freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 166.340 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

uys uys WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek iş güvenliği satış pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam pm alabilirmiyim
ücretli olarak web sitemde yapılması gerekenler detaylı bir çalışma ve yönlendirme bilgisi için

wmaraci
reklam

sandokan sandokan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Pm attım hocam. İlgilenirseniz saygılar

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
öncelikle teşekkür ediyorum böyle bir yardımı bizlere sundugunuz için.

şu anda elimde 3 adet istediğim kelimelerde 2-3-4 sırada olan siteler var.

1. umutevdenevenakliyat.com 2 sıra
2. cukurovaadanaevdenevenakliyat.com 3 sıra
3. ozcukurovaadanaevdenevenakliyat.com 4 sıra

kelime "adana evden eve nakliyat" - "adana evden eve taşımacılık"

site : www.adanalevdenevenakliyat.com

site 1 aylık şu anda "adana evden eve nakliyat" kelimesinde "7" sıraya geldi taşımacılık sıralamasında 3 sayfada.

2 haftadır nabız yokladım bu 3 siteye footer "Adana Evden Eve Nakliyat"

Bu tip 3 er adet link eklediğim zaman düşüş oluyor. Sitenin şahlanmasını istiyorum çünkü temiz siteler yardımı olacagına zararı oluyor. Nasıl bir yol izlemem lazım ne yapmak lazım? bu siteler hakkında konu olarak 2-3 adet linkim var.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

kardelenkurt adlı üyeden alıntı

hocam çok teşekkür ederim şuanki reklam düzeninin 1+1 olduğundan ve vazgeçmem gerektiğinde bahsettiniz. Tam olarak reklamların yerini mi değiştireyim anlamadım?

Ayrıca gereksiz olan tag derken "selamlar ben boludan doblocu" gibi forum konu başlıklarını mı kaldırayım doblo ile alakası olmayan?

1+1 düzeni kaldırın. Yani o reklamları azaltın.

Reklam
İçerik
Reklam
İçerik
Reklam
İçerik değilde

Reklam
İçerik
İçerik
Reklam
İçerik
İçerik
Reklam gibi olsun.

Gereksiz taglar, anahtar kelimeleriniz olmayan, ve anahtar kelimelerinizi ilgilendirmeyen tüm kelimelerdir. Örneğin, ve, veya, selam gibi. Bu kelimelerin çok kullanılması otomatik etikete dönüşmesine sebep olabiliyor bazı sistemlerde. Siz bu etiketleri kontrol edin ve gördüğünüzde kaldırın. Etiketler sadece o içeriğin bulunması amacıyla değil, aynı zamanda sitenin ilgili konularını da belirten çok yönlü ama doğru kullanıldığında çok da faydalıdır. Siz bu tarz etiketleri barındırırsanız sitenizin genel ilgi yüzdesinden bu kelimelere de pay vermiş oluyorsunuz. Bu yüzden de asıl kelimelerinizin gücü düşmektedir. Anahtar kelimelerin bu yönde gücünü düşürmemek için sitelerinizde gereksiz çöp tagları barındırmamalısınız.

Ek Olarak:

ozerorde adlı üyeden alıntı

Yorumun için teşekkürler hocam
Sizce neden Alexa pulunu kaldırmalıyım?

Alexa pulu, hurriyet bumerangla aşağı yukarı aynıdır. Size vaadde bulunur, sitenize kodunu ekletir. Siz bu sayede ufak çaplı bir yarar sağlarken, kendileri çok büyük çaplı fayda sağlar sizin üzerinizden. Alexada yükselmenizin size bir faydası yok. (Eğer ilk 500 listesinde yoksanız. Çünkü bu sıralamayı bazı siteler yayınlar, dolayısı ile backlink sağlarsınız) Eğer Alexa da yükselmekten anladığınız şey ilk 10 bin, 5 bin, bin gibi rakamlarsa, bundan vazgeçin. Yükselmeye harcadığınız zamanı sitenize harcayın. Bu gün belli tekniklerle Alexa değerini yükseltmeniz kolay ve mümkündür. Fakat her gün o teknikleri kullanmak zorunda kalacaksınız. Çünkü Alexa değerleri pr gibi güncellenmez, Türkiye’de genellikle sabahın erken saatlerinde her gün güncellenir. (Sabit değildir, 2-3 günü bulduğu da çok olmuştur) Pul, link içerir. 10 TL ye başka birine link vermeniz, o pulu koymanızdan daha faydalıdır. Çünkü sizin sitenizin büyük rakamlarda ziyaretçisi yok. Yani her giren sitede kalsa 1 saat. Yine bi yere varmayacak. Bakın wmaracı webmaster sitesi ve forumu. Anlık sitede 500-800 kişi bulunuyor. Bu kişiler uzun süre kalıyor sitede. Bir çok sayfada geziyor. Ve büyük kısmında browserde alexa pulu var. Sıralama 43 rakam olarak. Yani cevap karşınızda aslında.

