Wikipedia Backlink Saçmalığı

19 Mesajlar 5.220 Okunma
smmexpress

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)

CihatAYDIN adlı üyeden alıntı

Wikipedia.org Link Ekleyip Bana Gönderirmisin?

güzel kardeşim ben boş konuşmam aşağıdaki linke bak.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ares_(software)

Yukarıdaki örnekteki gibi yüzlerce site gösteririm. Ayrıca sana niye ekliyeyim?

Yapılacak işler basit çok güzel bir kaynak hazırlarsın o konu ile ilgili linkini eklersin. Öyle kaynak olmalı ki resimleri bile özgün olmalı. Daha öğrenmek istediğin birşey varsa sorabilirsin.

ek olarak al sana bir link daha;

bu blackhat mesela şikayet edeceğim linki sileceğim örnek vermek gerekirse.

http://tr.wikipedia.org/wiki/LimeWire
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
wikipedia'ya link ekleyebilirsiniz, eğer editörler maddeye yardımcı bir kaynak olarak görürlerse linkiniz durur kaldırmazlar, sitenizin olur olmaz linklerini wikipedi'ye eklemeye kalkmayın.Örneğin tarkan ile yapılmış güzel bir röpörtaj sadece sizin sitenizde yayınlnmışsa kaynak olarak eklemeniz durumunda silinmez
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

cybersoldier cybersoldier cybersoldier Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 126 / 41
  • Ticaret 1, (%0)
bunun blackhat ile ne alakası varki ? veya wikipedianın kirlenmesi ile yazdığınız yazılar editörler tarafından kontrol ediliyor ve onay alıyor onaylanan içerik özgün ve insanlığa yararlı bilgiler içeriyorsa zaten onaylanır bunu wiki backlink ile karıştırmayın bilende konuşmuş bilmeyende wikipedia sitesinin kirlediği yok bana adult veya warez veya benzeri bir sitenin linkini gösterebilirmisiniz wikipediada gözden kaçmış bir kaç site bile olduğuna inanmıyorum sonuç olarak editör kontrolünden geçiyor

ayrıca kimin işine yararki wikipedia dan alınan backlink yada siz backlinki ne sanıyorsunuz veya ne amaçla alıyorsunuz ?

aslında makale olarak yazacağım bir konu idi ama sizlere buradan biraz açıklama yapayım

backlinki sizler ne için alıyorsunuz ?
pr değeriniz artsın diyemi peki neden ? pr değeri size ne kazandırıyor ?

ben pr değeri 0 olan ama pr 5 değere sahip siteleri sollayan siteler gördüm mesele anahtar kelimenizde sitenizin yüksek olması sizden anahtar kelimede yukarıda olan sitelerden backlink almanız bir pr5 siteden link almanızdan daha mantıklıdır. wiki pedia benim kelimemde ilk 500 e bile giremiyorsa bana nasıl bir yarar sağlarki ?

tabiki kaliteli sitelerden backlink alın ama ilk önceliği anahtar kelmenizde yukarıda olan sitelere verin

örneğin MADEN kelimesinde sıralamada yoksunuz ama maden kelimesinde ilk 100 de olan bir blog buldunuz bu blogun sıralamaya giren konusuna yorum bile atsanız sıralamanız değişir ama ilgili olduğu halde sıralamada olmayan ama pr değeri olan sitenin size yardımı olacağını sanmıyorum

eğer kelimeniz wikipedia sitesinde çıkıyorsa bile sizin açacağınız yeni konunun yukarılara çıkması gerekmekte olmaz demiyorum ama neden bekleyeyimki

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konun burada açılmasının nedenini bazı arkadaşlarımız kavrayamadı. Arkadaşlar otorite soe sitelerinden biri bu başlıkla bir yazı yazmış. İnsanların bu tür şeylere yönlendirilmemesi gerektiğini söylüyoruz.

Asıl söylemek istediğim şu wikipedi bir backink ortamı olarak görülmesin. Editörlerin incelediğiniz bizde biliyoruz. İnsanlar buraya faydalı bilgi eklemek için özendirilse anlarım. Buraya içerik ekleyip bunuda backlink amacıyla yapılmasına karşıyım.

