freelance iş ilanları

Torrent sitesi açma hakkında fikir ve bilgi almak istiyorum arkadaşlar.

17 Mesajlar 2.644 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Teknolojide çok hit çekebilirsiniz önemli olan hızlı olmak.Mesela iphone 6 ile ilgili haberler çıkmaya başladı araştır yaz mesela görselleri çıktı iphone 6 görselleri çıktı diye bir makale yaz yani güncel olayları takip edeceksin sen olsan ne arardın diye düşüneceksin böyle gidersen yüksek hite kavuşa bilirsin birde seo çok önemlidir mesela forumlarda fln tanıtım yap gerekirse seo çalışması yaptır en önemlilerden bir tanesi sosyal medyadı google yeni güncellemeler ile sosyal medyaya daha önem vermeye başladı özellikle facebook,twitter gibi sitelerde hesap aç ve sürekli güncel tut

wmaraci
reklam

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Son bir kaç yıldır artık bu işlerin tadı tuzu kalmadı ve Türkiyede yapılacak iş değil, sen diyorsan ki yurtdışı bağlantım var onlar aracılığı ile yapabilirsin, ama TİB denen bir kurum var ki evlere şenlik adamların gözü kapalı siteleri kapatması mahkemeye vermesi sorgusuz sualsiz işler yapması , emeklerinin boşa gidiyor açıkcası maddi manevi kayıplarda cabası. Tam 3 sınıf ülkeye yakışır bir internet kullanımındayız bunların sayesinde. Normal bir kullanıcı bunun farkına varmıyor ama webmasterler olarak çok dar bir alana kapatıldık içerik site vs gibi konularda eskisi kadar rahat olunamıyor ne yazıkki.

telegram: saydekofficial

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Birde paravan blog işleri var onlara iyice araştırarak gir

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Ya bu hukuksal işler o kadar tuhaf ki.
Bak örneğin müzik indirme ile alaklı
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada, internet kullanıcılarının “LimeWire” isimli programı kullanarak korsan müzik indirdikleri ve yine bu parçaları başkalarının alabilmeleri için kullanıma açtıkları tespit edildi.
Bunun nedeni buda torrent gibi çünkü sen de başkalarının indirmesine sebebiyet veriyorsun kendi sunucunda saklıyorsun mantığı.

Ama kendi sunucunda saklamazsan sorun olmuyor diye biliyorum.

Daha karmaşık bir soru daha.

Sen bir torrent bağlantısını facebook da paylaş,
- e kapatalım o zaman facebook u, olurmu olmaz

Sen bir torrent bağlantısını web siteden paylaş.
- yukardakinden ne farkı var hiç.

Bu işler şuan hala belli değil zaten bir çözüm gelse çözümü bulan zengin olur emin ol.

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı
wmaraci
wmaraci

AhmetTokyuz AhmetTokyuz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnternet Programcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

kelebek adlı üyeden alıntı

Teknolojide çok hit çekebilirsiniz önemli olan hızlı olmak.Mesela iphone 6 ile ilgili haberler çıkmaya başladı araştır yaz mesela görselleri çıktı iphone 6 görselleri çıktı diye bir makale yaz yani güncel olayları takip edeceksin sen olsan ne arardın diye düşüneceksin böyle gidersen yüksek hite kavuşa bilirsin birde seo çok önemlidir mesela forumlarda fln tanıtım yap gerekirse seo çalışması yaptır en önemlilerden bir tanesi sosyal medyadı google yeni güncellemeler ile sosyal medyaya daha önem vermeye başladı özellikle facebook,twitter gibi sitelerde hesap aç ve sürekli güncel tut

Sitenin hesapları mevcut, elimden geldiğince vakit kısıtlı olduğundan biraz sıkıntılarım var. SEO konusunda sitemde bir ön inceleme yaptırmak lazım galiba, nedir ne değildir diye. Teşekkür ederim yorumların için.

saydek adlı üyeden alıntı

Son bir kaç yıldır artık bu işlerin tadı tuzu kalmadı ve Türkiyede yapılacak iş değil, sen diyorsan ki yurtdışı bağlantım var onlar aracılığı ile yapabilirsin, ama TİB denen bir kurum var ki evlere şenlik adamların gözü kapalı siteleri kapatması mahkemeye vermesi sorgusuz sualsiz işler yapması , emeklerinin boşa gidiyor açıkcası maddi manevi kayıplarda cabası. Tam 3 sınıf ülkeye yakışır bir internet kullanımındayız bunların sayesinde. Normal bir kullanıcı bunun farkına varmıyor ama webmasterler olarak çok dar bir alana kapatıldık içerik site vs gibi konularda eskisi kadar rahat olunamıyor ne yazıkki.