Sizin web sitenizde anlık bu sayıda online kişi var mı?
Ziyaretçiler buradaki kadar kalıyor mu?
Ziyaretçiler bu kadar sayfa tıklamasında bulunuyor mu?
Cevaplar, hayır hayır hayır hep. O halde size zaten ilk 500 hedefi hayal. İşinize yaramayacak bir pulu koyarak hem zamandan (Pulu koydu iseniz kendi ve rakip siteleri devamlı takip ediyorsunuz demektir) hemde dış çıkış olduğundan bi seviye düşürecektir. Şimdi bu tip siteler pulu koymalı mı? Tamamen egosal anlamda bir olaya döndü alexa. Benim sitem senin sitenden yüksek hissi yada iş hevesi konusunda değerlendiriliyor. Çünkü getirisi yok. Artık alexa dan medet beklemeyin. İlk 500 hedefiniz yoksa alexa en basit tabirle boş iştir. Yine ek olarak şunuda belirteyim. Alexa ya sitenizi kaydedip açıklama kısımlarına anahtar kelimelerinizi eklerseniz yararı olacaktır. Bunu yapmalısınız yapın. Alexa backlink diyebiliriz buna bir anlamda. Puldan daha faydalı olacaktır. Siz browsere pulu ekleyin. Sitenize her gün girin. Kullanmasanızda açık kalsın. Arada bir tıklayın bir sayfaya öyle bırakın. Zaten ilk 9-10 bin garanti. 250-500 ziyaretçiniz olursada 6-7 binleri görürsünüz zaten. Alexa sıramalası sizin konunuz değil. Büyük sitelerin konusu-yarışı. Olmayacak duaya amin derseniz, sitenizi Alexa ya kullandırmış olursunuz sadece. Siz sitenizi kaydedip kelimelerinizi ekleyin siz Alexa yı kullanın.

Ek Olarak:

uys adlı üyeden alıntı

Hocam pm alabilirmiyim
ücretli olarak web sitemde yapılması gerekenler detaylı bir çalışma ve yönlendirme bilgisi için

Bilgi verildi.

Ek Olarak:

sandokan adlı üyeden alıntı

Pm attım hocam. İlgilenirseniz saygılar

Yanıtlandı

Ek Olarak:

julw adlı üyeden alıntı

öncelikle teşekkür ediyorum böyle bir yardımı bizlere sundugunuz için.

şu anda elimde 3 adet istediğim kelimelerde 2-3-4 sırada olan siteler var.

1. umutevdenevenakliyat.com 2 sıra
2. cukurovaadanaevdenevenakliyat.com 3 sıra
3. ozcukurovaadanaevdenevenakliyat.com 4 sıra

kelime "adana evden eve nakliyat" - "adana evden eve taşımacılık"

site : www.adanalevdenevenakliyat.com

site 1 aylık şu anda "adana evden eve nakliyat" kelimesinde "7" sıraya geldi taşımacılık sıralamasında 3 sayfada.

2 haftadır nabız yokladım bu 3 siteye footer "Adana Evden Eve Nakliyat"

Bu tip 3 er adet link eklediğim zaman düşüş oluyor. Sitenin şahlanmasını istiyorum çünkü temiz siteler yardımı olacagına zararı oluyor. Nasıl bir yol izlemem lazım ne yapmak lazım? bu siteler hakkında konu olarak 2-3 adet linkim var.

