wmaraci reklam
lidertakipci

Site İçeriklerimi Çalıyorlar!

11 Mesajlar 2.007 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

albatroslar albatroslar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 42, (%100)
Arkadaşlar size bir sorum olacak.

Bir tane internet sitesi benim yazdığım yazıları botlarla çekerek, sitesine ekliyor.

Sorun olan taraf;internet sitesi anında index alan bir site. Yani; dolayısıyla benim sitem çalıntı içerik ekliyor gibi bir haksız bir duruma düşüyorum. Sitem yeni olduğu için yazdığım içerik 2 gün sonra arama sonuçlarına ekleniyor...

Bu durumda ne yapabiliriz? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Google hiçbir sonuç alamazsın. Yazı içinden eski yazılarına link ver. Botla çektiği için bir sürü link kazanırsın.
KDOGAN sanaldata

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bir yöntemde şu rss üzerinden çekiyorsa. Yazının bir iki satırını çekebilir. Bende bir siteye karşı öyle yaptım. Sitemde ne varsa çekiyor. Bende ayarlardan ufak bir değişiklik yaptım. İki cümle yazı çekebiliyor diğerlerini çekemiyor. İnternette araştır basit bir yoldu.
sanaldata

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 42, (%100)
Arkadaşlar çok sağolun Hepinizden yine cevaplar bekliyorum.

sanaldata adlı üyeden alıntı

Hocam google şikayet etmenizde yarar var. Googleye durumu bildirmeniz halinde gerekli işlemi yapacaklarını düşünüyorum. Çünkü onlar hemen bunu bulabiliyorlar ve karşı tarafı sandboxa düşürebiliyorlar.

Google'dan bir şey çıkmaz hocam. Kendi işimizi kendimiz göreceğiz. Keşke çıksın 2-3 defa şikayet ettim siteyi...

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Google hiçbir sonuç alamazsın. Yazı içinden eski yazılarına link ver. Botla çektiği için bir sürü link kazanırsın.

Bu fena fikir değilmiş aslında da; yine çalıntı içerik olayı bana patlıyor sanırım.

Bir yöntemde şu rss üzerinden çekiyorsa. Yazının bir iki satırını çekebilir. Bende bir siteye karşı öyle yaptım. Sitemde ne varsa çekiyor. Bende ayarlardan ufak bir değişiklik yaptım. İki cümle yazı çekebiliyor diğerlerini çekemiyor. İnternette araştır basit bir yoldu.

Hocam sanırım pek bir faydası olmaz bu yöntemin. Şu an için yazının önemi yok. Sitem 1 aylık ve başlığı dahi çekse; arama sonuçlarında aradığımda benim girdiğim başlık benim sitem daha arama sonuçlarına dahi eklenmeden görünüyor. Ama nasıl yapacağımı tarif ederseniz; fena olmaz. Teşekkürler...
sanaldata

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

star1 star1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
o dediğin sitenin trafiği baya iyimi ona göre aklıma bir fikir geldi bot ile çekiyor dimi hiç bir şey yapmadan

• Üyelik 17.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 42, (%100)

star1 adlı üyeden alıntı

o dediğin sitenin trafiği baya iyimi ona göre aklıma bir fikir geldi bot ile çekiyor dimi hiç bir şey yapmadan

Bana bot gibi geldi yazıyı eklediğim tarihte eklemiş sitesine hocam. Trafiği ve site durumu da iyi.

star1 star1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
otomatilk çekiyorsa bir yazı ya o siteyi karalamaya yönelik ama kendi agızlarından biz yazılarımızı bu siteden çalıyoruzla başla itiraf edermişcesine bakalım ne yapacaklar :D eğer dediğin gibi direk çekiyolarsa iyi bir ders olur :)

• Üyelik 17.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 42, (%100)

star1 adlı üyeden alıntı

otomatilk çekiyorsa bir yazı ya o siteyi karalamaya yönelik ama kendi agızlarından biz yazılarımızı bu siteden çalıyoruzla başla itiraf edermişcesine bakalım ne yapacaklar :D eğer dediğin gibi direk çekiyolarsa iyi bir ders olur :)

Hocam bu işi yapan adam sahtekarın teki. Yani; tanıdıktan geliyor ne geliyorsa başına anlayacağın. Daha önce bunu yapmamasını söyledim telefonda. Şimdi telefona cevap vermiyor. Yani; bayağı sıkıntılı bir durum. Ama şöyle bir haftayı feda edip, sitesinin çöplüğe çevirebiliriz. İyi bir fikir oldu sağolasın...

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

Bot yazacak kadar bilgisi olan bir insanın bu linkleri filtreleyemeyeceğinimi sanıyorsun ?
tek yapması gereken preg_match ile süzmek ki 5 dk sını almaz bu işlemi yapması .
İçerik kopyalanmasının çözümü sadece yasalarla vardır . Onunlada uğraşmak size kalmış .

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bot yazan ve içerik çeken siteler genelde yazının içinde ne var ne yok takip etmez.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al