Arkadaşlar lütfen konulara yorum yazarken bir kaç defa okuyun.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

perfectte perfectte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgisayar Tamircisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
wiki'nin ruhunu bilmem o nedenle özür dilerim ama oraya herkes herşeyi ekleyebilir sitenin sahipleri bunu dert etmiyorsa demekki uygun görüyor ayrıca neden kirlilik olsun ben katılmıyorum gerekli kriterlere uygun yazıldıysa sorun yok bence.. wiki linklerini nofollow yapsın o zaman insanlar sürekli link paylaşmazlar.. yada google akıllı olsun:) bu şey gibi sanki e-mailin mücitleri ile ilgili bi program vardı dedilerki biz e-postayı icat ederken "spam" denilen olayı hiç düşünmemiştik.. google da düşünmemiş demekki:)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

perfectte adlı üyeden alıntı

wiki'nin ruhunu bilmem o nedenle özür dilerim ama oraya herkes herşeyi ekleyebilir sitenin sahipleri bunu dert etmiyorsa demekki uygun görüyor ayrıca neden kirlilik olsun ben katılmıyorum gerekli kriterlere uygun yazıldıysa sorun yok bence.. wiki linklerini nofollow yapsın o zaman insanlar sürekli link paylaşmazlar.. yada google akıllı olsun:) bu şey gibi sanki e-mailin mücitleri ile ilgili bi program vardı dedilerki biz e-postayı icat ederken "spam" denilen olayı hiç düşünmemiştik.. google da düşünmemiş demekki:)

"gerekli kriterlere uygun yazıldıysa"... Sorun da orada başlamıyor mu zaten?
Bu Wiki backlink olayı çok farklı bir saçmalık.

Mesela şu kabul edilebilir: Kendi blogunda/sitende bir programı özgün bir şekilde tanıtırsın, daha sonra Wiki'de ilgili program için bir başlık oluşturur yazını buraya yazıp kaynak olarak siteni gösterirsin, oldukça kabul edilebilir değil mi? Ancak, örnek veriyorum gidip Galaxy Ace'in başlığına bir cümle bilgicik ekleyip altına dış bağlantı olarak mobil kouda tek bir yazısı bile olmayana bir site vermek, kabul edilemezlik sınırının çizildiği kısım burası.

Çıkışların no-follow yapılması da emek gösteren kişileri yaralayıcı bir davranış olur. Burada en çok iş Wiki editörlerine düşüyor ama gönüllü çalışanlar oldukları için sabah akşam Black Hat SEO çabalarına vakit ayırmalarını bekleyemeyiz.

perfectte perfectte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgisayar Tamircisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

"gerekli kriterlere uygun yazıldıysa"... Sorun da orada başlamıyor mu zaten?
Bu Wiki backlink olayı çok farklı bir saçmalık.

Mesela şu kabul edilebilir: Kendi blogunda/sitende bir programı özgün bir şekilde tanıtırsın, daha sonra Wiki'de ilgili program için bir başlık oluşturur yazını buraya yazıp kaynak olarak siteni gösterirsin, oldukça kabul edilebilir değil mi? Ancak, örnek veriyorum gidip Galaxy Ace'in başlığına bir cümle bilgicik ekleyip altına dış bağlantı olarak mobil kouda tek bir yazısı bile olmayana bir site vermek, kabul edilemezlik sınırının çizildiği kısım burası.

Çıkışların no-follow yapılması da emek gösteren kişileri yaralayıcı bir davranış olur. Burada en çok iş Wiki editörlerine düşüyor ama gönüllü çalışanlar oldukları için sabah akşam Black Hat SEO çabalarına vakit ayırmalarını bekleyemeyiz.

sorunu çözecek olan bence wiki değil google olmalı artık bu tip paylaşım yapan siteleri sandbox a mı atar yada üst sırada çıkmak için gerekli olan parametrelerimi değiştirir bilemeyiz..

metehan777 metehan777 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı, Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 37 / 25
  • Ticaret 2, (%50)
Valla wikipedia ve dmoz'da editör olarak çalışan arkadaşlarım var ki bazen duyduklarım hoşuma gitmiyor. İnsanların tamamen art niyetle saf bilgileri kirletmek için kaynakça olarak para karşılığı link ekleme teklifleri oluyormuş. Ama çoğu editörün buna izin vermediğini de bizzat birinci kaynaklardan biliyorum.

( Bu arada Kaynak gösterilen sitem; wm8650.net için 24.link http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_Cortex-A9_MPCore

Kendi eklediğim; http://tr.wikipedia.org/wiki/Sina_Afra 5.link; beytepeyasamrehberi.com)

Wikipedia'nın buna çok izin vereceğini zannetmiyorum ve yönetimin de sıkı olduğunu biliyorum. Geçen yıl para ile link ekleyen bazı yazarlar uzaklaştırılmıştı.

Şahsen wikipedia'dan hem kaynak olarak gösterilmiş hem de bilgi ekleyerek kendi çabamla link almış sitelerin bir sahibi olarak, kaliteli içeriklerin her zaman yararlı olduğunu söyleyebilirim.

inceleCo inceleCo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 22 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Wikipedia nofollow backlink atar. Bi işi de yarayacağını sanmıyorum. Matt Cutts öyle diyor.

Bilmem anlatabildim mi?

Siz o arkadaşlara inanmayın, kanmayın.

İnce eleyip sık dokuyanların sitesi http://www.incele.co
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al