Sitenin 1 aylık olması, yeni alınan linklerin kontrolünü gerektirebilir bazı durumlarda. Siz link alırsınız, site geriler. Linkler kontrol edilir, index alır, oturur ve eski sıranızdan daha yukarda çıkmaya başlarsınız. Bu doğal bir durum. Mesela desteğine baktığım sitelerde, düşüş ve sıralama kaybı yaşandığında beni ararlar gülerek Ahmet siteler düştü diye. Çünkü artık hepsi alıştı olaya. Site seo yapıldığında düşüyorsa, bilirler ki siteleri çok daha üste çıkacak. Bunun sebebi şudur. Yerinde bir çalışma yaptığınızda Google emin olmak ister, çünkü o yenilik sizi birden yükseltecektir. Emin olmadan sizi taşımayı reddeder ve indexleriniz ikinci bir kontrol yaşar. Hiçbir illegal durum olmadığı anlaşılır. Ve o yenilikle beraber hak ettiğiniz yere çıkarır. Konunun özeti bu şekilde.

Ben seo çalışması yaptırdım hiç düşüş yaşamadan yükseldim?
Doğrudur. Olağan seo çalışması yapılmıştır. Fakat bizim için amaç 1. olmak değil, 1. kalmak. Geçici veya her zaman seo çalışması ile desteklenerek 1. olmak sizi muhtaç bırakır, hem başkalarına hemde zaman kaybına. Bunu yaşayanlar seo yapmış olmuyor. Çünkü seo, siteyi oturtmak için yapılır. Tüm düzenlemeler yapılır ve biter işlem. Bundan sonra sadece içeriklerinizi girerken nasıl gireceğinizi bilirsiniz. Her ay link alma durumu olmaz. Önemli olan kalıcılık. Siz linkleri verin. Verirken rel muse etiketini kullanın.

"adana evden eve nakliyat"

Site içinde ayrıca her kelimeye ayrı ayrı çalışın.

Adana
Evden eve
Nakliyat
sandokan AhmetTUTAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

nevelturk nevelturk WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 02.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 10 / 75
  • Ticaret 12, (%100)
Merhabalar hocam http://www.ukashe.com/ bu site bana ait ve ukash kelimesinde 3.sayfada ben bunu 1.sayfaya almak istiyorum. 3.sayfaya gelene kadar firma rehberleri,dizinler, toplistler, imleme siteleri,forumlarda tanıtım, ücretsiz backlink siteleri vs. denedim tam olarak düzenli yaptığım söylenemez ama 1.sayfaya getiremedim bi türlü acaba nasıl bi sistem önerirsiniz sitenin günlük hiti 20-40 arası değişiyor. Gerçekten yapabileceğim ne varsa söylerseniz çok iyi olur minnettar kalırım.

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
www.TRonePiece.com

Teşekkür ederim :)

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

nevelturk adlı üyeden alıntı

Merhabalar hocam http://www.ukashe.com/ bu site bana ait ve ukash kelimesinde 3.sayfada ben bunu 1.sayfaya almak istiyorum. 3.sayfaya gelene kadar firma rehberleri,dizinler, toplistler, imleme siteleri,forumlarda tanıtım, ücretsiz backlink siteleri vs. denedim tam olarak düzenli yaptığım söylenemez ama 1.sayfaya getiremedim bi türlü acaba nasıl bi sistem önerirsiniz sitenin günlük hiti 20-40 arası değişiyor. Gerçekten yapabileceğim ne varsa söylerseniz çok iyi olur minnettar kalırım.

Burada genelde seo sorunları dış etkene değilde iç etkene bağlı oluyor. firma rehberleri,dizinler, toplistler, imleme siteleri,forumlarda tanıtım, ücretsiz backlink siteleri vs. diyorsunuz. Bunu tüm siteler yapıyor artık, eğer bunlarla 1. olunsa herkes yapar ve çok da kolay olurdu 1. olmak. Bahsettiğiniz tüm örnekler site içi değil site dışı etkenler. Seo, sitenin kendisinden başlar. Site içi seo bittikten sonra site dışı seo devreye girer.