Benim kafamda ki proje farklı aslında. Her alan da dosya var, PC Oyun, PS3 oyun, Xbox 360, Mobile APK, Film zart zurt aklına ne gelirse arşiv çok fazla geniş.

kelebek adlı üyeden alıntı

Birde paravan blog işleri var onlara iyice araştırarak gir

Kendi siteme içerik ekliyebilsem ona da eklerim :D

davutkara adlı üyeden alıntı

Ya bu hukuksal işler o kadar tuhaf ki.
Bak örneğin müzik indirme ile alaklı

Bunun nedeni buda torrent gibi çünkü sen de başkalarının indirmesine sebebiyet veriyorsun kendi sunucunda saklıyorsun mantığı.

Ama kendi sunucunda saklamazsan sorun olmuyor diye biliyorum.

Daha karmaşık bir soru daha.

Sen bir torrent bağlantısını facebook da paylaş,
- e kapatalım o zaman facebook u, olurmu olmaz

Sen bir torrent bağlantısını web siteden paylaş.
- yukardakinden ne farkı var hiç.

Bu işler şuan hala belli değil zaten bir çözüm gelse çözümü bulan zengin olur emin ol.

Kafamda ki şey çok farklı benim, ben part part düşünüyorum aslında arkadaş dedi Torrent diye bakalım hayırlısı.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Torrent sitesi Türkiye'de oldukça fazla var artık elini atsan torrent sitesi çıkıyor ama farklı bir fikirle açılırsa bir yerlere gelebilir. Yasal mı değil mi konusuna gelirsek kardeşim yasal boşluktan yararlanabilirsiniz. Yasal boşluk derken şundan bahsediyorum yasalarda telif haklarına giren materyaller sunucuda sitenizin asıl sunucusunda barınmadığı müddetçe hukuksal bir sorun oluşturmuyor sadece sizi uyarıyorlar içeriği kaldırmanızla alakalı o kadar onun dışında pek bir yaptırım olmuyor genellikle.

İllegal içeriklere izin veren ülkeler mevcut sitenizin sunucusunu o ülkelerden birinden alırsınız sıkıntı olmaz sunucu nerde tazmanya'da git tazmanyda dava açın bakim deyip keyfinize bakarsınız :)

Dediğim gibi Türkiye'de yasal boşluk çokça fazla siz sadece sitenize bir kılıf uydurcaksınız hepsi bu ondan sonrası size kalmış :)

wptreni.com |  Wordpress Blogu

AhmetTokyuz AhmetTokyuz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnternet Programcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Torrent sitesi Türkiye'de oldukça fazla var artık elini atsan torrent sitesi çıkıyor ama farklı bir fikirle açılırsa bir yerlere gelebilir. Yasal mı değil mi konusuna gelirsek kardeşim yasal boşluktan yararlanabilirsiniz. Yasal boşluk derken şundan bahsediyorum yasalarda telif haklarına giren materyaller sunucuda sitenizin asıl sunucusunda barınmadığı müddetçe hukuksal bir sorun oluşturmuyor sadece sizi uyarıyorlar içeriği kaldırmanızla alakalı o kadar onun dışında pek bir yaptırım olmuyor genellikle.

İllegal içeriklere izin veren ülkeler mevcut sitenizin sunucusunu o ülkelerden birinden alırsınız sıkıntı olmaz sunucu nerde tazmanya'da git tazmanyda dava açın bakim deyip keyfinize bakarsınız :)

Dediğim gibi Türkiye'de yasal boşluk çokça fazla siz sadece sitenize bir kılıf uydurcaksınız hepsi bu ondan sonrası size kalmış :)

Benim kafamda ki olay şöyle +5000 tane oyun arşivim var, hergün güncelleniyor, ona keza yazılım ondan bile fazla, programlar vs bunlar hep full sürüm, Android ve iOS uygulamaları full sürümleri var. Böyle birşey düşünüyorum. GB'larca arşivim var yani :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al