wmaraci reklam
lidertakipci

Kız ve erkek öğrencilerin bir arada yaşaması yasaklanmalı mı?

15 Mesajlar 2.121 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
    • Üyelik 17.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Grafik Tasarımcı
    • Konum Konya
    • Ad Soyad U** G**
    • Mesajlar 532
    • Beğeniler 127 / 127
    • Ticaret 10, (%100)

Cradex adlı üyeden alıntı

20 Milyon başbakan karşıtını kırmamak için 'yanlış anlamayın' deme nezaketinde bulunuyorsun ama 45 Milyon başbakan destekçisini umursamadan boşbakan deyip nefretlerini belirtiyorsun ,yanlış zihniyet.

Kimseyi kıracak , incetecek olduğum düşüncesinde değilim. Kırılan kırılır , incinen incinir başbakan destekçesi olduğumu sanmayın diye yanlış anlamayın dedim..

Uğur Gündüz Tasarım
    wmaraci
    reklam

Cradex Cradex Cradex.org Kullanıcı
    • Üyelik 22.08.2013
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Avukat
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 98
    • Beğeniler 1 / 20
    • Ticaret 0, (%0)

teymir adlı üyeden alıntı

Senin seçim sisteminden haberin yok herhalde, körü körüne inanmamak lazım bazı şeylere...

Konuya: Yaşadığımız ülkenin kurucularına "ayyaş" diyebilen, gazetelerde nefret ilanları verilebilen, çocuk sayısından doğurup doğurmayaya kimle yaşayacağımıza kadar karılışılan ileri demokratik bir toplumu yaratan yöneticilere boşda denilebilir başka bir sıfatlarda gayet alalanen yakıştırılabilir.

Bu röportajdakilere 6 ay önce Hatay-Reyhanlı'da ne oldu diye sorsan, "künefe festivali mi" diyebilirler. Çünkü o kadar boş bir ülke haline geliyoruz ki, haftaya neyi tartışacağız acaba "Sokakta el ele tutuşulmasın, kadınlar kot pantolon giymesin, araba kullanmasın mı?"

Yıllarca kutuplaşmış kesimler yetmezmiş gibi her geçen gün daha da birbirimizden nefret ediliyoruz, beyazı seviyorum diyene "sana lanet olsun zındık" siyahı sevmeyen bizden değildir deniliyor. Bu mu sizin yaşamak istediğimiz ülke?

nefret ilanları dedin de aklıma geldi ,29 Mayıs'ta başlayıp 1 ay süren ve binlerce otobüsün ,polis arabasının yakıldığı ülkeye milyar dolarlık zarar veren Atatürk ile teröristbaşının resimlerinin birarada olduğu ,sadece başörtülü olduğundan dolayı "Türkiye'yi dincilere bırakmayacağız" naraları arasında hamile kadını dövüp üzerine işeyen ,güya milletvekili sıfatıyla , görev yapmakta olan amir polisin anasına söven oluşumdan bahsetmemen abesle iştigal oldu doğrusu.
    ayrıca kimse kimsenin kaç çocuk doğuracağına karışmıyor ,sen 3 çocuk doğurmayınca hapse mi giriyorsun ,bu zihniyet saldıracak yeri kalmadığından ,ulusumuzun geleceği için genç nüfusu artırmak amacıyla yapılmış tavsiyeleri bile düşmanca bir dogma haline getirip "Özgürlüğümüz engelleniyor" diyerek sokaklara dökülüyor.
    HayLaz

kişi bu mesajı beğendi.

Cradex.org | Günlük Teknoloji İhtiyacınız

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Online Reklam Uzmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** D**
    • Mesajlar 125
    • Beğeniler 21 / 31
    • Ticaret 0, (%0)

nefret ilanları dedin de aklıma geldi ,29 Mayıs'ta başlayıp 1 ay süren ve binlerce otobüsün ,polis arabasının yakıldığı ülkeye milyar dolarlık zarar veren Atatürk ile teröristbaşının resimlerinin birarada olduğu ,sadece başörtülü olduğundan dolayı "Türkiye'yi dincilere bırakmayacağız" naraları arasında hamile kadını dövüp üzerine işeyen ,güya milletvekili sıfatıyla , görev yapmakta olan amir polisin anasına söven oluşumdan bahsetmemen abesle iştigal oldu doğrusu.
    ayrıca kimse kimsenin kaç çocuk doğuracağına karışmıyor ,sen 3 çocuk doğurmayınca hapse mi giriyorsun ,bu zihniyet saldıracak yeri kalmadığından ,ulusumuzun geleceği için genç nüfusu artırmak amacıyla yapılmış tavsiyeleri bile düşmanca bir dogma haline getirip "Özgürlüğümüz engelleniyor" diyerek sokaklara dökülüyor.

