wmaraci reklam
lidertakipci

hostgator sitemi kapadı

19 Mesajlar 2.998 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

aslında değil. isimtescile üye olmak için tc kimlik numarası isteniyor. bunların sebebi güvenlik. yasadışı içerik ile ilgili dünya çapında bilişim suçlarına karşı savaş başlatıldı diyebilirim. hükümetler mahkeme kararlarını host sağlayıcılara gönderiyor. host sağlayıcıları hizmet sözleşmeleri gereği her hostu kapatamıyor. bunun yerine hesap kimlik bilgilerini bu hükümet yetkilileri ve yasa uygulayıcı kolluk kuvvetlerine ve mahkeme yetkililerine, bürokratlara vs.. bu bilgileri gayet net olarak veriyorlar. hotfile bile kapanmışken bunlar basit işler.

Ek Olarak: birde şöyle bişey var. hostgator hizmet politikası gereğince web hosting paketleri altında sattığı paketlerden "baby" ve "business" paketlerden sadece birer tane vermekte. ikincisini vermemekte. uyanık geçinenler de birden fazla hesap açarak birden fazla baby paket alıyor ve sınırsız hostingin keyfini çıkartıyor.
KGT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KGT KGT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

panteist adlı üyeden alıntı

aslında değil. isimtescile üye olmak için tc kimlik numarası isteniyor. bunların sebebi güvenlik. yasadışı içerik ile ilgili dünya çapında bilişim suçlarına karşı savaş başlatıldı diyebilirim. hükümetler mahkeme kararlarını host sağlayıcılara gönderiyor. host sağlayıcıları hizmet sözleşmeleri gereği her hostu kapatamıyor. bunun yerine hesap kimlik bilgilerini bu hükümet yetkilileri ve yasa uygulayıcı kolluk kuvvetlerine ve mahkeme yetkililerine, bürokratlara vs.. bu bilgileri gayet net olarak veriyorlar. hotfile bile kapanmışken bunlar basit işler.

Ek Olarak: birde şöyle bişey var. hostgator hizmet politikası gereğince web hosting paketleri altında sattığı paketlerden "baby" ve "business" paketlerden sadece birer tane vermekte. ikincisini vermemekte. uyanık geçinenler de birden fazla hesap açarak birden fazla baby paket alıyor ve sınırsız hostingin keyfini çıkartıyor.

En iyisi godaddy. onunda hostlar dandik yazın en ultimate hostunu almıştım. site bomboştu hiçbişey yüklü değildi. siteye girmesi 10 15 saniye sürüyodu. filezillada öle.

Keşke godaddy hosgator gibi yerlerin türkiyede datacenter'ları olsa. natro isimtescil ihs gibi para tuzagı yerlerden kurtuluruz. verdikleri host hostgatorda en düşük hosttan paketinden daha kötü ama işte hostgator gibi yerlerin tr datacenter'ı olmadıgı için yavaş

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

hostgator adlı üyeden alıntı

En iyisi godaddy. onunda hostlar dandik yazın en ultimate hostunu almıştım. site bomboştu hiçbişey yüklü değildi. siteye girmesi 10 15 saniye sürüyodu. filezillada öle.

Keşke godaddy hosgator gibi yerlerin türkiyede datacenter'ları olsa. natro isimtescil ihs gibi para tuzagı yerlerden kurtuluruz. verdikleri host hostgatorda en düşük hosttan paketinden daha kötü ama işte hostgator gibi yerlerin tr datacenter'ı olmadıgı için yavaş

bence bu da yanlış. :)
hostgatordan memnunum. ayrıca godaddy host hiç kullanmadım. benim kuralım ŞU: domain aldığın yerden host alınmaz :)

Codeinteger Codeinteger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek php mysql yazılımcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 19 / 12
  • Ticaret 3, (%67)
Sanırım hissettiler alıp iade edeceğinizi :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

bence bu da yanlış. :)
benim kuralım ŞU: domain aldığın yerden host alınmaz :)

:confused: Niyeki?

Ek Olarak: SİTE HALA AÇILMADI :( KİMLİK FOTOSUDA YOLLADIM

Ek Olarak: En sonundak küfür ettim şerefsizlere. Kredi kart & kimlik fotosu attım hala açmadılar siteyi adiler

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

KGT adlı üyeden alıntı

:confused: Niyeki?

