wmaraci reklam

Türkiye'de henüz olmayan internet girişimleri neler?

38 Mesajlar 17.522 Okunma
smmexpress

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 22.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Yük. Makina Müh.
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 76
    • Beğeniler 448 / 28
    • Ticaret 0, (%0)

Türkiye'de henüz yapılmamış bilişim ve internet ile ilgili, yabancı örneği olan yada olmayan yeni fikirler üzerine tartışalım.. Burada üretilen fikirleri hayata geçirmek isteyen arkadaşlarımız bile olabilir..

Buyrun sizce Türkiye'de hala denenmemiş online girişimler neler? :rolleyes:

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
    wmaraci
    reklam

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 04.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek .
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 2376
    • Beğeniler 704 / 791
    • Ticaret 1, (%100)
    Bence denenmemiş bir alan yok. Sorun Türkiye'deki alanların eksikliği değil, kıyaslandığında kalite eksikliği var.
    TazZ FilmlerBizden ilyasakkus

kişi bu mesajı beğendi.

semazen semazen WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.02.2013
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek serbest
    • Konum Adana
    • Ad Soyad k** y**
    • Mesajlar 275
    • Beğeniler 23 / 22
    • Ticaret 10, (%70)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Bence denenmemiş bir alan yok. Sorun Türkiye'deki alanların eksikliği değil, kıyaslandığında kalite eksikliği var.

evet katılıyorum.
    Sskgunlugu

kişi bu mesajı beğendi.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 23.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek Bilgisayar Programcısı
    • Mesajlar 353
    • Beğeniler 29 / 89
    • Ticaret 2, (%100)
    fikir dünyanın en pahalı ham maddesidir kimse sahip olduğu bu değerli fikirleri paylaşmaz diye düşünmekteyim.
    VoSToK TazZ FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 02.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 46 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Fransa
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 543
    • Beğeniler 294 / 332
    • Ticaret 1, (%100)
    Şahsen denenmemiş olan binlerce fikir olduğunu düşünüyorum bana bunu düşündüren şey ise herşeyi bildiğimizi zannetmemiz ancak hiç bir konuyu iyi bir şekilde bilmemeiz. Dünya'da 8 milyar insan var ve 8 milyar insanın 3 milyarı intenet we mobil sistemleri kullanıyor. Bu pazar gittikçe büyüyor. Türkiye'de internet girişimi olarak yapılmamış binlerce çalışma var. Dilerim yakın zamanda Dünya'nın gelişmiş ülkelerini yakalama fırsatımız olur.

Fikir konusuna gelince: Telif Hakkı Koruma Yazılımı (İnternet üzerinde telif Hakkı Koruması) Bunun için yapılması gereken önemli bir çalışma olabilir. Ülkemiz'de bu konuda henüz bir çalışma yok olanlar ise yetersiz. İnternet üzerinde browser üzerinde bir çalışma yapılabilir. Geliyoo Browser'da var ancak ne kadar yeterli olucak bunu zaman göstericek.
    TazZ Cals YouMyCure

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 22.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Yük. Makina Müh.
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 76
    • Beğeniler 448 / 28
    • Ticaret 0, (%0)

blueffect adlı üyeden alıntı

fikir dünyanın en pahalı ham maddesidir kimse sahip olduğu bu değerli fikirleri paylaşmaz diye düşünmekteyim.

10 bin dolarcık verince paylaşıyorlar ama..

hatırlatma tabiki hayata geçirmeyi planladığınız ya da planlama ihtimilaniz olabilecek fikirleri yazmanızı isteyemeyiz sadece internet üzerine fikir alışverişinde bulunabiliriz diye düşünüyorum.

mesela benim yapmayı düşünmediğim ama aramızdan birilerinin beğenebileceği bi fikir, bir çok alışveriş sitesi var ama sadece oyuncak veya sadece evcil hayvan satışı yapılan bir e-ticaret modeli var mı ülkemizde yoksa böyle bir sitede güzel olabilir.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 23.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek Bilgisayar Programcısı
    • Mesajlar 353
    • Beğeniler 29 / 89
    • Ticaret 2, (%100)
    http://www.armaganoyuncak.com.tr/
    http://oyuncaktuneli.com/shop/index.php
    http://www.oyuncaksec.com/

Bunlar sadece oyuncak satan siteler, sadece evcil hayvan satışı yapan bir sitenin hiti oldukça düşük olacaktır. Günde kaç kişi evcil hayvan almak isteyebilir ki en fazla ?
    FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 29.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Web Master
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 398
    • Beğeniler 72 / 145
    • Ticaret 1, (%100)
    "Yapılacak her şey yapıldı ve yapılacak bir şey kalmadı" diye düşünmek ufkunuzun dar olduğunu gösterir. Bana kalırsa yapılabilecek şeylerin daha yarısı bile yapılmadı. Bunda kimsenin aklına gelmemesinin yanı sıra teknolojik imkanlarında payı var.

