freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 166.342 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Support Support FikiHaber.Com Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Gazete
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar fikirhaber.com hakkındaki görüşleriniz neler olur acaba?

wmaraci
reklam

Teknoman Teknoman www.gocermedya.org Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
www.gocermedya.org hocam site 2 haftalık düşüncelerini bekliyorum.

caglark caglark caglarkeskin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)
http://www.***.net/wordpress-tema-amp-eklenti-satisi/1070495-5-000-kisi-artik-backlink-icin-para-vermiyor-that-s-wp-dynamite-otomatik-imleme-eklentisi.html

Buradaki eklentiyi satın aldım. Otomatik imleme yapıyor. Blogger wordpress bloglardan link veriyor falan. Bi yerde okumuştum çok imleme zarar verir diye? Doğrumudur. Benim sitem hızlı index almıyor diye sordum soruşturdum ve imleme dediler bana tecrübeli abilerim.

Ama korkuyorum yani günde 3 yazı giriyorum anında imleme yapıyor yaklaşık 25 tane yerde. Günde 3 imleme demek bu. Sorun çıkarır mı sizce?

Arizmend Arizmend Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 6 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı sabahlar;

Sahibi olduğum film sitemin anahtar kelime kullanımında bilgi almak istiyorum. Sizce aşağıdaki gibi yapmam doğru mudur ?

Ailem İçin, Ailem İçin hd, Ailem İçin hd izle, Ailem İçin hd Türkçe altyazı, Ailem İçin hd Türkçe altyazı izle, Ailem İçin hd Türkçe izle, Ailem İçin izle, Ailem İçin Türkçe, Ailem İçin Türkçe altyazı, Ailem İçin Türkçe altyazı izle, Ailem İçin Türkçe izle, At Any Price, At Any Price hd, At Any Price hd izle, At Any Price hd Türkçe altyazı, At Any Price hd Türkçe altyazı izle, At Any Price hd Türkçe izle, At Any Price izle, At Any Price Türkçe, At Any Price Türkçe altyazı, At Any Price Türkçe altyazı izle, At Any Price Türkçe izle

Hem türkçe hemde ingilizce adı ile anahtar kelime giriyorum. Fakat anahtar kelime yoğunluğu seo hakkında sıkıntı yaratabileceğimi düşündürdü.

wmaraci
wmaraci

Vjolenza Vjolenza Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam benim pvp server tanıtım sitem var 15 günlük bu site için neler yapılmalı sizce. PVP kelimesinde 120. sırada şuan

kucukmedya kucukmedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 9 / 13
  • Ticaret 1, (%0)
Merhabalar www.uludagtezmerkezi.com hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilimiyim

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

julw adlı üyeden alıntı

Teşekkür ediyorum..

footer olarak

"adana evden eve nakliyat"

"adana evden eve taşımacılık"

Ana sayfa konu içerisine

"evden eve nakliyat"

"nakliyat"

"nakliye"

"adana "

kelimelerine linkler eklendi hocam. şu anda beklemeye geçip dediğiniz gb. sadece izlemeye alıyorum siteyi.

Önce indexlenmesini bekleyin, index den sonraki süreci kontrol edin. Tabi 3 linkle her şey süper olmaz. Ek olarak içerik girmeye devam edin bu süreçte güncelliğiniz kaybolmasın izlemeye alıyorum derken.

Ek Olarak:

dreamyme adlı üyeden alıntı

w3c hataları seo açısından olumsuz etkileme yapar mı acaba?

Küçük ve orta seviye sitelerde seo çalışmanız varsa yapmıyor. Normal şartlarda yapması gerekir ama nedense kod hatalarıyla dolu da olsa site, seo yapınca yine üstte çıkıyor. Büyük sitelerde yapar mı yoksa yapmaz mı bilmiyorum. Çünkü bu sitelerde genellikle arkasında ekip olduğundan kod hataları pek olmuyor. Bunu zaten Google aramalarında sıklıkla görüyorsunuzdur. Baksan hatalarla dolu ama 1. olmuş. Elbette elimizden geldiği kadar hataları gidermeye çalışmamız gerek. Sitenin açılış hızı gibi bazı etkenlere hatasız olması fayda getirir azda olsa. Ayrıca ilerdeki güncellemelerde bu önemli bir kıstas olabilir, bu duruma da hazırlıklı olmuş olursunuz.

