wmaraci reklam

Çok dilli wordpress

27 Mesajlar 4.698 Okunma
smmexpress

iceberk iceberk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek makina mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

neticaret adlı üyeden alıntı

http://www.astroenerji.com/wp-content/plugins/qtranslate/flags/tr.png
http://www.astroenerji.com/wp-content/plugins/qtranslate/flags/gb.png

Ftp kullanarak bu resimlere ulaş. Sırası ile wp-content, plugins, qtranslate, flags klasörüne gir. İstediğin bayrak resimleri tr.png ve gb.png olarak kaydet. Türk Bayrağı tr.png diğer bayrak gb.png olsun. Ve bu dosyanın içerisine at. Eğer yapamazsanız manuel olarak yardımcı olayım.

teşekkürler,

benim istediğim aslında bayrakların yanana durması ve birbirinden biraz ayrılması. bayrakları büyütsem de bu şekilde kalınca hoş olmaz gibi geliyor bana.

wmaraci
reklam

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Ona bakayım ancak biraz zaman alabilir çözümünü bulmam.

iceberk adlı üyeden alıntı

teşekkürler,

benim istediğim aslında bayrakların yanana durması ve birbirinden biraz ayrılması. bayrakları büyütsem de bu şekilde kalınca hoş olmaz gibi geliyor bana.

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

neticaret adlı üyeden alıntı

Ona bakayım ancak biraz zaman alabilir çözümünü bulmam.

teşekkür ederim, uğraşmayın isterseniz. ben firebug ile çözmeyi deneyim çözemezsem buradan yazarım tekrar.

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)
Tamam o zaman. Yapamazsanız yardımcı olmaya çalışayım tekrar.

teşekkür ederim, uğraşmayın isterseniz. ben firebug ile çözmeyi deneyim çözemezsem buradan yazarım tekrar.

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
En iyisi kardesim css bilgini biraz gelistirirsin.Kolayina kacmadigin icin tebrik ederim seni.Kolay gelsin :)

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Ben biraz denedim, ancak bi li döngüsünde olduğu için beceremedim. eklentinin kendi css dosyası da yok. o nedenle sadece yazı seçeneğini seçtim.

ama asıl sorunu bu sabah gördüm.

sitemin özelliği hergün otomatik olarak konu çekerek yayınlaması. ve kategorilere girince normal olarak son konu gösteriyor. gösterim olarak ta tek yazı seçtim. ancak bugun gördüğümde kategoriye girince ayın 3 nde açılmış konuyu gösteriyor. yani günlük fala giren kişi 3 eylüle bakıyor direk. baktığımda bugüne kadar bütün günler açılmış. ama kategoride ilk sırada 3 eylül var.

qtranslatei bu tarihte kullanmıştım (veritabanını düzeltme işlemi). eklentiyi etkisizleştirdim ve yine son konu üstte oldu. veritabanı değiştirdikten sonra bi sıkıntı oldu sanırım.

mrrssy mrrssy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
qTranslate eklentisini okuyup yazmadan geçemedim.

Öncelikle oldukça güzel düşünülmüş bir eklenti. Eğer çok dilli bir site istiyorsanız belki de işini en iyi yapan ücretsizlerden. Yaklaşık olarak bir ay kullandım. Herşey güzel giderken sitede yavaşlama olduğunu fark ettim. Test sitelerinde yaptığım incelemeler sonucu (eklentiden önce ve sonra) qTranslate'in sitenin ilk açılışında bir 2-3 saniyelik cevap süresi gecikmesi yaşattığını fark ettim.

Araştırmalarım sonucu qTranslate'in kod yapısının biraz karışık olduğunu ve internette bunun için düzeltmeler iyileştiriciler ve hatta qtranslate iyileştirici eklentiler olduğunu fark ettim. Hepsini denedim. Örnek vermek gerekirse 3 saniye olan yavaşlama 2,5 saniyeye indi. Bu beni çok rahatsız etti ve eklentiyi pasif duruma getirdiğimde gördüm ki site tak diye açılıyor. 3-4 saniyelik ilk gecikme büyük bir süre.

Tabi denemeden önce neden uyarmak istedim? Çünkü qTranslate yüklediğinizde bir çok yerde ve yeni konularda başlara sonlara vs komut kelimeleri giriyorsunuz. Sonra eklentiyi bir kaldırıyorsunuz bütün bu kodlar vs hepsi kabak gibi ortaya çıkıyor. Database karışıyor. ve Google sitenin diğer dilinde olan versiyonu çoktan indekslemiş oluyor.

Sonuç olarak site biraz yavaşlasa da ben bu eklentiyi kullanmak zorundayım ve çok dilli bir siteye kavuşmak zorundayım, bu işten de geri dönüşüm kesinlikle olmayacak diyorsanız güle güle kullanın, oldukça güzel bir eklenti.

