lostyazilim

Arabayı satıp bu projeye girmeyi düşünüyorum..

75 Mesajlar 10.438 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Giyimkabini Giyimkabini Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek giyim tekstil
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
ümidinizi kırmak gibi olmasın ama hocam siz o 50 bin ile kenar köşede dükkan tutup bir iddaa bayisi açmanıza bile yetmez. Çogu insanda internet üzerinden az sermaye ile çok para kazanalıcağı bir hissi var internette ne işi yaparsanız yapın ama şunu unutmayın (yüksek sermaye uzun vadeli süreçle çok para kazanılır)

wmaraci
reklam

ddrx7 ddrx7 Yesilandroid.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek okuyor
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
İddaa sitesi en az 600.000 TL civarında maal oluyor bana iyice araştırdım arkadaşlar.
bunun için bir yer kiralayıp sigortalı işçi çalıştırmam gerekiyor filan daha bir şürü şey.
Şimdi yemeksepeti.com gibi bir site açmayı düşünüyorum :) 50.000 tl lik bütçe ile

Yesilandroid.com - Android Blogunuz.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

ddrx7 adlı üyeden alıntı

İddaa sitesi en az 600.000 TL civarında maal oluyor bana iyice araştırdım arkadaşlar.
bunun için bir yer kiralayıp sigortalı işçi çalıştırmam gerekiyor filan daha bir şürü şey.
Şimdi yemeksepeti.com gibi bir site açmayı düşünüyorum :) 50.000 tl lik bütçe ile

Bi de ben "50 bin TL ile bu iş olmaz" dediğimde söylediklerime olumsuz bakanlar var ... (sözüm sana değil ddrx7)

Ciddi paralar yatırıp, ciddi bir işe girecekseniz önce o işin ayrıntılarını hesaplayın. Bütün ciddi işlerin başında şirket olmanız gerekli. Şirketleşme için yıllık 5 kuruş para kazanmasanız bile cebinizden toplam 10 bin TL çıkar. Ciddi işler yanınızda eleman çalıştırmayı gerektirir. Siz o elemana belki asgari ücret verirsiniz ama bununla beraber sigortası, devlete vergisi derken bu rakam 1.500 TL'ye yakın bir rakam olur. Sadece 1 eleman çalıştırsanız bile bu rakam yıllık 18 bin lira demektir. 1 eleman her şeyi yapamayacağı için en az 3 eleman çalıştırsanız bu sadece elemanlar için 1 yılda yaklaşık 50 bin TL demektir. Kendi cebinizede para sokmanız gerek ve bu 3 elemanın yanında kendi cebiniz içinde her ay 1.000 TL dersek sadece eleman ve kişisel gider için yıllık en az 60 bin TL demektir.Bununla beraber reklam, malzeme, gelir vergisi gibi daha bir dünya hesaplanması gereken gider vardır.

Kayda değer noktalara gelmiş şirketlerin hepsinin ortak olarak söylediği şey, açılan şirketin ilk yılının zarar olarak düşünmek gerekir. Yani bir yıl boyunca giderlerinizin gelirinizden daha fazla olacağı yada olabileceği anlamına gelir bu.

Eğer bir iş kurmak, projeye girmek istiyorsanız önce bir araştırma yapın. Bir kaç girişim makalesi okuyun. Gireceğiniz işe benzer yazıları takip edin. En iyisini değil en kötüsünü düşünün.

İş dünyasında her şeyin sorunsuz olacağını düşünerek hareket ederseniz, işinizi şansa bırakırsanız batmanız kaçınılmazdır. Şansınız varsa bile bu en fazla kısa bir süre sürer, sonra iş gelmez, aç kalmaya ve batmaya mahkum olursunuz. Risk sermayesi, kriz sermayesi nedir, neden böyle bir şeyler var, neden gerekli diye bir araştırma yapın.

Bu yazdıklarımı düşünmeden, şirket kurduktan sonra gökten kendisine para yağacakmış gibi hareket eden yada küçük paralarla büyük işler olacağını zanneden herkes batmaya mahkumdur. Elinizdeki para sizin için büyük olabilir fakat gireceğiniz sektör için devede kulak kalabilir.

Yemeksepeti.com tarzı bir site içinde yazının 2. satırında ki giderleri göz önünde bulundurman lazım ve yine büyük bir sektör. Çok ciddi bir yazılıma, çok ciddi bir pazarlama,tasarım, yazılım ekibine ve çok ciddi bir destek ekibine sahip olman gerek. En az 20-30 eleman çalıştırman lazım. Bu da 50 bin TL ile olmaz. Yerel bazlı bir site yaparsan yani atıyorum sadece Bursa, sadece Çanakkale'ye has bir site yaparsan o zaman küçük bir ihtimal olabilir. Fakat yemeksepeti.com gibi genel bir site yaparsan batarsın. Yine çok yüksek düşünüyorsun çünkü yemeksepeti.com 'a çok yalın bakıyorsun. Adamlar siteyi kurup ertesi gün yüzlerce büyük firma kapılarına dayanmadı ve milyon dolarlar kazanmadılar.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle girişimciliğiniz için kutlarım. Ben işin "Faiz, kumar haramdır!" noktasında değilim, zaten beni bilen bilir forumda. Fakat bu işin tekelleri var. Yani çok büyük sermaye gerekiyor. Sizinki Milangaz'a rakip olmak gibi bir şey. Yani zor be dostum. Başlamadan batarsın.

wmaraci
wmaraci

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam hiç bilmiyorum ama eğer böyle bir projeye atılırsanız hayatınızın en büyük iddasını oynucaksınız :D
furkandemirci

kişi bu mesajı beğendi.

