freelance iş ilanları

Geliyoo Türkiye’de neler yaptı? (İnfografik)

264 Mesajlar 47.654 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

S h d adlı üyeden alıntı

güzel bir çalışma, başarılarınızın devamını dilerim. ben üyeliğimi şimdiden aldım.

İlgin için teşekkür ediyorum Shd

iyi forumlar.

wmaraci
reklam

Shd1 Shd1 Bitti Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lunix
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

İlgin için teşekkür ediyorum Shd

iyi forumlar.

Rica ederim,gercekten cok begendim.verilen emekler boşuna gitmemeli tum arkadaşlar,ilgilerini gösterip kendi sitelerinde paylaşmalıdır.diye düşünüyorum.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

mcr4pisback mcr4pisback Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo&Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 23 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
Okadar şey yazmışlar yok 40 tb saniyelik veri analizi falan. gördüğüm sadece henüz amatör bi arama motoru.

Ek Olarak: Ek olarak , Türk Arama motoru ama içeriklerin çoğu ingilizce . Google bile Yabancı olmasına ragmen içerik olarak Türkçe . Düzeltilmesi lazım

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Bu kadar on yargi ile yaklasmaniz bence anlamsiz. Henuz yolun basi umuyorum daha iyi yerlere gelecek bu arama motoru. Mobilden masaustune gectigim gibi bunu haber sitemde paylasmayi dusunuyorum. Basarilar...
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

mcr4pisback adlı üyeden alıntı

Okadar şey yazmışlar yok 40 tb saniyelik veri analizi falan. gördüğüm sadece henüz amatör bi arama motoru.

Ek Olarak: Ek olarak , Türk Arama motoru ama içeriklerin çoğu ingilizce . Google bile Yabancı olmasına ragmen içerik olarak Türkçe . Düzeltilmesi lazım

Nerdeyse hemen herkes aynı şeyi söyledi ve bende en az bu forumda belki 100 kez aynı cevabı verdim ama arkadaşımız için yeniden vereyim sanırım takip etmedi ve sadece bir kez sayfaya bakıp hemen eleştirmek istedi.

2014 yılında yeni arayüz ile yeni sistemlerde tamamen ingilizce kaldırılarak ikinci dil olarak eklenicek ve ana dil türkçe olarak şekilde tasarlanıcak. Yeni arayüz ile birlikte Browser Türkçe olarak ve 2014 yılında arama motoru ile birlikte Geliyoo Browser'da yayına açılacak ve Türkiye'nin ilk Browser'ı olma özelliğini taşıyacak. Aynı zamanda ilk profesyonel arama motoru ile birlikte ana sayfa olarak çalışacak.

Dİlerim yeterli olmuştur bu açıklama.
mcr4pisback

kişi bu mesajı beğendi.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Bloguma yazarım,hem benim yazı sayım artar hem belki birkaç ziyaretçi kazanırsınız.Ama isim soy isim araması yaptım,benden başka herkes çıktı..Vasat demek olmaz,sonuçta gelişme aşamasındasınız ve bu aşamada bizim destek olmamız en iyisi..

Üye ol kısmında bir hata var,resimde ki rakamları kendisi otomatik olarak dolduruyor
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

IIFSMII adlı üyeden alıntı

Bu kadar on yargi ile yaklasmaniz bence anlamsiz. Henuz yolun basi umuyorum daha iyi yerlere gelecek bu arama motoru. Mobilden masaustune gectigim gibi bunu haber sitemde paylasmayi dusunuyorum. Basarilar...

Değerli görüşleriniz için teşekkür ediyorum öncelikle, elbetteki eleştiri olacaktır ancak insanları rencide etmeden ve dürüst bir şekilde insanlar karşısındaki kişileri rencide etmeden yaptıkları sürece bu eleştiriler kabul edilebilir. Eleştirilere en uygun dil ile cevap vermeye çalışıyorum. Mümkün olduğunca anlayış çerçevesinde geçsin istiyorum görüşme ve konuşmalar zaman zaman ağır eleştiriler olsa dahi sonuç olarak bunlar bizi kesnlikle etkileyecek şeyler değil. Bizim amacımız da yolumuzda belli ; kimin ne düşündüğü ile değil kendi ilkelerimiz ile hareket ediyoruz. Sizler için başarılı bir çalışma ortaya koyacağımıza inanarak bu yola çıktık. Başarılı olacağız Allah'ın izniyle. Bunu Tüm Türkiye görecek inşallah.