Ama bu yavaşlama beni rahatsız eder, ben daha sonra tek dile geri dönebilirim ya da eklentiyi bir şekilde kaldırmak zorunda kalabilirim diyorsanız size dönüşte tonlarca iş yükü çıkartacak bir eklentidir, kaldırdığınızda ortalığı çöplüğe çevirir haberiniz olsun.

qTranslate deneyimim bu şekilde, umarım faydalı olmuştur.

ccc

canerozdemir canerozdemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bağımsız Denetçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 19 / 6
  • Ticaret 9, (%100)
Benim size tavisyem qtranslate değil de wpml kullansanız daha iyi. Mükemmel bir eklenti fakat ücretli.

İncele istersen; almayı düşünürsen link aşağıda.

Refli: WPML

Refsiz: wpml
cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

mrrssy adlı üyeden alıntı

qTranslate eklentisini okuyup yazmadan geçemedim.

Öncelikle oldukça güzel düşünülmüş bir eklenti. Eğer çok dilli bir site istiyorsanız belki de işini en iyi yapan ücretsizlerden. Yaklaşık olarak bir ay kullandım. Herşey güzel giderken sitede yavaşlama olduğunu fark ettim. Test sitelerinde yaptığım incelemeler sonucu (eklentiden önce ve sonra) qTranslate'in sitenin ilk açılışında bir 2-3 saniyelik cevap süresi gecikmesi yaşattığını fark ettim.

Araştırmalarım sonucu qTranslate'in kod yapısının biraz karışık olduğunu ve internette bunun için düzeltmeler iyileştiriciler ve hatta qtranslate iyileştirici eklentiler olduğunu fark ettim. Hepsini denedim. Örnek vermek gerekirse 3 saniye olan yavaşlama 2,5 saniyeye indi. Bu beni çok rahatsız etti ve eklentiyi pasif duruma getirdiğimde gördüm ki site tak diye açılıyor. 3-4 saniyelik ilk gecikme büyük bir süre.

Tabi denemeden önce neden uyarmak istedim? Çünkü qTranslate yüklediğinizde bir çok yerde ve yeni konularda başlara sonlara vs komut kelimeleri giriyorsunuz. Sonra eklentiyi bir kaldırıyorsunuz bütün bu kodlar vs hepsi kabak gibi ortaya çıkıyor. Database karışıyor. ve Google sitenin diğer dilinde olan versiyonu çoktan indekslemiş oluyor.

Sonuç olarak site biraz yavaşlasa da ben bu eklentiyi kullanmak zorundayım ve çok dilli bir siteye kavuşmak zorundayım, bu işten de geri dönüşüm kesinlikle olmayacak diyorsanız güle güle kullanın, oldukça güzel bir eklenti.

Ama bu yavaşlama beni rahatsız eder, ben daha sonra tek dile geri dönebilirim ya da eklentiyi bir şekilde kaldırmak zorunda kalabilirim diyorsanız size dönüşte tonlarca iş yükü çıkartacak bir eklentidir, kaldırdığınızda ortalığı çöplüğe çevirir haberiniz olsun.

qTranslate deneyimim bu şekilde, umarım faydalı olmuştur.

canerozdemir adlı üyeden alıntı

Benim size tavisyem qtranslate değil de wpml kullansanız daha iyi. Mükemmel bir eklenti fakat ücretli.

İncele istersen; almayı düşünürsen link aşağıda.

Refli: WPML

Refsiz: wpml

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ancak ben bu veya benzeri eklentiler kullanmak yerine (ki bu eklentiyi kullanabilmek için wp son sürüme güncelledim, database de değişiklikler yaptım) /en klasörü altına temiz bir wp kurulu yapıp yeni bir db oluşturdum. Şu anda sitem bu şekilde çalışmakta ve problem gözükmüyor. Bunu yapma nedenlerimden birisi de farklı konuların da olmuş olması. Siteler arasında widget olarak ya da navigasyon menüsü yanına bayraklar koyarak ta ana sayfalara yönlendirme yapacağım.

bu çözüm benim için en ideali gibi görünüyor.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ancak ben bu veya benzeri eklentiler kullanmak yerine (ki bu eklentiyi kullanabilmek için wp son sürüme güncelledim, database de değişiklikler yaptım) /en klasörü altına temiz bir wp kurulu yapıp yeni bir db oluşturdum. Şu anda sitem bu şekilde çalışmakta ve problem gözükmüyor. Bunu yapma nedenlerimden birisi de farklı konuların da olmuş olması. Siteler arasında widget olarak ya da navigasyon menüsü yanına bayraklar koyarak ta ana sayfalara yönlendirme yapacağım.

bu çözüm benim için en ideali gibi görünüyor.

En iyisi aynen o değil mi hocam :D ikinci veritabanı /en adlı alt klasöre yapıştır ikinci wordpress'i olsun bitsin. Ancak tek veritabanına yapmak şart olursa qtranslate gayet iyi :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al