wmaraci reklam

bir hosting firması ile başım dertte!

33 Mesajlar 5.001 Okunma
smmexpress

koderhan koderhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Php coder
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 25 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar bundan 2 sene önce we hayatına yeni atıldığım zamanlarda bir hosting firmasından reseleller aldım. 120 tl civarında. Fakat aldıktan son ra kurdum ilk suspansed oldu. Sebebini sordum cpu aşımı var diyerek 90 lira istediler. 2 günlük wp sitede nasıl bir cpu aşımı varsa artık. Neyse parayı yatırdık aradan 1 hafta geçti sitelerin sayısı 4 e çıktı ve bütün siteler tekrar suspansed edildi. Sebebi sitelere saldırı var diyerek güvenlik paketi almamı istediler. 110 tl. Bende bu işlerde acemi olduğum için onu da verdim. Birde bana domain bayiliği sattılar 100 tl aldılar :) şimdi bakiyemde 14 tl falan var istiyorum ücret geri iadesi yapmıyoruz dediler. Ayrıca aldığım bir iki domaini yeniledikten sonra düştüğünü gördüm yani yenilememe rağmen aradan 90 gün geçmiş ve domain boşa çıkmış hemen başka bir domain firmasıyla onu geri aldım vs vs. Yani ilk tecrübelerim baya kötü geçti baya para kaptırdık bu firmaya şimdiki tecrübelerimi bu firmaya borçluyum :D neyse sorunum şu coderhan.com domaini 2 ay önce yeniledim ama kullanamıyorum dns panel yönetimine izin vermedikleri gibi sorunuda çözemiyorlar. Biz ithalatçı firmayız domain firmasına sorunu bildirdik diyorlar. Anladığım kadarıyla domainim 90 günlük cezalı periyoda düşmüş bu konuda ne yapabilirim bu domaini nasıl alabilirim?

wmaraci
reklam

alkan alkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 30 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum geçmiş olsun, keske firmanın ismin soyleseydin de bizde onun tuzağına düşmeyelim
koderhan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Php coder
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 25 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Sıkıntı olmayacaksa söylerim söyleyim mi? :) Bilmiyorum etik olur mu?

MarshallXY MarshallXY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım ve Veritabanı Uzmanı S
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 59 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Geçmiş olsun iyi oyuna getirmişler seni firmanın adınıda söyleseydin bundan sonraki arkadaşlar da dikkatli olurlar. Ayrıca o firmayı Sikayetvar.com a bildirebilirsin.
koderhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Share13 Share13 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 9 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Bu dediklerinizi fatura ile kanıtlayın.
Savcılığa suç duyurusunda bulunun.
koderhan MarshallXY

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Php coder
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 25 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Firmanın adı digital.com.tr

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Geçmiş olsun. Eğer anlattığınız gibiyse ************** firma cpu falan yemez Wordpress 1-2 tekil ile neyin kafası. Güvenlik paketi olayı tamamen yalan dolan. Çok para kaptırmışsın ama bir an önce firmadan ayrıl.
koderhan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Php coder
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 25 / 3
  • Ticaret 1, (%100)

Jevel adlı üyeden alıntı

Geçmiş olsun. Eğer anlattığınız gibiyse ************** firma cpu falan yemez Wordpress 1-2 tekil ile neyin kafası. Güvenlik paketi olayı tamamen yalan dolan. Çok para kaptırmışsın ama bir an önce firmadan ayrıl.
Firmadan ayrıldım zaten 3 4 ay kadar çalıştık sonra hostgatora geçtim sitelerimi oraya taşıdım da bu domainlerden dolayı 2 senedir bağlıyım son olarak coderhan.com u da kurtarsam :) bu domainin akibei nedir şimdi bunu nasıl öğrenecez?

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

koderhan adlı üyeden alıntı

Firmadan ayrıldım zaten 3 4 ay kadar çalıştık sonra hostgatora geçtim sitelerimi oraya taşıdım da bu domainlerden dolayı 2 senedir bağlıyım son olarak coderhan.com u da kurtarsam :) bu domainin akibei nedir şimdi bunu nasıl öğrenecez?

Hiç hostgator da böyle sorun çıktımı ; Hayır. Whois sitelerinden domaini sorgulatıp bakabilirsiniz.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

koderhan adlı üyeden alıntı

imkanın varsa savcılığa git en iyi ve en doğru bilgiyi onlar veriri bu arada geçmiş olsun

wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al