Ek Olarak: SİTE HALA AÇILMADI :( KİMLİK FOTOSUDA YOLLADIM

Ek Olarak: En sonundak küfür ettim şerefsizlere. Kredi kart & kimlik fotosu attım hala açmadılar siteyi adiler

Niye ki?:
Çünkü dünyanın en iyisi de olsa (mesela microsoft dünya yazılım devi) yazılıma garanti verilmez. mesela micrisoft şirketi hiç bir dönem asla çökmez gibi bir garanti vermedi windows işletim sistemi için. mesela apple bilgisayarlara virüs girmiyor. buna rağmen garanti vermiyor.

yani her zaman sorun olur yazılım işlerinde. en güçlü yazılım dillerinde bile hata ayıklama kipleri önemli yer teşkil eder. :)

kısacası domain de sorun varsa başka domain ile yoluna devam edersein (başka bir firrmadan alınmış alternatif bir domain ile)
hostta sorun varsa hemen yeni bir host alırsın. ve yedeklerden verilerini yükleyip devam edersin. ama domain+host bir aradaysa ve yedeğin de yoksa yuttun hapı.

Ek Olarak: Bir de google translator kullanarak live chat bölümünden dersini aanlat. ve o konuşma sırasında kimlik ve banka kartı fotoğraflarını canlı canlı çek gönder. sorunun 5 dakka da çözülür. yabancı dilin varsa telefonla iletişim kur. o da olmadı tutmadı yetmedi ise durumu açıklayacak açık bir metin ile belgeleri aynı mail içinde açıkla ve gönder. üyelik mailinden gönder ve üye olduğun mail adresini belirt. mümkünse açık olan bir ticket mailine cevaben yaz.

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Niye ki?:
Çünkü dünyanın en iyisi de olsa (mesela microsoft dünya yazılım devi) yazılıma garanti verilmez. mesela micrisoft şirketi hiç bir dönem asla çökmez gibi bir garanti vermedi windows işletim sistemi için. mesela apple bilgisayarlara virüs girmiyor. buna rağmen garanti vermiyor.

yani her zaman sorun olur yazılım işlerinde. en güçlü yazılım dillerinde bile hata ayıklama kipleri önemli yer teşkil eder. :)

kısacası domain de sorun varsa başka domain ile yoluna devam edersein (başka bir firrmadan alınmış alternatif bir domain ile)
hostta sorun varsa hemen yeni bir host alırsın. ve yedeklerden verilerini yükleyip devam edersin. ama domain+host bir aradaysa ve yedeğin de yoksa yuttun hapı.

Ek Olarak: Bir de google translator kullanarak live chat bölümünden dersini aanlat. ve o konuşma sırasında kimlik ve banka kartı fotoğraflarını canlı canlı çek gönder. sorunun 5 dakka da çözülür. yabancı dilin varsa telefonla iletişim kur. o da olmadı tutmadı yetmedi ise durumu açıklayacak açık bir metin ile belgeleri aynı mail içinde açıkla ve gönder. üyelik mailinden gönder ve üye olduğun mail adresini belirt. mümkünse açık olan bir ticket mailine cevaben yaz.

Live chat'ten 2 gün önce konustum. kredi kart fotosu attım beklemede kalın dediler ertesi gün mail geldi kimlik fotosu da istediler onuda attım. Cevap gelmedi. Dün geldi işte diyolar yok mahalleni yok şehrin adını yaz. yazdm cevap yok hala

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
hepsini bir arada yapsaydın daha hızlı olurdu. benim sorunum 1 günde çözüldü.

hostagel hostagel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek elektronik mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hostgator son zamanlarda daha sık kimlik doğrulama istemeye başladı. Bunun bir sebebide hosting alım sırasında adres, telefon gibi bilgilerin tam ve doğru doldurulmamasıda olabiliyor.

Kimlik doğrulama için gelen mailin türkçe çevirisine Hostgator Kimlik Doğrulama dan ulaşabilirsiniz. Kimlik fotokoposi ve kredi kartı rakamlarının son 4 hanesini gösterilip diğerlerini gizleyecek şekilde gelen maile göndermeniz gerekiyor.

www.hostgator.com.tr den hosting alımı yaparsanız yada www.hostgator.com dan aldığınızda data center değiştirme formunu doldurursanız Hostgator Avrupa sunucularında Hollanda da barındırabilirsiniz. Ping süreleri çok daha hızlı oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al