freelance iş ilanları

Dizimag kapatıldı! İşte nedeni ve sonuçları.

35 Mesajlar 6.591 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

firatonline firatonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 35 / 34
  • Ticaret 12, (%100)
Açıkçası haber uydurma gibi geliyor. Farklı domain ile devam ettikleri için onlara da ayrı kapatılma davaları açılması gerekir bir kere. Bu davalarda kolay kolay hapisle sonlanmaz. Bu kadar işini iyi yapan ve çok kazanacak kadar zeki olan insanlar farklı domain açmadan önce avukatlarına danışmamış mıdır sizce? Birilerinin gözü korksun diye uydurulmuş haberler olarak düşünüyorum.
shateiel hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
Ne yapacaz site yüksek gelir kazanmaya başlayınca başımıza birşey gelmeden kapatacazmı ?

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Her ne kadar kaliteli bir site olsa da, başka siteler de var. Artık onlardan devam edeceğiz gibi görünüyor. Beni en çok üzen yaklaşık 8 dizi izliyorum ve hangi dizide hangi bölümde kaldığım konusunda en ufak bir fikrim dahi yok

broly broly Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Enteresan bir durum, kendi web sitesinin üzerinde videoları barındırmıyordu yanlıs hatırlamıyorsam, mail.ru, vk gibi sitelerden linkler alıyordu. Böylesine bir kararın cıkması sasırtıcı onu gectim sadece link paylasımı yapılan ve her yerde zaten olan dizi film vb antolojilerin yayınlandıgı bir yerin mahkeme kararıyla kapatılmasıda ayrıca düşündürücü...

wmaraci
wmaraci

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Dizimag çok güzel bir siteydi tasarımı basit bir sade idi.Diğer sitelere girmeye çalışıyorum yok reklam kapat yok bilmem ayşe beni arıyor filan reklamlar çıkıyor.Ayrıca izlediğim diziyi sorguladığımda en son siteye 8.sezon eklemişler.Dizimagda 12.sezon vardı...

http://www.emrekarakaya.com.tr/

looserJack looserJack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 34 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

demirr adlı üyeden alıntı

dizimag'in sahibi yurt dışında mı yoksa Türkiye'de mi? Eğer Türkiye'de ise, böyle bir durum söz konusu değildir. Warner Bros, Amerika merkezli bir şirkettir. Eğer böyle birşey gerçekleşmişse bile kanuni olarak Warner Bros'un avukatları her ne kadar izinli olsalar dâhi evini basamaz! T.C. yetkilileri teslim eder, ya da şikayeti kabul ederse o'zaman kendi ülke'lerinde yargılanabilir.

Suç yeri itibariyle doğru ev basamazlar lakin ABD emniyetinede teslim etme gibi bir durum söz konusu değildir, karara rağmen içeriğin devam etmesi mükerrer cezaya tabi olsada adam cinayet işlememiştir sonuçta.İnfaz yolu yine türkiyedir.

Bu arada yorumlarda haklısınız, gerçekten iyi para kazanmaktalar, ve kimse aptal değil, herkez film sitesi yapabilir.

Hafif ayarda hit yapıp devam edenlere gülüyorum, siteyi büyütse göze çarpar büyütmese kendi çorbasını çevirir :)

Sonuç olarak ciddi olmak gerekirse emek hırsızlığı, hiç bir şekilde onaylamam.

ukayl ukayl Angaralı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektronik Teknikeri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Emir büyük yerden gelince işi bitiriyorlar direk. Birde dizileri felan herkes internetten izliyordu dolayısıyla bu siteler bi çok firmaya kanala zarar veriyor , artık bu olaydan sonra dizi sitelerinden pek bişey beklememek lazım bence : ((

demirr demirr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Lojistik
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 8 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

looserJack adlı üyeden alıntı

Suç yeri itibariyle doğru ev basamazlar lakin ABD emniyetinede teslim etme gibi bir durum söz konusu değildir, karara rağmen içeriğin devam etmesi mükerrer cezaya tabi olsada adam cinayet işlememiştir sonuçta.İnfaz yolu yine türkiyedir.

Bu arada yorumlarda haklısınız, gerçekten iyi para kazanmaktalar, ve kimse aptal değil, herkez film sitesi yapabilir.

Hafif ayarda hit yapıp devam edenlere gülüyorum, siteyi büyütse göze çarpar büyütmese kendi çorbasını çevirir :)

Sonuç olarak ciddi olmak gerekirse emek hırsızlığı, hiç bir şekilde onaylamam.

Bu konu da haklısınız. Lâkin, Bilişim suçlarına girdiği için ve şirketleri Amerika merkezli olduğu için anca Türkiye'den yetkililer izin verirse yargılanabilir. Ya da uluslararası mahkemelerde. Bunu demeye çalıştım. Siz de haklısınız günlük 7000$'a yakın geliri olan bir site. Emek hırsızlığıda söz konusu. Hotfile'ı göz önüne alırsak; 80,000,000$ gibi çok büyük bir mebla ceza kesildi. Dizimag'e de bu kadar olmasa da, büyük bir miktar da para cezası gelebilir ve ya daha fazla.
looserJack

kişi bu mesajı beğendi.

pcwebim pcwebim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 17 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
gitti adamın emekleri

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Bunun gibi bir konu daha vardı ordada dediğim gibi ingilizce mi geliştirdiğim bu sitenin kapanmasına üzüldüm. Amaç dizitürk - dsmart gibi büyük firmalara para kazandırmak. Zaten son yıllarda küçükler kapandı, büyükler daha da büyüdü. Ülkemizde Sanayi Devrimi 2004 yılından sonra başladı.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al