wmaraci reklam

Sözlük mü açayım forum mu?

17 Mesajlar 2.101 Okunma
smmexpress

dogukanktc dogukanktc WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Erzurum
    • Ad Soyad D** O**
    • Mesajlar 397
    • Beğeniler 109 / 44
    • Ticaret 0, (%0)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Sözlük ortamının gerek kullanımı, gerekse kafada oluşan şablonu bana kolay geliyor. Şimdi ziyaretçi, forumda kategori seçecek, konu açacak, yorum yapacak vs çok sıkar. Sadece okulu ilgilendirdiği için pek sarmaz kimseyi ama sözlük olursa hemen başlık girer, gırgır şamata ortamı olur.

Savaş abi, olaya daha büyük bakmış. Yani forum liderleri belli, bunları geçmek için ciddi yatırım gerekiyor ama küçük bir topluluk olduğu için bir fark yaratmanız gerekmiyor, zaten rakibiniz de yok %99 ilk açılan site seninki olacaktır.

Sözlük iyidir.

teşekkürler. benim düşüncemin de bu yönde olduğunu belirmek isterim.

wmaraci
    reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 02.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 46 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Fransa
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 543
    • Beğeniler 294 / 332
    • Ticaret 1, (%100)

dogukanktc adlı üyeden alıntı

görüşünüze saygı duyduğumu öncelikle belirtmek isterim.
    İlk olarak söylemek istediğim şey amacımın Türkiye veya dünya çapında bir forum açma ve yöneticisi olmak olmadığıdır. tek yapmak istediğim kısa lise hayatımda okul çapında bilgi alışverişinde bulunmak sosyalleşmek ve en somut olarak geyik yapabilmektir.
    Ama şunu da söylemek isterim ki gönlümden geçen sadece basit bir sözlük veya forum açmak değil daha ziyade görülmemiş bir paylaşım ortamı oluşturmaktır. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi sorun bilgisayar, internet, tema , kod gibi konulardaki bilgilerimin profesyonel bir boyutta olmamasıdır. Bilgim blogger da hazır temalara ufak ayarlamalar yaparak kullanmaktan öteye gidemedi şu ana kadar. :) Zaten bu yüzdendir ki bu fikri bana veren arkadaşımın yardımı ile wordpress ortamında bir sistem oluşturmaya çalışıyorum. Söylediklerinizde bence sonuna kadar haklısınız. Biraz da kendimi kötülediğim bir yazı oldu ama neyse :) Tekrar yorumunuz için teşekkür ederim. iyi forumlar....

Değerli doğukan, elbetteki seni tanımıyorum burda yazdığım yazı aslında herkes için geçerliydi yani tüm değrli arkadaşlarımızınkafasında bir ışık yanması içindi. Dilerim bir kişi de olsa bu düşüncelerin neleri ifade ettiğini herkes anlamış ve fikir bağlamında değiştirmiştir. Aslında seni gayet iyi anlıyorum, hayatım boyunca insanların yardımına koştum sonuç olarak her yaptığım işte ve her yaptığım yardımda gittiğim tek şey "Allah Rızası"ydı. Bundan memnunum herhangi bir çıkar peşinde olmamak güzel bir duygu insanın iç huzurunu ve kendine olan güvenini arttırıyor.

Bir kızım var adı Asya daha 3 yaşında bir de oğlum adı Burak oda 9 yaşında şimdi her ikiside kodlamayı benim kitaplarımdan anlamaya çalışıyor onlara en kolay yollardan babadan oğula geçicek bir sanat öğretmeye çalışıyorum. Yıllarımı onlara adadım ve çalışmalarıma. Ama insanın içinde istek olmalı, oğlumda kızımda öyle istekli ki yaşıtlarına göre Allah'a şükür çok çok iyi durumdalar. Allah uzun ömür ve sağlık sıhat zihin açıklığı versin inşallah. Bu yaştan başladığımızda ileride tutunacakları bir dalı olucak. Lise çağında olduğun için sana bir tavsiyem olucak eğerki bu işi yapıcam ve gelecekte teknoloji ile ilgili bir girişimde bulunucam diyorsan. O zaman sana önerim şudur.

Bilgisayar mühendislerinin kitaplarını şimdiden okumaya başla, her tekniği pratiğe dökerek denemeler yap uygun ortamlar oluşturarak daha gelişmiş teknikler bul böylece forumda sözlük de harcayacağın zaman yerine yaşıtlarına göre daha iyi konumda olabilirsin.
    Okeskin fulltimeonline

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Erzurum
    • Ad Soyad D** O**
    • Mesajlar 397
    • Beğeniler 109 / 44
    • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli doğukan, elbetteki seni tanımıyorum burda yazdığım yazı aslında herkes için geçerliydi yani tüm değrli arkadaşlarımızınkafasında bir ışık yanması içindi. Dilerim bir kişi de olsa bu düşüncelerin neleri ifade ettiğini herkes anlamış ve fikir bağlamında değiştirmiştir. Aslında seni gayet iyi anlıyorum, hayatım boyunca insanların yardımına koştum sonuç olarak her yaptığım işte ve her yaptığım yardımda gittiğim tek şey "Allah Rızası"ydı. Bundan memnunum herhangi bir çıkar peşinde olmamak güzel bir duygu insanın iç huzurunu ve kendine olan güvenini arttırıyor.

