wmaraci reklam
lidertakipci

Google'dan hızlı düşüş ?

27 Mesajlar 5.121 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FilmTvTr FilmTvTr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

27.02.2013 tarihinde film.tv.tr alan adıyla bir film. dizi, tv programları izleme sitesi kurdum. Ve hızlı bir yukselişle 6. ayın sonunda tekil hitim 30.000 lere kadar çıktı. Fakat son 2 haftadır inanılmaz bir düşüş var. Temmuz ayında host değişikliği yaptım. Bu da https://film.tv.tr/plesk-stat/webstat/ yeni host şirketinin sağladığı istatistik hizmeti. Linkten kontrol edebilirsiniz. Zararlı yazılım uyarısı veriyor linke ama herhangi bir sakıncalı durum yok içiniz rahat olsun linke tıklarken. Her neyse veriler orta da herhangi bir değişikliğe gitmedim. Google indekslemesi de hala gayet iyi duruma yeni açtığım konu en geç 5 dk içinde indekse alınıyor. site:film.tv.tr Filmin ismi şeklinde aradığımda konuyu açtıktan en geç 5 dk sonra sonuç ilk sırada çıkıyor karşıma. Fakat anlam veremediğim google tarafından bir engelleme var. İlk 5 te çıktığımız 10 larca konu ilk 500'de yok. Neden böyle oldu ki ? Hala ilk sıra çıkan konularımız sayesinde günde ortlm. 7-10k arası tekil hite ulaşıyoruz. Fakat attan inip eşeğe binme durumu söz konusu olduğundan baya bi canımız sıkkın. Sorun nedir ve çözümü nedir? Daha önce bu şekilde bir sorunla karşılaşan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Ne yapmamız gerekiyor ?

wmaraci
reklam

Hakikat Hakikat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 4, (%100)
Ayni problemi bende yasadim hocam, sanirim Google bir güncelleme yapmis.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Hakikat adlı üyeden alıntı

Ayni problemi bende yasadim hocam, sanirim Google bir güncelleme yapmis.

Ne yapacağız ?:confused:

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 4, (%100)

FilmTvTr adlı üyeden alıntı

Ne yapacağız ?:confused:

Hocam, sitenizi özgün içeriklerle doldurun bence. Benim sitemde henüz yeni sayilir, üstelik Dmoz kaydimda var, ama nedense kelimemde Ilk listede 5 siradayken birden 42 siraya uctum. Cok arastirma yaptim ama olumlu cevaplar alamadim, tek guvencim özgün içerik girmek. Az da olsa özgün içerikle fayda saglayabildim.

wmaraci
wmaraci

Mumin Cift Mumin Cift Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 67 / E
  • Meslek Musteri temsilcisi
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 18 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
ben hepten tepetaklak gittim kizdim ve siteyi kapattim.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Tam olarak düşüş günü bellimi ? Benzer durumda bir kaç sitem var sebebi algoritmik ceza . Ama aykırı kural dışı google nezdinde kötü olabilecek şeyler de olmayan siteler.

Ceza gelen günler ( Eylül harici - 4-5 ekim 11 ekim gece - 16 ekim ilk saatleri )

bunlardan birinde olduysa algoritmadan kaynaklı %99 , ceza yada sıralama kaybı . Misal konu açıldığında ilk sıradan giriş yapıp 10dk sonra sıralamadan kayboluyor 2. 3. sayfalara baktığında arama yapılan kelimenin geçtiği farklı bir alt sayfanın sıralamada olduğunu görüyorum gibi . Anahtar kelimelerin bi kısmı yerinde bi kısmı tamamen yok olmuş durumda hitte %30-50 arası düşüş var ama bi seviyeyi hep koruyor .

Edit : Bu arada şu an için çözümü de yok sitenizde sorun olmadığından eminseniz yapacak birşeyiniz de yok . Ücretli kurtarma vaadinden bulunanlarla karşılaşırsanız ödemeyi eski sıralamanıza kavuştuktan 1 hafta sonra yapacağınızı söyleyin kimseye paranızı da kaptırmayın. Bir kaç tesadüfi yine algoritma ile alakalı geri dönüşleri kendilerinin yaptıklarına yorup ben yaparım diyenler türedi fakat sonuca ulaşabilen kimse yok.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 4, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Tam olarak düşüş günü bellimi ? Benzer durumda bir kaç sitem var sebebi algoritmik ceza . Ama aykırı kural dışı google nezdinde kötü olabilecek şeyler de olmayan siteler.

Ceza gelen günler ( Eylül harici - 4-5 ekim 11 ekim gece - 16 ekim ilk saatleri )

bunlardan birinde olduysa algoritmadan kaynaklı %99 , ceza yada sıralama kaybı . Misal konu açıldığında ilk sıradan giriş yapıp 10dk sonra sıralamadan kayboluyor 2. 3. sayfalara baktığında arama yapılan kelimenin geçtiği farklı bir alt sayfanın sıralamada olduğunu görüyorum gibi . Anahtar kelimelerin bi kısmı yerinde bi kısmı tamamen yok olmuş durumda hitte %30-50 arası düşüş var ama bi seviyeyi hep koruyor .

Hocam, eylül ortalarinda dustum ben, hayla izleri var sitede. Denemedigim yontem kalmadi maalesef bir ilerleme kaydedemedim. Alakasiz siteler ilk siralardayken ben hic kimsenin goremeyecegi biryerdeyim.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Edit : Bu arada şu an için çözümü de yok sitenizde sorun olmadığından eminseniz yapacak birşeyiniz de yok . Ücretli kurtarma vaadinden bulunanlarla karşılaşırsanız ödemeyi eski sıralamanıza kavuştuktan 1 hafta sonra yapacağınızı söyleyin kimseye paranızı da kaptırmayın. Bir kaç tesadüfi yine algoritma ile alakalı geri dönüşleri kendilerinin yaptıklarına yorup ben yaparım diyenler türedi fakat sonuca ulaşabilen kimse yok.

18 Ekim Cuma Histats Verileri
54,429 Total page views
25,495 Total visitors

19 Ekim Cumartesi
27,881 Total page views
10,421 Total visitors

21 Ekim Pazartesi
16,740 Total page views
5,403 Total visitors

Durum bu :confused:

Edit : Kasım demişim ekim

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Hakikat adlı üyeden alıntı

Hocam, eylül ortalarinda dustum ben, hayla izleri var sitede. Denemedigim yontem kalmadi maalesef bir ilerleme kaydedemedim. Alakasiz siteler ilk siralardayken ben hic kimsenin goremeyecegi biryerdeyim.

Siz güncelleme gelişinde etkilenmişsiniz. Bu kademe kademe devam etti son bulduğundan bile emin değilim. Genel olarak bu sorun var zaten 3-5 siteyi değil neredeyse bütün ilk sayfa siteleri etkiledi ana kelimelerde varsa alt kelimelerde yok oldular gibi gibi. alakasız bir çok güçlü site spam sayfalarla ilk sıralara kolayca çıkabilir oldu.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Netice de film,dizi sitesi ne kadar özgün içerik girebilirim ki. Nette olmayan filmleri bulup altyazı eklieyip yayınlıyorum fakat mevcut içerik sonsuza dek googleden kaybolduysa çok kötü olur :(

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al