wmaraci reklam
lidertakipci

Google'dan hızlı düşüş ?

27 Mesajlar 5.115 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

FilmTvTr adlı üyeden alıntı

18 Ekim Cuma Histats Verileri
54,429 Total page views
25,495 Total visitors

19 Ekim Cumartesi
27,881 Total page views
10,421 Total visitors

21 Ekim Pazartesi
16,740 Total page views
5,403 Total visitors

Durum bu :confused:

Edit : Kasım demişim ekim

Hocam süre olarak takip ettiğim güncelleme sıralama değişim günlerinden alakasız zamanda olmuş . Elbette ki %100 bilme şansım yok belki o gün de bi değişiklik olmuş olabilir .

Şu an net gözlemlediğim sunucunuzu değiştirin siteniz açılmıyor çok geç açılıyor bu net şekilde sıralamarınızı etkiler , webmaster tools mesajlarına bakın gelen giden bişeyler varmı bi uyarı falan + sitede sayfa gösterim geçirilen süre alexaya göre düşmüş analytics varsa ondan da bakın gerçekte de durum böyle mi sitede geçirilen zaman neden azaldı ? Patlayan filmler olabilir mesela ilk sıradasınız iyi hit alıyosunuzdur film patlar giren kullanıcı filmi bulamaz tekrar google a dönerse sonucunda sıralamanız düşer . Birden çok sayfada bu durum varsa sitenizin genel sıralamasına da etki eder.

Wm tools kullanarak hit getiren kelimelerinize sıralama değişimlerine iyice bi göz atın sorun algoritmadan değilse cevabı mutlaka bulursunuz. misal geçen ayın tarihlerini ayarlayarak gelen hit kelime düzenine bakın sonra bu aya bakın hiti düşen kelimelerin ilgili sayfalarına giderek sayfalara göz atın sorunu arayın.

wmaraci
reklam

aakinci aakinci hdfilmdevi.org Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 902
  • Beğeniler 51 / 110
  • Ticaret 51, (%96)

Netice de film,dizi sitesi ne kadar özgün içerik girebilirim ki. Nette olmayan filmleri bulup altyazı eklieyip yayınlıyorum fakat mevcut içerik sonsuza dek googleden kaybolduysa çok kötü olur :(

nette olmayan film değil önemli olan özgün açıklama girin film başı 150 kelime filmin ilk sizde olması gibi bir durum zaten imkansız gibi bir şey ona takmayın sadece açıklamaya özen gösterin. Bir ed hitiniz yüksekken hangi sunucuyu kullanıyordunuz ve yavaşlama oluyor muydu sitede merak ettim.

FilmTvTr FilmTvTr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sunucu konusunda sıkıntılıyız. Cache ile sorunu çözmeye çalışıyorum. Turhost yeni satış politikası mıdır anlamadım. Google Pagespeed puanım 90/100 GTmetrik 94A 91A ... Fakat turhost portal satmak için bişiler yaptı. Site yavaşladı 2-3 kere mail attım hepsine aynı cevap portala geçin 3 ayda 100 TL paket ! 5-6 aydır turhosttayım son günlerde site yavaşladı (düşüşten sonra) Yakın zamanda godaddy avrupa sunucularından host almayı düşünüyorum. 1-2 hızlı film sitesine baktım host sağlayıcı godaddy diyor who.is ... güzel.net.tr kullanıyordum 6 ayda 4 kere paket yukseltmiştim. sınırsız hizmeti yoktu o sıralar ondan turhostta geçtim. 4-5 ay iyiki geçmişim diyordum hem sınırnız hemde daha iyiydi sonra bi gün ne olduysa oldu sabah kalktığımda site acayip kasıyordu reklamları kaldırdım yinede değişmedi destek emaillerime verdikleri cevaplar daha pahalı paketlerini satmaya yönelik reklam sayfalarını andıran mailler olduğundan samimi bulmadım önerilerini ...

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Tam olarak düşüş günü bellimi ? Benzer durumda bir kaç sitem var sebebi algoritmik ceza . Ama aykırı kural dışı google nezdinde kötü olabilecek şeyler de olmayan siteler.

