu açan arkadaşa ankara'dan örnek vereyim. Ankara'da Tahsin Banguoğlu diye ve baya büyük bir yurt var. Her sene bu yurt hakkında tıpkı konuyu açan arkadaşın dediği gibi rivayetler dolaşıyormuş ama 4 senedir bir faaliyet yokmuş, ilginç bir durum :)

--------------------------------------------------------------------

Türkiye'deki demokrasinin gerçek demokrasi olduğunu mu düşünüyorsun? Gerçek demokrasi Avrupa'dadır, Amerika'dadır. Dindar bir halk demokrasiyi kaldıramaz. Şu anki halkımızdan çok ileride bir sistemdir demokrasi. Laf atacaksan demokrasiye değil, ona şu anki şeklini verenlere at.

demokrasi hakkında verdiğiniz örnekler ilginçmiş. İngiltere'nin yönetim şekli krallık olmasına rağmen demokrasi denen bir şey o ülkede var demek :) keza aynı şey Norveç, İsveç ve İspanya için de geçer oluyor. Bu ülkeler, diğer avrupa ülkelerine oranla refah seviyesi çok daha iyi olan ülkeler dikkat ederseniz. Fakat, unutmayın ki demokrasiyi ''halkın sesi'' olarak mecazi bir şekilde tanımlayabiliriz. Ve bahsi geçen ülkelerin halkları kendi ülkelerinde fazlasıyla koyunlaştırılmış oldukları için demokrasi bence o ülkelerde yok. Halkın sesinin çıkmadığı yerlerde demokrasiden bahsedilemez.

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)

Bu arkadaşın dinle ne alıp veremediğini var bilen var mı ? Her konuda aynı şeyleri tekrarlayıp, konuları hep aynı noktalara çekmesinin sebebi ne acaba ? Tutan yok git Amerkaya mı yoksa Avrupaya mı nereye istersen. Sizin uydurduğunuz o demokrasi gelmeyecek buraya, bekleme boşuna :)

Elbet birgün...

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
Ayrımcılığın pozitifi negatifi olmaz. ayrımcılık ayrımcılıktır. bir tarafa fazla veriyorsan bu diğer tarafın haklarından kısmak demektir zaten. veyahut taviz vermek demektir.
yurtlarda güzeldir evlerde. olaya nerden baktığına bağlı tabii ki. ancak ev hayatı için ev arkadaşı tavsiye etmem. düşündüğün gibi olmuyor ev arkadaşıyla. kira,yiyecek,elektrik,su vs.. zamanı gelince diğerlerinden birisi mutlaka param gelmedi, sen ver ben sana veririm gibi şeyler söyleyecek. yiyecek içinde aynı şey geçerli.
en iyisi tek başına çıkak. emin ol sana maliyeti 4 kişi ile çıktığın zamankinden pek farklı olmayacak. en azından çektiğin sinir,strese değmeyecek. tek olmak güzeldir.

Ek Olarak:

LeoneKG adlı üyeden alıntı

Yine bir yanılma. Hocam öncelikle, demokrasinin gerçek demokrasi olması için, aracısız bir şekilde halkın tamamen kendi başına karar verip oy kullanması gerekir. Eski Roma daki gibi. Günümüzde ise "Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın merkezine çok yakın olan Cristiania, ülkede ‘kurtarılmış kasaba’ olarak biliniyor.

Bunun nedeni kasabanın özel bir kanunla orada oturan halk tarafından yönetilmesi.

Kendi içinde doğrudan demokrasi ile yönetilen ve tüm halkın alınan kararlarda söz sahibi olduğu kasabada bir yönetici ya da belirlenmiş bir kural yok." gerçek yani doğrudan demokrasiye örnek verilebilir. Diğerleri yalnızca halkın kendini yönettiğini sanmasıdır. Neyse uzatmayacağım. Dindar bir halkın demokrasiyi taşıyamaması düşüncesi de sizin demokrasi anlayışınızı ortaya koyuyor. Başta dindar olmayandan kastınız Müslüman olmaması ise, başa geçen Hristiyan biri de gayet tabii dindar olabilir. Dindar olmaması için ateist olması gerekiyor yani size göre demokrasi için bu gerekli...

demokrasi dediğin şey ince bir çizgidir. bunu öyle iki cümle ile tanımlayamazsın. demokrasi ise anarşizm arasındaki çizgi oluşturur farkı. tabii haklarını tepeden inme almış bir halk asla bu hakların ve demokrasinin önemini bilmez ve buna ya çapulcu der ya anarşist der. onur arkadaşımız doğru söylemiş.
En azından Türkiye'deki dindarlar taşıyamaz. dahada önemlisi İslamiyetin olduğu yerler taşıyamaz.

Çünkü İslamiyet teslimiyet demektir. demokraside ise teslimiyet olmaz. İslamiyet biat etmek demektir. Demokrasi ise biat etmemektir. İslamiyet biat etmemeye anarşizm der. Biz ise insana değil, yalnız insanlığa biat ederiz. Adınada çapulcu denebilir sakıncası yok.
Çapulcuları ister destekleyin ister desteklemeyin. Oradaki insanların kararlılığı kollarına bacaklarına yazdıkları kan gruplarından gayet net belli oluyor. Ayrıca imkanları varkende kimseye ne silah çekmişlikleri var nede satır pala. İstenilseydi En şiddetli zamanı olan dolmabahçe zamanında zaten bunu net şekilde yaparlardı. Şu da bir gerçekki devlet camilere yaptığı yardımı kestiğinde ve cami cemaatlerinin paraları ile camilerin masrafları karşılandığında 3 ay sonra bu ülkede o camiilere kimse girmez. bizim insanımız bedavayı sever ama anlamadan sever. Abdest alırken bile anlamını bilmeden alan insanların neden camiiye gittiklerini sormak gerekir.

konu din ve siyaset olunca hem sinirleniyorum hem konuşmak istiyorum. Siyasette dinin, askerin yeri yoktur diyoruz.
Askersen çizmelerini çıkaraksın siyaset yaparken. Dindarsanda sarığını cübbeni çıkaracaksın. Ancak dindar yerine dinci olunca ne sarık çıkıyor nede ortada birşey kalıyor.
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

birwebci birwebci Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Memur
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
Bahsi geçen öğrenci yurdu bumu : http://www.yurtarabul.com/yurt/detay/121

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al