Kişisel blogumu Webmaster Blogu olarak geliştirmiye karar aldım. Elimden geldiğince içerik giriyorum ama seo konusununda önemli olduğu bir gerçeği var ortada ve seo nedir necidir diye araştırırken paravan blog zımbırtısı çıktı karşıma ve tam olarak çözemedim olayı. Ben anladığım kadarıyla paravan blogu özetliyeyim sizde eksiklikler varsa yanlış yerler varsa düzeltin olurmu? Bence şahhane olur.

Paravan blog; Öncelikle paravan blog seo çalışması yapmak istediğiniz sitenin backlink kaynağı gibi bir şey paravan blogu google alt yapısıyla yani blogger'la kuruyoruz ve blogu sitemizin yoğunlaşmış olduğu dalda misal benim blogum gibi webmaster yazılarıyla içeriğini zengileştiriyorum google kendi bünyesinde olduğu için blogun kaliteli içerik üreten bir blog olarak algılanması geç sürmüyor. Blog artık kaliteli içerik üreten bir blog olduğuna göre blogumda yayınladığım yazılar içerisinde Webmaster kelimesi geçiyorsa webmaster kelimesinin yönlendirmesini seo çalışması yapmak istediğim bloga yönlendiriyorum ve ya link çıkışları sağlıyorum böylece bu benim paravan blogum oluyor. doğrumu anlamışım?