Ek Olarak:

kardelenkurt adlı üyeden alıntı

hocam google web yönetici araçlarında "İçerik Anahtar Kelimeleri" bölümüne baktığımda www.teamdoblo.com sitem için şu varvasyonlar sıralanmış:

1. doblo (33 varyasyon)
2. mesaj (30 varyasyon)
3. tarihi (15 varyasyon)
4. araç (19 varyasyon)
5. model (18 varyasyon)
6. yazdır (43 varyasyon)
7. forum (19 varyasyon)
8. katılım (10 varyasyon)
9. yas (8 varyasyon)
10. fiat (24 varyasyon)

ben fiat doblo sitesiyim. doblo ve fiat doblo kelimelerinde çıkmak istiyorum. Bu varvasyonlara göre hatam nerede ve ne yapmalıyım.

Ben de bumerang için hurriyetin son dakika kodu var kaldırayım mı?

Sitenin tüm sayfalarında çıkan forum bulutu vardı. Burada etiket şeklinde forumda açılmış konu başlıkları vardı bunu kaldırdım bakalım birde.

Allah sizden razı olsun hocam birşeyler öğrenmek çok güzel....

Aslında ne kadar ortada cevap değil mi? Mesaj kelimesinin size bir getirisi olmadığı gibi, ayrıca genel gücünüzü düşürüyor. Tarihi kelimesi, yazdır kelimesi, katılım kelimesi ve yas kelimesi. Bunları ya azaltın, yada asıl kelimelerinizi çoğaltın. Bumerangı kaldırın. Etiketler 0-20 arasında ise kalsın ama fazla ise kaldırın.

Teşekkür ederim.

Ek Olarak:

Support adlı üyeden alıntı

Merhabalar fikirhaber.com hakkındaki görüşleriniz neler olur acaba?

Görünüm açısından ulusala eş değer bir site. Bunu avantaja çevirebilmek yatırım gerektiriyor. Öncelikle güncellik sizin her şeyiniz. Bu güncellikte haberleri aldığınız yerden veriyi çekerken başlıkları muhakkak değiştirin. Etiketlerinizi girerken başlığı kullanın. Siz büyük bir haber sitesi değilseniz, bir haber girdiğinizde etiketlere,
“başbakan, ziyaret,” gibi kelimeler girerseniz alacağınız fayda neredeyse yok denecek kadar az olur. Çünkü bu etiketler her büyük sitede var. Siz bunun yerine başlığı tamamlarsanız en azından o içerikte çıkma gücünüzü arttırırsınız. Siteden ufak paralar kazanmaya başladığınızda bu parayı bir ajansa kaydolarak harcayın. Yoksa haber siteniz bir yerlere gelemez. Kazandıkça yatırımda bulunun bu haber ajanslarına. Belli bir düzeye çıktığınızda sadece manşetinizdeki haberleri siz yazın. Yani ajanstan ham halini alın okuyun ve yorumlayın haberi. Belki garip gelecek ama, taraf tutun haberlerde. Olumsuz bir haberde kendi tarafınızı gösterin attığınız manşetlerle. Sizi siz yapan asıl nokta burası olacak çünkü. Attığınız manşetler akılcı olsun. Başbakan TFF’ye ziyarette bulundu, değil, “Başbakan bakın nereye gitti!” gibi olsun. Basın kuruluşunu, basın kuruluşu yapan tarafıdır Türkiye’de. Sizde tarafınızı belirleyin. Bahsettiğim taraf yayıncılık ilkeleri. Örnek vermek gerekirse, Türkiye Cumhuriyetine bağlı, Türk kültürüne saygılı …. Gibi bir yayıncılık ilkeniz olsun ve bunu bir link ile yayınlayın. Bu noktalar kurumsal kimliğinize katkı yanında sizi benzersiz yapmaya yönelik adımlar olacaktır. Seo’da da getirilerini göreceksiniz. Fakat her haberi aldığınız şekli ile yayınlarsanız çok bir şey beklemeyin. Bir site için iç linklemeler çok önemlidir. Sizin siteniz ise 2 katı önemlidir. Bu yüzden iç linklemeleri muhakkak yapın. En çok okunan ve manşetteki haberlerinize muhakkak yorum yapın ve tartışmaya açın. Seo konusunda ayrıca çok yararını görürsünüz. Sizi ayağa kaldıracak püf noktalar ise özel haberler. Örneğin amatör şairlerin şiirlerini bir kategoride yayınlayın. O kişi hem heveslenir hemde tüm çevresine (twitter, facebook, msn vs) o yayını paylaşacaktır, ki bu size çok büyük artı sağlar. Yerel haberleri takip edin, özellikle parti il başkanlıklarının sitelerindeki haberlerden yayınlayın ve yayındaki haberin urlsini oraya iletin (e posta, iletişim linki vs) bu hem onların kendi sayfalarında bunu paylaşmasını sağlayacak hemde kendi sitelerindeki basında biz köşelerinde linkiniz yayınlanacaktır ki hem sosyal paylaşım hem doğal backlink almış olursunuz. Siz sitenize dış çalışma yapmayın, bırakın insanlar yapsın. Ayrıca bu yolla insanların sizi tanımasına fark etmesine olanak sağlayacaksınız. Seo, kendiliğinden gerçekleşmiş olacak.