Araç gereçler kısmını kaldırın.
Footer alanındaki linki etiketli olacak şekilde parça parça verin. Tek cümleye tek link değilde, sitenin adı.uzantı bu bir link. Ukash bu bir link şeklinde.
Kalite standartları gereği sitede gizli alan bulunamaz. Bu gizli alan gizli kod veya görsel kapatma şeklinde ikiye ayrılır. Sohbet eklentinizde kapatma var. Footer alanında altta kalan kısmı biraz daha sola doğru çekmelisiniz. Basit görünebilir size ama şüphe uyandıran bir hareket sizin önünüzün Google tarafından kesilmesiyle sonuçlanır ve siz hala hatayı çok başka yerlerde aramaya devam edersiniz. Aynı şekilde yazı içlerinde paylaş eklentisi etiketleri kapatmış durumda.
Genel açıklamada;
“Ukashe.Com - En Ucuz Ukash Kart Satış Sitesi - Ukash Satın Al”

Site url sini geçirmenize gerek yok gücü düşürmeyin. Site bu haliyle index alsın. Ondan sonra imleme siteleri, tanıtım yazıları ve web adresiniz linkli olarak yayınlanıyorsa firma rehberlerini kullanın.

Ek Olarak:

Ben teşekkür ederim :) Fakat tam olarak beklentiniz nedir? Belli anahtar kelimeleriniz mi var, genel aramalarda önde olma amacınız mı var, siteniz herhangi bir düşüş mü yaşadı vs vs

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
Teşekkür ediyorum..

footer olarak

"adana evden eve nakliyat"

"adana evden eve taşımacılık"

Ana sayfa konu içerisine

"evden eve nakliyat"

"nakliyat"

"nakliye"

"adana "

kelimelerine linkler eklendi hocam. şu anda beklemeye geçip dediğiniz gb. sadece izlemeye alıyorum siteyi.

dreamyme dreamyme WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 23 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
w3c hataları seo açısından olumsuz etkileme yapar mı acaba?

http://gozde.tv - Canlı Tv İzle

kardelenkurt kardelenkurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

1+1 düzeni kaldırın. Yani o reklamları azaltın.

Gereksiz taglar, anahtar kelimeleriniz olmayan, ve anahtar kelimelerinizi ilgilendirmeyen tüm kelimelerdir. Örneğin, ve, veya, selam gibi. Bu kelimelerin çok kullanılması otomatik etikete dönüşmesine sebep olabiliyor bazı sistemlerde. Siz bu etiketleri kontrol edin ve gördüğünüzde kaldırın. Etiketler sadece o içeriğin bulunması amacıyla değil, aynı zamanda sitenin ilgili konularını da belirten çok yönlü ama doğru kullanıldığında çok da faydalıdır. Siz bu tarz etiketleri barındırırsanız sitenizin genel ilgi yüzdesinden bu kelimelere de pay vermiş oluyorsunuz. Bu yüzden de asıl kelimelerinizin gücü düşmektedir. Anahtar kelimelerin bu yönde gücünü düşürmemek için sitelerinizde gereksiz çöp tagları barındırmamalısınız.

hocam google web yönetici araçlarında "İçerik Anahtar Kelimeleri" bölümüne baktığımda www.teamdoblo.com sitem için şu varvasyonlar sıralanmış:

1. doblo (33 varyasyon)
2. mesaj (30 varyasyon)
3. tarihi (15 varyasyon)
4. araç (19 varyasyon)
5. model (18 varyasyon)
6. yazdır (43 varyasyon)
7. forum (19 varyasyon)
8. katılım (10 varyasyon)
9. yas (8 varyasyon)
10. fiat (24 varyasyon)

ben fiat doblo sitesiyim. doblo ve fiat doblo kelimelerinde çıkmak istiyorum. Bu varvasyonlara göre hatam nerede ve ne yapmalıyım.

Ben de bumerang için hurriyetin son dakika kodu var kaldırayım mı?

Sitenin tüm sayfalarında çıkan forum bulutu vardı. Burada etiket şeklinde forumda açılmış konu başlıkları vardı bunu kaldırdım bakalım birde.

Allah sizden razı olsun hocam birşeyler öğrenmek çok güzel....

wmaraci
Konuyu toplam 24 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 24 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al