wmaraci reklam

Forum Tanıtım Listesi

9 Mesajlar 2.614 Okunma
wmaraci reklam

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)
Bu yazımda sizler için hazırladığım içinde kırık link bulunmayan 100 adet tanıtıma izin veren forum listesini paylaşacak aynı zamanda da forum tanıtımının inceliklerinden nasıl daha çok fayda sağlayabileceğiniz den bahsedeceğim.
Öncelikle yazıma forum tanıtımının inceliklerinden bahsederek girmek istiyorum.
Özellikle son zamanlarda seo çalışmalarında forum tanıtımlarına verilen önem oldukça arttı.Fakat burada önemli olan asıl nokta her seo çalışmasında olduğu gibi forum tanıtımında da en çok faydayı sağlamak.Diğer çalışmalarda olduğu gibi link çıkışlarının dofollow olması en önemli faktör diyebiliriz.Fakat forum tanıtımlarında bir nokta var ki bu en kötü yanı linkler ziyaretçilere gözükmediği için çoğu forumda arama motoru botları link çıkışlarını okuyamamakta.Bu özelliğin zararlarını en aza indirmek için daha önce Forumlardan Tanıtım Yazısı Almak başlıklı makalemizde anlattığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.
Şimdi gelelim forum tanıtımının en vurucu noktasına tanıtım yazınızı tanıtım kategorisinde yayımladınız işiniz bitti mi forumla ? Hayır tabi kide, niçin hayır çünkü sizin açtığınız konu yeni bir konu olduğundan Trustrank ı yüksek değil dolayısı ile faydası az peki ne yapacağız ? Öncelikle imzamıza backlinklerimizi anahtar kelimeye etiketleyerek yerleştiriyoruz daha sonra forum içerisinde özellikle tanıtım yazısı yayınlanan bölümlerde anahtar kelimemiz in aramasını yapıp çıkan konularda en son konudan başlayarak dilediğimiz kadarına uzun uzun mesajlar atıyoruz.Kısa mesajda atabiliriz fakat uzun mesaj attık mı daha çok fayda sağlar.

Bu tekniğin bize faydası ne olacak ?
Yıllar önce yazılmış bir konudan backlink aldığımız için Trustrank ı yüksek bir sayfadan backlink almış olacağız buda bizim arama motorlarının gözünde değerlenmemizi sağlayacak.
Bu sayfalar eski olduğundan google sıralamasında yüksek sırada sayfalardan backlink almış olacağız.
Diğer şekilde yapılan forum tanıtımında spam ‘ a düşme riski varken bunda yoktur.
Forum listesine ek olarak sıradan forumlarda imzanıza backlink ekleme şansınız olacak.Forumlarda açılmış anahtar kelimeniz ile ilgili konuları örnek olarak ” forum tanıtımı inurl:forum ” şeklinde aratabilir ve daha çok backlink kaynağına ulaşabilirsiniz.
Şimdi gelelim listemize listemiz 100 forumdan oluşmaktadır.İçerisinde kaliteli forumlarda bulunmaktadır.Bazı forumlarda konular yönetici onaylı olduğundan ilk seferde görünmeyebilir onaylanınca bölümde gözükecektir o yüzden aynı yazıyı görünmüyorsa tekrar yollamayın.Tanıtım bölümü linklerini kendi sitemin tanıtım yazısı ile paylaştım bunun nedeni hem listenin benim tarafından hazırlandığını ispatlamak hemde ziyaretçilere açık link veren forumları ayırmak.

kademirius

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
forum tanıtım gerçekten kelime bazlı yükselmede iyi ve planlı kullanılırsa faydalı oluyor.Paylaşım için çok teşekkürler.Herkesin işine yarayacak bir liste bu.

www.mucahitguner.com

• Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

PrestijSolution adlı üyeden alıntı

forum tanıtım gerçekten kelime bazlı yükselmede iyi ve planlı kullanılırsa faydalı oluyor.Paylaşım için çok teşekkürler.Herkesin işine yarayacak bir liste bu.

önemli değil hocam bende kendim için liste ararken bir çok liste buldum toplam 500 forum vardı içlerinden sadece bunlar çalışıyordu benim gibi forum tanıtımı yapan arkadaşlar rahat bir şekilde bulsun istedim :)
PrestijSolution

kişi bu mesajı beğendi.

3gen 3gen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
sitelere pratik kayıt için bi program varmı ?

http://saglikguzellik.biz
wmaraci
wmaraci

kademirius kademirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 61 / 6
  • Ticaret 3, (%100)
teşekkürler hocam. yorumlarda link silmeyen wordpress siteleri için de benzer bir liste bulunabilir mi acaba :)

sakinadam.com

• Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

3gen adlı üyeden alıntı

sitelere pratik kayıt için bi program varmı ?

thema poster var hocam lisans alabilirsiniz kendi sitesinden : http://poster.freddy.lt/

Ek Olarak:

kademirius adlı üyeden alıntı

teşekkürler hocam. yorumlarda link silmeyen wordpress siteleri için de benzer bir liste bulunabilir mi acaba :)

hocam o kişiden kişiye değiştiğinden bulmam mümkün değil örneğin kendimi örnek verecek olursam ben bloguma linkle yorum yapanların sitelerini inceliyorum kaliteli siteler ise o zaman kabul ediyorum ama film sitesi linki koyanları anında siliyorum.Birde son zamanlarda çoğu kişi yorum backlink in siteye verdiği zararı anladı eskisi kadar çok yok link veren çoğu kişi disqus u kullanıyor artık buda başka bir etken :) ama blogger bloglardan yorum backlink kasabilirsiniz.
3gen

kişi bu mesajı beğendi.

3gen 3gen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
beleş bi şeyler yok mu :D

http://saglikguzellik.biz

• Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

3gen adlı üyeden alıntı

beleş bi şeyler yok mu :D

ohooo hocam beleş olsa varya kimse forum tanıtımı almaz :D ama şimdi aklıma yattı ya programı alıp tanıtım mı yapsam :)

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
İndirdim bilgisayara dostum, teşekkürler
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al