wmaraci reklam

Ara.Com.Tr İlginç Sonuç

26 Mesajlar 5.734 Okunma
smmexpress

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

ugly adlı üyeden alıntı

Bazen yenilgiyi kabullenmek gerekir bence. ara.com.tr Türkiye'de kullanılacağını düşünmüyorum. Şu an bile bir çok insan google dan başka bir arama motoru bilmezken veya kullanmazken ara.com.tr başarılı olması nasıl beklenir ki ? Hadi Ara.com.tr reklamlarla veya programlarla otomatik arama motoru yaparak belki bir kaç kullanıcıyı kullandırmayı başarır. Ama google hem de yandex, ara.com.tr arama motorunun Türkiye'de yükselmesine izin verip Türkiye reklam sahasının kapanmasına izin vermez. Hadi bunu da geçtim ara.com.tr insanlar tarafından kullanılmaya başlansa bile insanların alışkanlıklarını unutturmak zordur. İnsanların ara.com.tr kullanması için 10-20 yıl gerekli ki Türkiye'de 10-20 yıl sonra bile internet kullanan insanların %20'den fazla kullanılacağını sanmıyorum. Örnek vermek gerekirse 3-4 yıl öncesine kadar yandex adını bile duymayan insanlar , televizyon da ve internette reklamları ile tanımaya başladı. Hatta bazı webmasterler destek bile verdi. Ama kaç kişi kullanıyor, düşünmek lazım. Yandex'i destekleyen webmasterler bile yandex kullanmazken , ara.com.tr'nın ne bir botu var ne de kendini insanlara tanıtmak için sarf ediyor hadi tanıtsa bile bu haliyle kimsenin kullanmayacağını da biliyoruz bu yüzden destekleyenler bu hayallerinden vaz geçmeli bence.

Bence yanlış düşünüyorsun neden mi şundan ? Bak örnek verdiğin Google ile anlatıyım

Google kurulduğu zamanda ilk olarak 3 kişi başlamıştı.O zamanda o devrin büyükleri sayılabilecek arama motorları vardı.Ancak bak şimdi Google dünyanın en büyük arama motoru olarak hizmet vermekte . Umarım anlatabilmişimdir.

http://www.emrekarakaya.com.tr/
wmaraci
reklam

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)
Google yeni ortaya çıktığında, diğer arama motorları arama motoru bile değildi. Bence Larry Page ve Sergey Brin olmasa aradığımız şeyi bu kadar kolay bulmamız bayağı bir zor olurdu. Bir de belgesel paylaşayım adı Arama Motoru Savaşları aşağıdan izleyebilirsiniz bu adamın belgeselleri gerçekten iyidir, ekrana kilitliyordu saatlerce :D

Orjinal (İngilizce - Altyazısız)

Türkçesi Geldiiiii ! :D

14:00 dakika'dan sonra falan çıkıyor Google kısmı fakat mükemmel bir belgeseldir. Arama Motoru Savaşları'dır gerçek adı da.
ugly

kişi bu mesajı beğendi.

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Bence yanlış düşünüyorsun neden mi şundan ? Bak örnek verdiğin Google ile anlatıyım

Google kurulduğu zamanda ilk olarak 3 kişi başlamıştı.O zamanda o devrin büyükleri sayılabilecek arama motorları vardı.Ancak bak şimdi Google dünyanın en büyük arama motoru olarak hizmet vermekte . Umarım anlatabilmişimdir.

Google kurulduğunda arama motorlarının durumunu bilmiyorum çünkü o zamanlar 1,1,5 yaşındaymışım. Ama google kurulduğu zamanla şimdi kurulduğu zamanın aynı olduğunu sanmıyorum. İnsanların o zamanlar bir alışkanlıkları yoktu zaten arama motorları yeni yeni çıkmış veya tanınmaya başlamıştır büyük ihtimal. Google kurulduğu dönem de de insanlar interneti az kullanıyordu. Türkiye de ise internet var mıydı bilmiyorum. Google ise rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarmış ve tekel olup bütün dünyanın kullandığı bir arama motoru olmayı başarmıştır ki internet denilince bile akla google geliyor. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmek o kadar zor ki hele ki Türkiye'de ki insanlar ne kitap ne de yazı okumayı sevmezken, yeniliklere kapalıyken. Kendini geliştirme isteği yokken. Bu ilerde değişir mi derseniz okullar insanların yaratıcılıklarını ve hayal gücünü emerken değişmez. Eğer ara.com.tr Türkiye sahasında gelişmek istiyorsa yandex'in bile yapmadığı birşey yapması lazım hatta google bile yapmadığı veya yapamadığı birşey. Bu da hayal gücü olmadan olmayacağını sanmıyorum. Eğer ara.com.tr sahibi veya kurucularından olsaydım, ara.com.tr satar başka alanlara yönelirdim. Yazdıklarım sadece benim görüşümdür. Düşündüğüm şeyler doğru da olsa yanlış da olsa Google Türkiye Kazancından ne vaz geçebilir ne de bölüşebilir.