Ceza gelen günler ( Eylül harici - 4-5 ekim 11 ekim gece - 16 ekim ilk saatleri )

bunlardan birinde olduysa algoritmadan kaynaklı %99 , ceza yada sıralama kaybı . Misal konu açıldığında ilk sıradan giriş yapıp 10dk sonra sıralamadan kayboluyor 2. 3. sayfalara baktığında arama yapılan kelimenin geçtiği farklı bir alt sayfanın sıralamada olduğunu görüyorum gibi . Anahtar kelimelerin bi kısmı yerinde bi kısmı tamamen yok olmuş durumda hitte %30-50 arası düşüş var ama bi seviyeyi hep koruyor .

Edit : Bu arada şu an için çözümü de yok sitenizde sorun olmadığından eminseniz yapacak birşeyiniz de yok . Ücretli kurtarma vaadinden bulunanlarla karşılaşırsanız ödemeyi eski sıralamanıza kavuştuktan 1 hafta sonra yapacağınızı söyleyin kimseye paranızı da kaptırmayın. Bir kaç tesadüfi yine algoritma ile alakalı geri dönüşleri kendilerinin yaptıklarına yorup ben yaparım diyenler türedi fakat sonuca ulaşabilen kimse yok.

Tam olarak benim durumu anlatmışsın :(
Anahtar kelimemde birinci aylardır birinci sayfada çıkarken Ekim ayı başlarından itibaren ilk 500'de çıkmamaya başladı. Şimdilerde yaptığım bir takım değişikliklerden sonra yaklaşık bir haftadır 3. sayfada çıkmaya başladı, İnşallah giderek düzelecek.

Yaptığım değişiklikleri merak edenler varsa;
1. Anahtar kelimemi çok yoğun kullandığımı farkettim, kaynak kodlarından ve içerikten olabildiğince çok silerek en uygun seviyeye getirdim.
2. Temadan kaynaklı olarak iki-üç tane h1 ve onlarca h2 etiketi vardı. Her sayfa için bir tane h1 etiketi ve dört-beş tane h2 olacak şekilde ayarladım.
3. Sitemde açtığım konularda ürün tanıtımlarına yer veriyordum ve iki-üç cümleyle anlatılan ürünleri pek değiştirilmeyecek bir yanı olmadığı için kopyala-yapıştır yapıyordum ancak şimdi yerlerini değiştirip, eş anlamlılarını ekleyip olabildiğince değiştiriyorum.
4. Google webmaster sayfasından sitenize bağlantılar kısmında bilgim dışında, bağlantımı göremediğim, alakasız sayfaların hepsini reddettim.
5. En başından beri wp etiket sistemini hatalı kullandığımı farkettim ve tüm etiketleri sildim.
6. Sitenin facebook sayfasında hiç paylaşım yapmıyordum. Sayfada paylaşım yapmaya başladım ve az da olsa ziyaretçi gelmeye başladı.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

aakinci aakinci hdfilmdevi.org Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 902
  • Beğeniler 51 / 110
  • Ticaret 51, (%96)

Sunucu konusunda sıkıntılıyız. Cache ile sorunu çözmeye çalışıyorum. Turhost yeni satış politikası mıdır anlamadım. Google Pagespeed puanım 90/100 GTmetrik 94A 91A ... Fakat turhost portal satmak için bişiler yaptı. Site yavaşladı 2-3 kere mail attım hepsine aynı cevap portala geçin 3 ayda 100 TL paket ! 5-6 aydır turhosttayım son günlerde site yavaşladı (düşüşten sonra) Yakın zamanda godaddy avrupa sunucularından host almayı düşünüyorum. 1-2 hızlı film sitesine baktım host sağlayıcı godaddy diyor who.is ... güzel.net.tr kullanıyordum 6 ayda 4 kere paket yukseltmiştim. sınırsız hizmeti yoktu o sıralar ondan turhostta geçtim. 4-5 ay iyiki geçmişim diyordum hem sınırnız hemde daha iyiydi sonra bi gün ne olduysa oldu sabah kalktığımda site acayip kasıyordu reklamları kaldırdım yinede değişmedi destek emaillerime verdikleri cevaplar daha pahalı paketlerini satmaya yönelik reklam sayfalarını andıran mailler olduğundan samimi bulmadım önerilerini ...

aynen hocam bende şuanda turhost portal 100 kullandığım halde günlük 10k hitte bile kasıyor acayip site. hızı iyi bir host ve tabiki hesaplı birşey bulursam geçmeyi düşünüyorum.

spantone spantone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Satis Danismani
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
hostgatordan sasmayin basiniz agrimasin

Paylaşalım ki, kalitemiz artsın...