Dostum görüşlerine saygı duymaktan başka çare yok gibi çünkü bahsettiğim kutuplaşmanın tipik örneği gibi duruyorsun bu sebepten olaylara tek bir açıdan baktığından mıdır nedir konuyu sığlaştırıyorsun maalesef.

Mesajında bahsettiğin "gezi olayları, dinciler, hamile kadın, polisler, genç nüfus vs" ve asıl önemlisi olumsuz yaklaştığın "bu zihniyet" kavramları hakkında sayfalar dolusu tartışabilir. Ama işin özü herhangi bir görüşü, kişiyi, wordpress temasını veya yemeği sevip sevmemen en doğal hakkın fakat inandığın şeyleri sorgulamaktan, sorgulanmasından kaçınma, tek bir doğru yok maalesef, empatiyle olaylara yaklaş lütfen, böylece videodaki gibi içler acısı konuları tartışmak yerine daha mantıklı ve huzurlu bir toplum olabiliriz.

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

Cradex Cradex Cradex.org Kullanıcı
    • Üyelik 22.08.2013
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Avukat
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 98
    • Beğeniler 1 / 20
    • Ticaret 0, (%0)

teymir adlı üyeden alıntı

Dostum görüşlerine saygı duymaktan başka çare yok gibi çünkü bahsettiğim kutuplaşmanın tipik örneği gibi duruyorsun bu sebepten olaylara tek bir açıdan baktığından mıdır nedir konuyu sığlaştırıyorsun maalesef.

Mesajında bahsettiğin "gezi olayları, dinciler, hamile kadın, polisler, genç nüfus vs" ve asıl önemlisi olumsuz yaklaştığın "bu zihniyet" kavramları hakkında sayfalar dolusu tartışabilir. Ama işin özü herhangi bir görüşü, kişiyi, wordpress temasını veya yemeği sevip sevmemen en doğal hakkın fakat inandığın şeyleri sorgulamaktan, sorgulanmasından kaçınma, tek bir doğru yok maalesef, empatiyle olaylara yaklaş lütfen, böylece videodaki gibi içler acısı konuları tartışmak yerine daha mantıklı ve huzurlu bir toplum olabiliriz.

filozofik olacağım diye kendini bu kadar kasma bence ,demek istediğimi gayet iyi anladın.genç nüfus demenin gençlerle yaşlıları karşı karşıya getirecek olduğunu düşünüyorsan işlerine bir ara ver tatile çık derim.ben hiçbir kesimi hiçbir görüşü savunup diğerlerini kötülemiyorum.demek istediğim olayları çözmek istiyorsan adaletli yaklaşacaksın ,beğenmediğin bir fikir olsa bile ilk önce özeleştiri yapacaksın.

Cradex.org | Günlük Teknoloji İhtiyacınız
    wmaraci
    wmaraci

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Online Reklam Uzmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad T** D**
    • Mesajlar 125
    • Beğeniler 21 / 31
    • Ticaret 0, (%0)

filozofik olacağım diye kendini bu kadar kasma bence ,demek istediğimi gayet iyi anladın.genç nüfus demenin gençlerle yaşlıları karşı karşıya getirecek olduğunu düşünüyorsan işlerine bir ara ver tatile çık derim.ben hiçbir kesimi hiçbir görüşü savunup diğerlerini kötülemiyorum.demek istediğim olayları çözmek istiyorsan adaletli yaklaşacaksın ,beğenmediğin bir fikir olsa bile ilk önce özeleştiri yapacaksın.

:) peki dostum, son cümlene de aynen katılıyorum özeleştiri şart!

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al