freelance iş ilanları

Sublime Text 3 Çalıştırma kısayolu nedir ?

6 Mesajlar 9.908 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Referee Referee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)
Merhabalar, python için normalde IDLE kullanıyordum fakat şimdi Sumbile Text ' e geçtim fakat çalıştırma seçeneğini veya kısayolunu bulamadım. :D Daha önce sublime text kullanan kişiler varsa açıklama bekliyorum.

Not : Sublime Text 3
İşletim sistemi : Linux Mint

wmaraci
reklam

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Python dosyasını çalıştırma kodu mu Sublime Text ile bir dosyayı Terminal yardımıyla açma kodunu mu arıyorsun anlayamadım ama, bildiğim kadarıyla zaten Sublime Text' in öyle bir Terminal kodu yok. Sublime Text ile doğrudan Python dosyaları da çalıştırılamıyor, eklentisi varsa bilemiyorum. Ben Ubuntu kullanıyorum ve bir Python dosyasını çalıştırmak için izlediğim yol şöyle:
Terminal' i açıyorum. dir ve cd komutları ile Python dosyalarımın bulunduğu dizine geliyorum. Python 2.x dosyaları için python dosyaadi.py komutunu, Python 3.x dosyaları içinse python3 dosyaadi.py komutunu veriyorum. Umarım aradığın budur da boşuna bu kadar yazmamışımdır. :)

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

• Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)

Ertug adlı üyeden alıntı

Python dosyasını çalıştırma kodu mu Sublime Text ile bir dosyayı Terminal yardımıyla açma kodunu mu arıyorsun anlayamadım ama, bildiğim kadarıyla zaten Sublime Text' in öyle bir Terminal kodu yok. Sublime Text ile doğrudan Python dosyaları da çalıştırılamıyor, eklentisi varsa bilemiyorum. Ben Ubuntu kullanıyorum ve bir Python dosyasını çalıştırmak için izlediğim yol şöyle:
Terminal' i açıyorum. dir ve cd komutları ile Python dosyalarımın bulunduğu dizine geliyorum. Python 2.x dosyaları için python dosyaadi.py komutunu, Python 3.x dosyaları içinse python3 dosyaadi.py komutunu veriyorum. Umarım aradığın budur da boşuna bu kadar yazmamışımdır. :)

E o halde derin araştırmalarım sonucu edindiğim bilgiyi senle paylaşayım. CTRL+B tuşları ile python programlarını direkt sublime text üzerinde çalıştırabilirsin. Umarım ben faydalı olabilmişimdir sana :)
Ertug

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Referee adlı üyeden alıntı

E o halde derin araştırmalarım sonucu edindiğim bilgiyi senle paylaşayım. CTRL+B tuşları ile python programlarını direkt sublime text üzerinde çalıştırabilirsin. Umarım ben faydalı olabilmişimdir sana :)

Kendime kızmama da sebep oldun, bunca zamandır bunu araştırmadığım için. Büyük kolaylık sağlar bu. Teşekkür ederim bilgi için. :)

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)

Ertug adlı üyeden alıntı

Kendime kızmama da sebep oldun, bunca zamandır bunu araştırmadığım için. Büyük kolaylık sağlar bu. Teşekkür ederim bilgi için. :)

Ben teşekkür ederim, konuyu açtığımı bile unutmuştum. Keşke zamanında gelip buraya bu bilgilendirmeyi yapsaydım. İnşallah çok geç değildir :)

• Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Referee adlı üyeden alıntı

Ben teşekkür ederim, konuyu açtığımı bile unutmuştum. Keşke zamanında gelip buraya bu bilgilendirmeyi yapsaydım. İnşallah çok geç değildir :)

Yok, yeni sayılırım hala. :)

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al