Ek Olarak:

JackkerL adlı üyeden alıntı

Bloguma yazarım,hem benim yazı sayım artar hem belki birkaç ziyaretçi kazanırsınız.Ama isim soy isim araması yaptım,benden başka herkes çıktı..Vasat demek olmaz,sonuçta gelişme aşamasındasınız ve bu aşamada bizim destek olmamız en iyisi..

Üye ol kısmında bir hata var,resimde ki rakamları kendisi otomatik olarak dolduruyor

2014 yılındaki güncelleme sonrasında her türlü sorun ortadan kaldırılmış olacak endişeniz olmasın Browser ekranından üye olduğunuzda tüm geliyoo çalışmalarına üye olmuş olacaksınız. Size özel bir mail adresi de hazırlanıyor. 2014 yılındaki güncellemelerimizi bekleyin..

İyi forumlar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye için bir arama motoru yapılıyor. Bu arama motorunun adı geliyoo oluyor. Biraz çelişki yok mu? Türkçede geliyoo diye bir şey yok. Sokak ağzı konuşmalarda geçer bu daha çok. Bilmem olayı daha önce bu açıdan hiç düşündünüz mü?
Ya da bu şekilde hiç eleştiri aldınız mı?
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Yahu ben neden akla yatan bir şey olsa destek vermenin dışında bir davranış sergileyeyim ki? Biraz düşünme yetisine sahip olan insan yorumumda ne demek istediğimi anlamıştır. Ne gördüysem onu söylüyorum ve sanki yalan söylüyormuşum gibi bir tepki ile karşılaşıyorum. Dediklerimin hiç birini cevaplamadınız sadece genel olarak olumsuz şeyler söylediğim için bir çıkış sergiliyorsunuz. Ha söylediklerim yanlış şeyler olur böyle bir çıkışı anlarım fakat dediğim gibi aklı, mantığı olan insan zaten durumun farkına varacaktır. Hatalı çıkan bir haberden bahsetmişsiniz gerçekten anlam vermek güç nasıl oluyor da projeniz hakkında tamamen hatalı bir haber çıkıyor bunu açıklarsanız bilgilenmek isterim. Belki de tamamen siz haklısınızdır fakat bunu açıklığa kavuşturmaz iseniz kabul ettiğiniz kanısına varırım.

Ayrıca şöyle bir durum var salt olarak geçmiş çıkan haberlerden yola çıkarak bir yorum yapmadım. Şuanda var olan sistem ile alakalı direkt göze batan şeyleri aktardım direk ve durumun saçmalığına kanaat getirmek için gayet yeterli sebepler.

"bi subdomainle oyalanarak yorum yapmak ne kadar akıl karıdır, ne kadar kayda değerdir?" diyorsunuz fakat gerçekten verecek bir cevap bulamıyorum. Peki o halde insanlar size destek versin, herkese rakibiz, bomba gibi geliyoruz falan filan konuşmaya devam edin bir yandan da subdomainlerinize flash oyun falan atın hit kasar alexa düşürürsünüz.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Türkiye için bir arama motoru yapılıyor. Bu arama motorunun adı geliyoo oluyor. Biraz çelişki yok mu? Türkçede geliyoo diye bir şey yok. Sokak ağzı konuşmalarda geçer bu daha çok. Bilmem olayı daha önce bu açıdan hiç düşündünüz mü?
Ya da bu şekilde hiç eleştiri aldınız mı?

Bu aldığımız ilk eleştiri ancak isim konusunda elbetteki eleştiriler oldu bu konuda herhangi bir endişemiz yok, isim bizim için uygun geldiğinden ötürü böyle bir ismi kullanmayı seçtik, ancak her fikre saygımız var Google'ın bizim dilimizde de bir anlamı yok tabi yandex ve Bing'in de buna benzer binlerce site sayabilirim. İzim bence zurnanın son deliği. Bu kadar takılmamız gereken bir yer değil.

