lostyazilim

Alexa aniden aşırı yükseldi, neden?

8 Mesajlar 1.533 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

seyircikedi seyircikedi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 52 / K
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 25 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Sitem 1 milyon 200 bin gibi bir rakamla başladı Alexa'ya. Sonra Alexa toolbar yükledik, bir süre yine 1 milyon üzerinde devam etti. Sonrasında birden aşırı derecede düşmeye başladı, önce 1 milyon, sonra günden güne düşe düşe 450 bini buldu.

Ancak yaklaşık 1 aydır sürekli yükseliyor, bir ara çok minimal düşer gibi olsa da hitlerimiz aynı, giren-çıkan ziyaretçimiz ortalama 1500-2500 arasında değişiyor. Çok iyi günlerde 3000'e çıkıyor, çok kötü günlerde minimun 900 bin gibi... Tekil ile çoğul arası uçurum yok. Hemen çıkma oranımız biraz yüksek çünkü genelde Facebook aracılığıyla link yönlendirmesi yapıyoruz ve tek habere bakıp çıkan çok oluyor.

Ortalama ziyaret süremiz 2.5 dakika ile 50 saniye arasında gidip geliyor.

Sayfa/ziyaret 2.00 ile 1.21 değerleri arasında...

Yeni ziyaretçi oranı eskiden biraz yüksekti, yüzde 85 filan gibi, Facebook'a reklam veriyorduk bıraktık. şimdi yüzde 60 civarlarında.

Ziyaret trafiğimiz Facebook ve Twitter ağırlıklı, sayfaya direkt girişlerimiz son aylarda biraz azaldı, arama trafiği yüzde 20 civarları...

Anlayan arkadaş varsa bu veriler ışığında bir yorum yaparsa sevinirim... Kolay gelsin herkese

wmaraci
reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Bu aralar bende de yükselme mevcut 1 hafta önce dünya sıralamam 230 bin iken, şuan 580 bin e çıkmış durumda.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 52 / K
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 25 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Roycolt adlı üyeden alıntı

Bu aralar bende de yükselme mevcut 1 hafta önce dünya sıralamam 230 bin iken, şuan 580 bin e çıkmış durumda.

Benimki ile sizinki arasındaki yükseliş oranı aşağı yukarı aynı o zaman. Benimki 460 bin iken şu anda yaklaşık olarak 700 binlerde...

ErginY ErginY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Bendede var bir yükseliş hadi hayırlısı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 52 / K
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 25 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

ErginY adlı üyeden alıntı

Bendede var bir yükseliş hadi hayırlısı.

Bende bütün veriler aşağı yukarı aynı üstelik. Zaten aniden düştüğünde de ne olduğunu anlamamıştım, her gün 25'şer biner düşüyordu. 1 milyonlardan 400 binlere gelmişti, şimdi de niye yükseldiğini anlayamadım, hayırlısı evet

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
benim alexa değerim düşüştü açıkcası önceden yükseliyordu dünya değerim 1 milyondaydı ve tr rankim 70 binlerdeydi şimdi alexa değerim 434 dünya tr de 8 binlerde bende mi anormallik var yoksa sizde mi çözemedim :)

wptreni.com |  Wordpress Blogu

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Tek bir nedeni olabilir, browser'da Alexa toolbar kullanan kişilerin sitenize giriş çıkışları azaldı, gendi girişleriniz yeterliliği ve aktiflik derecesi de düştü. Daha önce Bilgisayarında bulunan browserlarda Alexa olan ve sizi takip eden kullanıcılar artık alexa toolbar yada toolbar kullanmıyor bunların dışındaki etkenler etik olmıycaktır Alexa yanlızca toolbar ile sayım yapar bunun dışına bir sayım aracı yoktur. Bu nedenle nedeni burda aramalısınız.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 52 / K
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 25 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Tek bir nedeni olabilir, browser'da Alexa toolbar kullanan kişilerin sitenize giriş çıkışları azaldı, gendi girişleriniz yeterliliği ve aktiflik derecesi de düştü. Daha önce Bilgisayarında bulunan browserlarda Alexa olan ve sizi takip eden kullanıcılar artık alexa toolbar yada toolbar kullanmıyor bunların dışındaki etkenler etik olmıycaktır Alexa yanlızca toolbar ile sayım yapar bunun dışına bir sayım aracı yoktur. Bu nedenle nedeni burda aramalısınız.

Anladım, tek mantıklı açıklama bu gibi görünüyor diğer değerlerde bir farklılık olmadığı için... Kendimin girişleri evet biraz daha az bu aralar taşınıyoruz çünkü... Umarım düşmeye devam etmez

Ek Olarak:

Machine adlı üyeden alıntı

benim alexa değerim düşüştü açıkcası önceden yükseliyordu dünya değerim 1 milyondaydı ve tr rankim 70 binlerdeydi şimdi alexa değerim 434 dünya tr de 8 binlerde bende mi anormallik var yoksa sizde mi çözemedim :)

Birkaç ay önce benimki de öyleydi açıkçası, neden bu kadar seri düşüyor diye de merak etmiştim. 1 milyon 300 binlerden 430 bine kadar düşmüştü, şimdi 700 binlerde

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al