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

spantone adlı üyeden alıntı

hostgatordan sasmayin basiniz agrimasin

tavsiye edeceğiniz paket var mı birde hostagorda da avrupa - abd diye suncuu ayrımı var mı? Birde godaddy gibi indirim kodu vs ... ?

spantone spantone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Satis Danismani
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
ben baby plan kullaniyorum 55k lari gordum hic bir sorunda yasamadim
http://www.hostgatortr.com/hostgator-indirim-kuponu.html buradan gorebilirsin indirim kuponlarini

Paylaşalım ki, kalitemiz artsın...

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Orifame adlı üyeden alıntı

Tam olarak benim durumu anlatmışsın :(
Anahtar kelimemde birinci aylardır birinci sayfada çıkarken Ekim ayı başlarından itibaren ilk 500'de çıkmamaya başladı. Şimdilerde yaptığım bir takım değişikliklerden sonra yaklaşık bir haftadır 3. sayfada çıkmaya başladı, İnşallah giderek düzelecek.

Yaptığım değişiklikleri merak edenler varsa;
1. Anahtar kelimemi çok yoğun kullandığımı farkettim, kaynak kodlarından ve içerikten olabildiğince çok silerek en uygun seviyeye getirdim.
2. Temadan kaynaklı olarak iki-üç tane h1 ve onlarca h2 etiketi vardı. Her sayfa için bir tane h1 etiketi ve dört-beş tane h2 olacak şekilde ayarladım.
3. Sitemde açtığım konularda ürün tanıtımlarına yer veriyordum ve iki-üç cümleyle anlatılan ürünleri pek değiştirilmeyecek bir yanı olmadığı için kopyala-yapıştır yapıyordum ancak şimdi yerlerini değiştirip, eş anlamlılarını ekleyip olabildiğince değiştiriyorum.
4. Google webmaster sayfasından sitenize bağlantılar kısmında bilgim dışında, bağlantımı göremediğim, alakasız sayfaların hepsini reddettim.
5. En başından beri wp etiket sistemini hatalı kullandığımı farkettim ve tüm etiketleri sildim.
6. Sitenin facebook sayfasında hiç paylaşım yapmıyordum. Sayfada paylaşım yapmaya başladım ve az da olsa ziyaretçi gelmeye başladı.

hocam şu alt sayfaların 3. sayfada falan çıkması tamamen bu sorunun işareti zaten yaptıklarınız doğru olanlar fakat yapmayanlarda aynı şeyleri yaşıyor eminim buna çok fazla takip ettiğim benzer durumda site var . düzelme olarak yanılgıya düşmeyin 3. sayfada çıkmaya devam ediyorsanız düzelen hiç bişey yok demektir o link reddetme işinin sonuçları da 1 ay gibi bir sürede net ortaya çıkıyor daha uzun süreler olduğu da oluyor bildiğim bir site 4 ay sonra sonuç alabilmişti örneğin. Kendi düşünceme göre %99 olarak rasgele yapılan bişey oldu bu çünkü benim sitelerim sıralama kaybetmeyi hakediyor olabilir fakat haketmeyen sitelerinde kaybettiğini gördüm. Genel olarak şu tür siteler diyebileceğimiz hiç bişey de yok ortada sorunu da bu yüzden bulamıyoruz link alanda almayanda tanıtım alanda almayanda seo yapanda yapmayanda etiket kullanan da kullanmayanda güncel olanda olmayanda her tür siteden gerileme yaşayan var bunların hiç biri sebep değil yani .

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Google webmastertoolsa baktım herhangi bir uyarı mesajı yok site spam ve sandbox kontrolleri yaptım onda da bir sıkıntı görülmüyor.

http://film.tv.tr/wp-content/uploads/2013/11/webmastertools-1024x400.jpg

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al