Bir kızım var adı Asya daha 3 yaşında bir de oğlum adı Burak oda 9 yaşında şimdi her ikiside kodlamayı benim kitaplarımdan anlamaya çalışıyor onlara en kolay yollardan babadan oğula geçicek bir sanat öğretmeye çalışıyorum. Yıllarımı onlara adadım ve çalışmalarıma. Ama insanın içinde istek olmalı, oğlumda kızımda öyle istekli ki yaşıtlarına göre Allah'a şükür çok çok iyi durumdalar. Allah uzun ömür ve sağlık sıhat zihin açıklığı versin inşallah. Bu yaştan başladığımızda ileride tutunacakları bir dalı olucak. Lise çağında olduğun için sana bir tavsiyem olucak eğerki bu işi yapıcam ve gelecekte teknoloji ile ilgili bir girişimde bulunucam diyorsan. O zaman sana önerim şudur.

Bilgisayar mühendislerinin kitaplarını şimdiden okumaya başla, her tekniği pratiğe dökerek denemeler yap uygun ortamlar oluşturarak daha gelişmiş teknikler bul böylece forumda sözlük de harcayacağın zaman yerine yaşıtlarına göre daha iyi konumda olabilirsin.

Öncelikle beni aydınlattığınız için size teşekkür ederim Savaş abi.Tabii ki yazınızın genel bir aydınlatma amaçlı olduğunu anladım. Söylemek isterim ki bu konuda bir merakım var ve belki de nitelikli kaynaklar bulursam bu konunun üstüne iyice gidebilirim. Tabii buna bağlı olarak sözünü ettiğiniz kitabınızın adını , ulaşıp ulaşamayacağımı bilmek isterim. Allah çoçuklarınıza, size, ailenize sağlıklı ve güzel bir yaşam başarı dolu anılar bahşeder İnşallah...

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 04.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad E** K**
    • Mesajlar 563
    • Beğeniler 111 / 121
    • Ticaret 11, (%100)
    iyzi aç, başka hiçbirşey düşünme bence.
    iyzi candır, hatta HAcettepe Robot Topluluğu'nda da kullnılıyor (oradaki bir öğrenci yazmıştı) güvenlik ve sadelik ön planda, çok hoş bir sistem. Sohbet odaklı yazılmış, basit bir kategori sistemi var 3 tip üyelik özelliği ve daha bir sürü güzel özellik.

Bence onu kullan derim ben sana. (Yalnız ASP ile geliştirilmiştir, demedi deme :) )

PHP Coder,
    Kişisel Blog: http://evrimaltay.net
    wmaraci
    wmaraci

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 02.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 46 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Fransa
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 543
    • Beğeniler 294 / 332
    • Ticaret 1, (%100)

dogukanktc adlı üyeden alıntı

Öncelikle beni aydınlattığınız için size teşekkür ederim Savaş abi.Tabii ki yazınızın genel bir aydınlatma amaçlı olduğunu anladım. Söylemek isterim ki bu konuda bir merakım var ve belki de nitelikli kaynaklar bulursam bu konunun üstüne iyice gidebilirim. Tabii buna bağlı olarak sözünü ettiğiniz kitabınızın adını , ulaşıp ulaşamayacağımı bilmek isterim. Allah çoçuklarınıza, size, ailenize sağlıklı ve güzel bir yaşam başarı dolu anılar bahşeder İnşallah...

İyi dileklerin için teşekkür ediyorum doğukan aynı güzellikler seninle de olsun. Kitap konusuna gelince yazdığım 4000 e yakın makale var internetin bir çok yerinde bulabilirsin yakın zamanda makalelerden oluşan bir deneme yayını çıkıcak 2014 yılında o zaman strateji ve deneyimlerimi görebilirsin. Tekrar başarılar. iyi forumlar

• Üyelik 21.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Erzurum
    • Ad Soyad D** O**
    • Mesajlar 397
    • Beğeniler 109 / 44
    • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

İyi dileklerin için teşekkür ediyorum doğukan aynı güzellikler seninle de olsun. Kitap konusuna gelince yazdığım 4000 e yakın makale var internetin bir çok yerinde bulabilirsin yakın zamanda makalelerden oluşan bir deneme yayını çıkıcak 2014 yılında o zaman strateji ve deneyimlerimi görebilirsin. Tekrar başarılar. iyi forumlar

teşekkür ederim iyi forumlar

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
    • Üyelik 02.12.2013
    • Yaş/Cinsiyet 45 / E
    • Meslek Yazılım geliştiricisi
    • Konum Almanya
    • Ad Soyad H** T**
    • Mesajlar 123
    • Beğeniler 59 / 66
    • Ticaret 4, (%100)
    Bence Google Group veya Facebook üzerinde bir sayfa oluşturun.
    Hem daha çok kişiye ulaşırsınız hem para harcamazsınız, hem birçok sosyal imkandan ücretsiz faydalanırsınız, hem de daha zahmetsizce profesyonel sonuçlar alırsınız.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al