Benimde maddi ve ekipsel imkanlarım olması durumunda dünyada çok popüler olan bir sitenin Türk versiyonunu yapma isteğim var. Fakat şu anda imkansızlıklar yüzünden hayata geçiremiyorum. Şimdi açıklamama nedenim ise bir gün imkanımın olacağına dair umudumdur. Aynı şekilde bir çok arkadaşta bu ve bunun gibi nedenlerle kafalarındaki projeleri açıklamazlar.

10 bin dolarcık verince paylaşan olur çünkü kafalarında ki proje 10 bin dolar getirecek mi getirmeyecek mi bilinmiyor ama açıklayınca 10 bin dolar geleceği garanti ve bu birazda ihtiyaç meselesi. Yani garantici düşünmenin ve ihtiyaçların bir sonucu. Aynı şekilde Google'da ilk başlarda İngiltere'ye yatırımcı aramaya gittiklerinde, yatırımcıların 2 milyon dolar vermeleri durumunda Google'ı satmayı düşünmüşler ;)
    brk FathArsln Cals

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
    TemaDownload.Com
    ETicaretBul.Com

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 08.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Web Developer
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad O** U**
    • Mesajlar 355
    • Beğeniler 27 / 104
    • Ticaret 0, (%0)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

"Yapılacak her şey yapıldı ve yapılacak bir şey kalmadı" diye düşünmek ufkunuzun dar olduğunu gösterir. Bana kalırsa yapılabilecek şeylerin daha yarısı bile yapılmadı. Bunda kimsenin aklına gelmemesinin yanı sıra teknolojik imkanlarında payı var.

Benimde maddi ve ekipsel imkanlarım olması durumunda dünyada çok popüler olan bir sitenin Türk versiyonunu yapma isteğim var. Fakat şu anda imkansızlıklar yüzünden hayata geçiremiyorum. Şimdi açıklamama nedenim ise bir gün imkanımın olacağına dair umudumdur. Aynı şekilde bir çok arkadaşta bu ve bunun gibi nedenlerle kafalarındaki projeleri açıklamazlar.

10 bin dolarcık verince paylaşan olur çünkü kafalarında ki proje 10 bin dolar getirecek mi getirmeyecek mi bilinmiyor ama açıklayınca 10 bin dolar geleceği garanti ve bu birazda ihtiyaç meselesi. Yani garantici düşünmenin ve ihtiyaçların bir sonucu. Aynı şekilde Google'da ilk başlarda İngiltere'ye yatırımcı aramaya gittiklerinde, yatırımcıların 2 milyon dolar vermeleri durumunda Google'ı satmayı düşünmüşler ;)

kalınlaştırdığım yeri görünce hemen aklıma bu video geldi.
    brk Muhsin ASLAN TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.07.2013
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Seyyah-ı Avare
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 253
    • Beğeniler 20 / 67
    • Ticaret 2, (%100)

FathArsln adlı üyeden alıntı

10 bin dolarcık verince paylaşıyorlar ama..

hatırlatma tabiki hayata geçirmeyi planladığınız ya da planlama ihtimilaniz olabilecek fikirleri yazmanızı isteyemeyiz sadece internet üzerine fikir alışverişinde bulunabiliriz diye düşünüyorum.

mesela benim yapmayı düşünmediğim ama aramızdan birilerinin beğenebileceği bi fikir, bir çok alışveriş sitesi var ama sadece oyuncak veya sadece evcil hayvan satışı yapılan bir e-ticaret modeli var mı ülkemizde yoksa böyle bir sitede güzel olabilir.

Bir sürü fikir var yapılmamış olan ama şahsen açıklamam 10bin dolarcıkta açıklamaya yetmez.
    Sizin verdiğiniz örneklerden anladığım kadarıyla da çok sınırlı düşünüyorsunuz.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al