Eğer internet dünyasında bir iş yapıcaksanız kesinlikle ilk olacaksınız. Google ilk oldu ve o sektör çok yatırım yapmadıkça kapandı. Facebook ve Twitter ilk oldu ve o sektör de kapandı. Her taraf haber sitesi doldu taştı . O sektör de kapandı. Bu yüzden açık sektör bulmalısınız. Yoksa sadece hayal gücü yeterli olmaz. Biraz da yaratıcılığın olması gerekiyor. Ben ne yazık ki bu açıdan bakıyorum. Eğer siz ara.com.tr geleceğini görüyorsanız. Kendi bakış açınızdan yazarsanız. Bakış açımı genişletebilirim. Teşekkürler

#Altay

Paylaştığın video en kısa zaman da izleyeceğim paylaştığın için teşekkürler :)

• Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

ugly adlı üyeden alıntı

Google kurulduğunda arama motorlarının durumunu bilmiyorum çünkü o zamanlar 1,1,5 yaşındaymışım. Ama google kurulduğu zamanla şimdi kurulduğu zamanın aynı olduğunu sanmıyorum. İnsanların o zamanlar bir alışkanlıkları yoktu zaten arama motorları yeni yeni çıkmış veya tanınmaya başlamıştır büyük ihtimal. Google kurulduğu dönem de de insanlar interneti az kullanıyordu. Türkiye de ise internet var mıydı bilmiyorum. Google ise rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarmış ve tekel olup bütün dünyanın kullandığı bir arama motoru olmayı başarmıştır ki internet denilince bile akla google geliyor. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmek o kadar zor ki hele ki Türkiye'de ki insanlar ne kitap ne de yazı okumayı sevmezken, yeniliklere kapalıyken. Kendini geliştirme isteği yokken. Bu ilerde değişir mi derseniz okullar insanların yaratıcılıklarını ve hayal gücünü emerken değişmez. Eğer ara.com.tr Türkiye sahasında gelişmek istiyorsa yandex'in bile yapmadığı birşey yapması lazım hatta google bile yapmadığı veya yapamadığı birşey. Bu da hayal gücü olmadan olmayacağını sanmıyorum. Eğer ara.com.tr sahibi veya kurucularından olsaydım, ara.com.tr satar başka alanlara yönelirdim. Yazdıklarım sadece benim görüşümdür. Düşündüğüm şeyler doğru da olsa yanlış da olsa Google Türkiye Kazancından ne vaz geçebilir ne de bölüşebilir.

Eğer internet dünyasında bir iş yapıcaksanız kesinlikle ilk olacaksınız. Google ilk oldu ve o sektör çok yatırım yapmadıkça kapandı. Facebook ve Twitter ilk oldu ve o sektör de kapandı. Her taraf haber sitesi doldu taştı . O sektör de kapandı. Bu yüzden açık sektör bulmalısınız. Yoksa sadece hayal gücü yeterli olmaz. Biraz da yaratıcılığın olması gerekiyor. Ben ne yazık ki bu açıdan bakıyorum. Eğer siz ara.com.tr geleceğini görüyorsanız. Kendi bakış açınızdan yazarsanız. Bakış açımı genişletebilirim. Teşekkürler

#Altay

Paylaştığın video en kısa zaman da izleyeceğim paylaştığın için teşekkürler :)

Aslında benim bakış açım basit ve sade... Benim bakış açım ;

Eğer bir yerde tutunmak istiyorsan ilk değil kaliteli olman lazımdır diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Aslında benim bakış açım basit ve sade... Benim bakış açım ;

Eğer bir yerde tutunmak istiyorsan ilk değil kaliteli olman lazımdır diye düşünüyorum.

Aslında ben de aynı düşünüyor sayılırım ama bence burda önemli bir nokta var eğer kalite bir fark yaratmıyorsa bir ayrıcalığı yoksa ilk olmak daha önemli bence.
KarakayaEmre

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

ugly adlı üyeden alıntı

Aslında ben de aynı düşünüyor sayılırım ama bence burda önemli bir nokta var eğer kalite bir fark yaratmıyorsa bir ayrıcalığı yoksa ilk olmak daha önemli bence.

Aynı şeyi düşünüyoruz hocam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al