freelance iş ilanları

İLK Film Sitesi Çalışmam İçin Düşünceleriniz

6 Mesajlar 883 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

substantial05 substantial05 Karavana Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 46 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

Merhabalar arkadaşlar 11. sınıf web tasarım okuyan bir öğrenciyim :)

Boş zamanım varken hem öğrendiklerimi tekrarlamak hem de vakit geçirmek için böyle bir çalışma yapmayı düşündüm. Çalışmamın bi Psd si bile yok.

Görüşlerinizi bekliyorum.

Canlısını Gör | Canlısını Gör2 | İndir| Alternatif İndir

Not: Sitedeki reklamlar gözükmüyor ise reklam engelleyici program olan adblock yüzündendir, onu devre dışı bırakarak daha net görebilirsiniz.
Rec

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rec Rec Rock Metal and Yazılım. Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 37 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
İlk film sitesine göre güzel olmuş burak,biraz daha geliştirebilirsin.
substantial05

kişi bu mesajı beğendi.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Güzel olmuş. Düşünce de güzel, biraz daha gelişirsen senden güzel tasarımlar çıkar :)
substantial05

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Şahsen beğenmedim. Gayet basit bir tasarım. Siyah renk kullanıldığında ağırlık merkezinde zıt renk kullanılır ve odak oraya çekilir. Fakat tasarımınız tamamıyla boğuk. Hareketli arka plan, uyumsuz koyu sarı ve gri tonlamaları, kötü yazı tipleri ve logo, genel anlamda başarısız renk seçimleri.

Hevesinizi kırmak değil amacım, yapıcı eleştiriler de bulunmak isterim.

Renklerle aranız kötüyse http://www.colorcombos.com/tan-color-schemes.html adresinden uyumlu renk combolarına bakabilirsiniz.

Ayrıca tekrar ve tekrar hatırlatayım, dizi/film/müzik yayınını illegal olarak yapan her türden site yasa dışıdır. Aşağıya eklediğiniz not tamamıyla geçersizdir. Daha tasarım aşamasında bile reklam alanı içeren siteler, başkalarının sanat eserleriyle para kazanmayı amaçlar ve bu para hukuken cezai işlem gerektirdiği gibi dinen de günahtır :)

Sadece hatırlatmak isterim.
Okeskin substantial05

kişi bu mesajı beğendi.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”
wmaraci
wmaraci

substantial05 substantial05 Karavana Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 46 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Güzel olmuş. Düşünce de güzel, biraz daha gelişirsen senden güzel tasarımlar çıkar :)

Yorum için teşekkürler hocam.

Adobewordpress adlı üyeden alıntı

Şahsen beğenmedim. Gayet basit bir tasarım. Siyah renk kullanıldığında ağırlık merkezinde zıt renk kullanılır ve odak oraya çekilir. Fakat tasarımınız tamamıyla boğuk. Hareketli arka plan, uyumsuz koyu sarı ve gri tonlamaları, kötü yazı tipleri ve logo, genel anlamda başarısız renk seçimleri.

Hevesinizi kırmak değil amacım, yapıcı eleştiriler de bulunmak isterim.

Renklerle aranız kötüyse http://www.colorcombos.com/tan-color-schemes.html adresinden uyumlu renk combolarına bakabilirsiniz.

Ayrıca tekrar ve tekrar hatırlatayım, dizi/film/müzik yayınını illegal olarak yapan her türden site yasa dışıdır. Aşağıya eklediğiniz not tamamıyla geçersizdir. Daha tasarım aşamasında bile reklam alanı içeren siteler, başkalarının sanat eserleriyle para kazanmayı amaçlar ve bu para hukuken cezai işlem gerektirdiği gibi dinen de günahtır :)

Sadece hatırlatmak isterim.

Öncelikle yorum için teşekkürler hocam. Zaman zaman sitenize de uğrarım ve sizin yorum yapmanız beni sevindirdi. Renk uyumları konusunda bi sıkıntı var evet ileriki çalışmalarımda özen gösteririm. Yazı konusuna gelince şuan cufon un mantığını anlamaya çalışıyorum oda bi sonraki çalışmada bitecek gibi bişey.

Altta söylediğim notu yanlış anlamışsınız galiba hocam bu zaten normal çalışan bi site değil sadece elimde bi psd yani görseli olmadığı için ve bunu kimse indirmeyle uğraşmaması için bi hosta attım ve o şekilde gösterdim. Reklamlar da gerçek reklam değil resim olduklarından reklam engelleyiciler engelliyor ve site tam anlamıyla görüntülenemiyor diye öyle bi not eklemek istedim. iyi forumlar.

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)

substantial05 adlı üyeden alıntı

Yorum için teşekkürler hocam.

Öncelikle yorum için teşekkürler hocam. Zaman zaman sitenize de uğrarım ve sizin yorum yapmanız beni sevindirdi. Renk uyumları konusunda bi sıkıntı var evet ileriki çalışmalarımda özen gösteririm. Yazı konusuna gelince şuan cufon un mantığını anlamaya çalışıyorum oda bi sonraki çalışmada bitecek gibi bişey.

Altta söylediğim notu yanlış anlamışsınız galiba hocam bu zaten normal çalışan bi site değil sadece elimde bi psd yani görseli olmadığı için ve bunu kimse indirmeyle uğraşmaması için bi hosta attım ve o şekilde gösterdim. Reklamlar da gerçek reklam değil resim olduklarından reklam engelleyiciler engelliyor ve site tam anlamıyla görüntülenemiyor diye öyle bi not eklemek istedim. iyi forumlar.

Benim hatırlatmam size değil, illegal yayın yapan dizi/film site sahiplerineydi. Yoksa siz sadece bir tasarım hazırlamışsınız, tabii bunda hukuki olarak bir sorun yok :) Cufon konusu dışında genel yazı tipleriniz için Google'ın web fonts uygulamasına göz atabilirsiniz. Hem kullanımı kolay, hem de güvencesi Google.

Kolay gelsin.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al