Ek Olarak:

Teknoman adlı üyeden alıntı

www.gocermedya.org hocam site 2 haftalık düşüncelerini bekliyorum.

Footer kısmı ilerde ayağınıza dolanabilir. Ayrıca yeni olduğu için robots.txt dosyasına sitemap yolunu da eklemenizde fayda var. Bol güncellik index almanızı ve sitenin oturmasını sağlayacak. Bu işlemden sonra bumerang gibi dış bağlantılardan kurtulmanız gerek. Ayrıca birçok içerik sayfasında yazı içlerinde dış bağlantı kullanmanız da sizi zorlayacaktır. Temalarınızda yayında olan kısımların ve yazıların tam çevirisini kullanın. Yarı Türkçe yarı İngilizce olmasın. Sitenin çok yeni olması dolayısı ile, şimdi ne ekersen ilerde onu biçersin. Bu yüzden henüz site yeni zamanla yaparım gibi bir düşüncen asla olmasın. Kaliteli hiçbir sitede bu olmaz. Yayında ise, o site bitmiş demektir. En azından Google böyle bakar sitenize ve Trustrank kaybı yaşamak istemezsiniz.

Ek Olarak:

Çağlar KESKİN adlı üyeden alıntı

http://www.***.net/wordpress-tema-amp-eklenti-satisi/1070495-5-000-kisi-artik-backlink-icin-para-vermiyor-that-s-wp-dynamite-otomatik-imleme-eklentisi.html

Buradaki eklentiyi satın aldım. Otomatik imleme yapıyor. Blogger wordpress bloglardan link veriyor falan. Bi yerde okumuştum çok imleme zarar verir diye? Doğrumudur. Benim sitem hızlı index almıyor diye sordum soruşturdum ve imleme dediler bana tecrübeli abilerim.

Ama korkuyorum yani günde 3 yazı giriyorum anında imleme yapıyor yaklaşık 25 tane yerde. Günde 3 imleme demek bu. Sorun çıkarır mı sizce?

Bir içeriği girdiğiniz zaman, aynı dakika içinde 1 milyon imle yapılsa ne olur?
Olay olur:) Güzel olur. Ama bir ayrıntı var bu konuda. İmlemeler çok faydalıdır, ama tek elden çıkış olarak değil. Farklı insanların, ip adreslerinin yapması halinde. Otomatik imlemeler size ziyaretçi çeker bu faydadır. Ama bu tür eklentiler sitenizi rekabette yüceltmez. Eklentinin kendisini kullanmadım, kullanıcı deneyimi olarak yorumda bulunamam, bilmiyorum. Fakat otomasyon olduğu aşikar ve otomasyon sizi spam yapar. Büyük bazı haber siteleri bu konuda iç yazılım ekleyerek haberdeki kişileri otomatiğe bağladı. Sonrasında düşüş yaşadı ve kaldırıldı. Aynı konuda aynı şeyi wiki kullanıyor. Ama düşüş yerine yükseliş yaşıyor. Burada sanırım sitenin kategorisi devreye giriyor. Ansiklopedi veya kaynakça da olması iyi sayılırken, haber kategorisinde olumsuz sayılıyor. O halde imleme de, sosyal içeriklerde iyi sayılabilir. (Sadece yorum) Ama kesin bir bilgi istiyorsan şunu söyleyebilirim. Otomasyona bağlanan ve emek içermeden yapılan işlemler Google tarafından hoş karşılanmıyor. Sana tavsiyem zaten almışsın. Bir dene, en kötü ihtimalle düşüş yaşarsın ve hemen eklentiyi kaldırırsın. 5-10 gün içinde yine eski konumuna gelirsin. En azından denemiş olursun.

