freelance iş ilanları

Doğru/Yanlış Sorular İçeren Program Kodlamak İstiyorum

16 Mesajlar 4.676 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar programlama konusunda pek bilgim yok. Ama bir kez de olsa denemek bir şey ortaya çıkarmak istiyorum

Yapmak istediğim program

Sırası ile sorular olacak. Bu sorulara buton yardımı ile doğru veya yanlış diyeceğiz. Sonra Biz doğru cevap mı verdik yanlış cevap mı verdik bunu söyleyecek .

Hangi programla ve nasıl yapabilirim bunu ?

wmaraci
reklam

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
C# ile çok kolay bir şekilde yapabilirsin fakat biraz temel yapman gerekiyor.
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

A good friend would give you the shirt off his back.

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu Visual Basic dili ile de yapabilirsiniz. Visual Studio 2012 pro indirip internetten crack bulabilirsiniz. Ya da V. Basic 6 bile olur. En rahat yolu da budur. En basit dil olarak görülür VB genellikle. Siz başlayın. Takıldığınız yerde yardımcı olmak isterim. :)

Mantığını da anlatayım. Soruyu yazıp iki button koyup if else ile sonucu bir labele yazdırabilirsiniz. Ya da msgbox ile doğru ya da yanlış olduğunu söyleyebilirsiniz. Hatta if else ye gerek yok. Yanlış olan buttonun msgbox unu doğru olan buttonun msgbox unu ayarlamanız bile yeterli olur.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Ertug adlı üyeden alıntı

Bunu Visual Basic dili ile de yapabilirsiniz. Visual Studio 2012 pro indirip internetten crack bulabilirsiniz. Ya da V. Basic 6 bile olur. En rahat yolu da budur. En basit dil olarak görülür VB genellikle. Siz başlayın. Takıldığınız yerde yardımcı olmak isterim. :)

Mantığını da anlatayım. Soruyu yazıp iki button koyup if else ile sonucu bir labele yazdırabilirsiniz. Ya da msgbox ile doğru ya da yanlış olduğunu söyleyebilirsiniz. Hatta if else ye gerek yok. Yanlış olan buttonun msgbox unu doğru olan buttonun msgbox unu ayarlamanız bile yeterli olur.

Hocam pek anlamam dediğim gibi. Ufak bir şey yazabilir misiniz. Örnek yazarsanız bir tane ben onu düzenler diğerlerini eklerim mesela

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Şu an telefondan yazıyorum. Eve geçtiğimde yazmaya çalışırım. Ama yazılacak pek bi kod yok.
Label ekleyin, soruyu labelin captionuna yazın. İki button ekleyin. Buttona çift tıklayıp hata mesajı kodunu yazın. Tek satırlık bir kod. Internetten bulabilirsiniz. Visual Basic 6 mı Visual Studio mu kullanıyorsunuz? Küçük farklılıklar var da aralarında VB dili için. Bu mantık basit bir uygulama için yeterli. Daha fazlası bile bu yoldan geçer. Projenizin temel mantığı bu olacak anlayacağınız. :)

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Ertug adlı üyeden alıntı

Şu an telefondan yazıyorum. Eve geçtiğimde yazmaya çalışırım. Ama yazılacak pek bi kod yok.
Label ekleyin, soruyu labelin captionuna yazın. İki button ekleyin. Buttona çift tıklayıp hata mesajı kodunu yazın. Tek satırlık bir kod. Internetten bulabilirsiniz. Visual Basic 6 mı Visual Studio mu kullanıyorsunuz? Küçük farklılıklar var da aralarında VB dili için. Bu mantık basit bir uygulama için yeterli. Daha fazlası bile bu yoldan geçer. Projenizin temel mantığı bu olacak anlayacağınız. :)

Kolay diyorsunuz Visual Basic ile deneyeceğim. Pencere tasarımı falan nasıl yapabilirim hiç bir bilgim yok dediğim gibi

• Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Tabii ki tek yol da değildir. Projenize göre değişir. Eve geçtiğimde size ö. m. yazarım.

Ek Olarak:

USglm adlı üyeden alıntı

Kolay diyorsunuz Visual Basic ile deneyeceğim. Pencere tasarımı falan nasıl yapabilirim hiç bir bilgim yok dediğim gibi

Onlar çok basit. Sizi forumdan tanıyorum. Biraz kurcalamayla halledebilirsiniz. :)

Ek Olarak: Ama Visual Studio tasarım konusunda da diğer konularda da daha gelişmiştir. Siz Studio yu indirin. Az sonra pm atacagım.
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

cetinn cetinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhabir,Muhasebeci,Fotoğrafçı,
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad Ç** Ç**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 53 / 54
  • Ticaret 12, (%100)
Direk dalıyorum :D

c# ile yapacaksanız yardımcı olabilirim. vs2010 programı ile yaparsınız. tabi c sharp biliyormusunuz onuda bilmiyorum bilmiyorsanız direk böyle dalmayın :D baştan başlayın
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

cetinn adlı üyeden alıntı

Direk dalıyorum :D

c# ile yapacaksanız yardımcı olabilirim. vs2010 programı ile yaparsınız. tabi c sharp biliyormusunuz onuda bilmiyorum bilmiyorsanız direk böyle dalmayın :D baştan başlayın

Hocam sizin ki direkt dalmak değil ayrıntısına girmek olmuş :D Ertug adlı üye yardım ediyor sağolsun hem de daha basit :D

cetinn cetinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhabir,Muhasebeci,Fotoğrafçı,
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad Ç** Ç**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 53 / 54
  • Ticaret 12, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Hocam sizin ki direkt dalmak değil ayrıntısına girmek olmuş :D Ertug adlı üye yardım ediyor sağolsun hem de daha basit :D

Allah ERTUG Hocandan razı oldu ne diyelim. Takıldığınız bir yer olur ise yedek listesinde bekliyorum :D

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al