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Çok ama çok riskli. Diyelim ki tutturamadın bu batışı kaldırabilecek misin? Çevrene kendine nasıl açıklayacaksın ki? 50 bin tl bence yine de az böyle bi proje için. Çünkü büyük çaplı işlerde daha da çok bütçe gerekiyor. E bunun hiç mi çalışanı vs. olmayacak? 2-3 kişiyle olacak iş değil bence. İnşallah istediğin şeyi başarabilirsin.

Selamunaleyküm.

rumuztr rumuztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ü** C**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 5, (%100)
niye akıl veriyorsunuzki arkadaşa faize haram değil diyor bu iş çok basit diyor. 50 bin lirayla dünyaları alacağını sanıyor bırakın girsinde batsın aklı başına gelir.

https://www.kumsalajans.com/

ddrx7 ddrx7 Yesilandroid.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek okuyor
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 2, (%100)

rumuztr adlı üyeden alıntı

niye akıl veriyorsunuzki arkadaşa faize haram değil diyor bu iş çok basit diyor. 50 bin lirayla dünyaları alacağını sanıyor bırakın girsinde batsın aklı başına gelir.

Yalnız eski mesajları okursanız biraz,
ben araştırdım iddaa sitesi açamıcağımı anladım o bütçe ile. sen neyin kafasındasın şimdi :D ?
yemek sitesi açmayı derince düşündüm arkadaşlar bu arada.
Bütün ülkelerde açıcağım bir site.
Ve sadece canlı destek ekibi için 10 kişi çalıştırıcağım, bunlar sigortasız olucak (internet cafe sahibi arkadaşım vardı o buldu sağolsun 10 kişi.) haftalık 30 tl istiyorlar günde 4 saat çalışmaya bana uydu böylelikle 24 saat destek verebilirim
bir kaç yemek dükkanına sordum.
Eğer tutucak bir siteyse yani bize bir geliri oluyorsa, istediğin fiyat uygundur dediler.
Ben aylık 200 TL nasıl dır diye gitmiştim.
kafadan ilk başta bir kampanya ile ilk ay bedava kira desem. reklamını yayınlasam tutarsa 2.ay kiraları toplayıp iyi bir gelirim olabilir.
Tutmazsa o noktada bırakabilirim.
Eğer tuttuğunda yani yemeksepeti gibi büyük sitelere tam anlamıyla rakip olduğumda o kira bedelleri öyle bir yükselicekki şuandaki yemeksepeti'nin ofisine bakarsanız anlarsınız demek istediğimi.
Tabi bunlar öyle 1 yılda olucak şeyler değil
en az şirketleşme için dediğiniz gibi 5 yıl gerek.
güven gerek. medyaya söz geçirmek gerek.

Yesilandroid.com - Android Blogunuz.

AliBurak AliBurak Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 45 / 184
  • Ticaret 2, (%50)

ddrx7 adlı üyeden alıntı

Yalnız eski mesajları okursanız biraz,
ben araştırdım iddaa sitesi açamıcağımı anladım o bütçe ile. sen neyin kafasındasın şimdi :D ?
yemek sitesi açmayı derince düşündüm arkadaşlar bu arada.
Bütün ülkelerde açıcağım bir site.
Ve sadece canlı destek ekibi için 10 kişi çalıştırıcağım, bunlar sigortasız olucak (internet cafe sahibi arkadaşım vardı o buldu sağolsun 10 kişi.) haftalık 30 tl istiyorlar günde 4 saat çalışmaya bana uydu böylelikle 24 saat destek verebilirim
bir kaç yemek dükkanına sordum.
Eğer tutucak bir siteyse yani bize bir geliri oluyorsa, istediğin fiyat uygundur dediler.
Ben aylık 200 TL nasıl dır diye gitmiştim.
kafadan ilk başta bir kampanya ile ilk ay bedava kira desem. reklamını yayınlasam tutarsa 2.ay kiraları toplayıp iyi bir gelirim olabilir.
Tutmazsa o noktada bırakabilirim.
Eğer tuttuğunda yani yemeksepeti gibi büyük sitelere tam anlamıyla rakip olduğumda o kira bedelleri öyle bir yükselicekki şuandaki yemeksepeti'nin ofisine bakarsanız anlarsınız demek istediğimi.
Tabi bunlar öyle 1 yılda olucak şeyler değil
en az şirketleşme için dediğiniz gibi 5 yıl gerek.
güven gerek. medyaya söz geçirmek gerek.

inşallah tutar hocam hayırlı olsun şimdiden :D

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
50.000 tl getir sana 3 maç yapayım git 500.000 tl ni al otur :D

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al