Ek Olarak:

Arizmend adlı üyeden alıntı

Hayırlı sabahlar;

Sahibi olduğum film sitemin anahtar kelime kullanımında bilgi almak istiyorum. Sizce aşağıdaki gibi yapmam doğru mudur ?

Ailem İçin, Ailem İçin hd, Ailem İçin hd izle, Ailem İçin hd Türkçe altyazı, Ailem İçin hd Türkçe altyazı izle, Ailem İçin hd Türkçe izle, Ailem İçin izle, Ailem İçin Türkçe, Ailem İçin Türkçe altyazı, Ailem İçin Türkçe altyazı izle, Ailem İçin Türkçe izle, At Any Price, At Any Price hd, At Any Price hd izle, At Any Price hd Türkçe altyazı, At Any Price hd Türkçe altyazı izle, At Any Price hd Türkçe izle, At Any Price izle, At Any Price Türkçe, At Any Price Türkçe altyazı, At Any Price Türkçe altyazı izle, At Any Price Türkçe izle

Hem türkçe hemde ingilizce adı ile anahtar kelime giriyorum. Fakat anahtar kelime yoğunluğu seo hakkında sıkıntı yaratabileceğimi düşündürdü.

Bu örnek mi? Yoksa ailem için ismindeki sayfanızın, sadece o sayfanın etiketleri mi? Eğer bir filme bu etiketleri giriyorsanız burada spam var. Asıl gücünüzü düşürüyorsunuz

Ek Olarak:

Vjolenza adlı üyeden alıntı

Hocam benim pvp server tanıtım sitem var 15 günlük bu site için neler yapılmalı sizce. PVP kelimesinde 120. sırada şuan

Önce temel Google algoritmaları. Ondan sonra seo başlar. Siz önce sitenizi tam olarak şekillendirin hem temel algoritmalar hemde içerik bakımından. Bu aşamadan sonra anahtar kelimenize odaklanmaya başlayın. Anahtar kelimeleri içeriklerinizde geçirin ve ana domaine link verin. Link vermediklerinizi de kalın yapın. Anahtar kelime varyasyonlarını kullanmaya gayret gösterin. Sadece bunları yerinde yaparsanız bile ilk sayfada olursunuz.

Ek Olarak:

kucukmedya adlı üyeden alıntı

Merhabalar www.uludagtezmerkezi.com hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilimiyim

Ben sitenizin konusunu tam anlayamadım. Anladığım şey ise etik olduğunu düşünemiyorum. Konuya yabancıyım belki o yüzden anlayamadım tam olarak. Beni mesajla aydınlatırmısınız
AhmetTUTAK

kişi bu mesajı beğendi.

Arizmend Arizmend Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 6 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Bu örnek mi? Yoksa ailem için ismindeki sayfanızın, sadece o sayfanın etiketleri mi? Eğer bir filme bu etiketleri giriyorsanız burada spam var. Asıl gücünüzü düşürüyorsunuz

Ailem için diye bir film var. Bu film adı üzerine anahtar kelime giriyorum. Yaptığımın doğru olmadığının farkındayım fakat alternatif bulamadım. Yani Kaç karakter girmeliyim.

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Merhaba, bir sitem var ve google sıralaması düşürüldü. Google webmasters'ta dizin de engellenen url'ler vardı. Bu engellenen yaklaşık 8 bin url engeli kalktı ancak sıralama hala gerilerde. Site kendi adında bile 50. sıralarda çıkıyor. Bu konuda yorumlarınızı beklemekteyim.

-Bura komple benim.

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Ben teşekkür ederim :) Fakat tam olarak beklentiniz nedir? Belli anahtar kelimeleriniz mi var, genel aramalarda önde olma amacınız mı var, siteniz herhangi bir düşüş mü yaşadı vs vs

Beklentim; "One Piece" yazıldıgında ilk sayfada çıkmak.. Şuanda 3. sayfadayım.
Anahtar kelime olarak "One Piece, One Piece izle, Karakter Tanıtımı" bunları girdim.. Sizce iyimi?

wmaraci
Konuyu toplam 25 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 25 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al