Ek Olarak:

Ogulcan adlı üyeden alıntı

Yahu ben neden akla yatan bir şey olsa destek vermenin dışında bir davranış sergileyeyim ki? Biraz düşünme yetisine sahip olan insan yorumumda ne demek istediğimi anlamıştır. Ne gördüysem onu söylüyorum ve sanki yalan söylüyormuşum gibi bir tepki ile karşılaşıyorum. Dediklerimin hiç birini cevaplamadınız sadece genel olarak olumsuz şeyler söylediğim için bir çıkış sergiliyorsunuz. Ha söylediklerim yanlış şeyler olur böyle bir çıkışı anlarım fakat dediğim gibi aklı, mantığı olan insan zaten durumun farkına varacaktır. Hatalı çıkan bir haberden bahsetmişsiniz gerçekten anlam vermek güç nasıl oluyor da projeniz hakkında tamamen hatalı bir haber çıkıyor bunu açıklarsanız bilgilenmek isterim. Belki de tamamen siz haklısınızdır fakat bunu açıklığa kavuşturmaz iseniz kabul ettiğiniz kanısına varırım.

Ayrıca şöyle bir durum var salt olarak geçmiş çıkan haberlerden yola çıkarak bir yorum yapmadım. Şuanda var olan sistem ile alakalı direkt göze batan şeyleri aktardım direk ve durumun saçmalığına kanaat getirmek için gayet yeterli sebepler.

"bi subdomainle oyalanarak yorum yapmak ne kadar akıl karıdır, ne kadar kayda değerdir?" diyorsunuz fakat gerçekten verecek bir cevap bulamıyorum. Peki o halde insanlar size destek versin, herkese rakibiz, bomba gibi geliyoruz falan filan konuşmaya devam edin bir yandan da subdomainlerinize flash oyun falan atın hit kasar alexa düşürürsünüz.

Kimin ne yaptığı neyi nasıl yaptığı hakkında tek bir bilgiye bile sahip değilken bir kaç abuk subuk haber okuyarak yorum yapıyor olman senin bilgi ve birikimini ortaya koymaya neden olan tek şey değerli Oğulcan, kendini nasıl bir merkeze koyuyorsan herkesi eleştirebileceğini herkes hakkında olur olmadık yorular yapabileceğini sanıyorsun. "Ama Kesinlikle Yanılıyorsun" 2010 yılından bu yana tam 3 yıl geçmiş.
1. si: 2010 yılında çıktığımız zaman hazır bir script içerisinde değişiklikler yaparak yayına başladığımız en az 100 makalede duyurdum birini dahi okumamışsın. Ne kimseden bir şey sakladım nede insanlara herhangi bir şekilde yalan söyledim.
2. si: Subdomain çalışmalarını insanların site çalışmalarına isteyerek yada istemeyerek zarar vermemek adına GeliyooBot/1.0 için önceden planlanarak açıldığını da hemen hemen her makalemde dile getirdim.
3. sü: İnsanların aile hayatını, yaşantısını , sosyo-ekonomik yapısını ve değerlerini hiçe sayarak incitici yada onur kırıcı , insanları yönlendirici ve yapıcı olmaktan çok uzak aksine tamamen yıkıcı yaklaşımından dolayı aldın o cevapları.
4.sü: Ne yaptığımızı bilmediğin açın ve net, sırf senin için burda tüm çalışma dosyalarımızı yayınlayacak değilim ancak eğer cesaret edip utanmadan sıkılmadan gelebilecek olur dürüstçe bilgi almak istersen.

ADRES: Adres: Büyükdere Cad. Yapı Kredi Plaza C Blok No:40-41 Kat:17 Ofis No: DO-01 Levent- Beşiktaş / İstanbul
Telefon: 0 212 317 47 28
Faks: 0 212 317 47 01

Bize dilediğin zaman ulaşabilirsin.

Amerika'da ise Oda kolay: Geliyoo Inc.
US Office
3415 Brentwood Dr
Odessa, TX, 79762
USA

Eğer Avrupa'da Yaşıyorsan:
22 Rue de Thann 68100 Mulhouse adresinden +33699763617 nolu telefondnan bize ulaşabilirsin.

Eğer insanlara gerçeği ve bilgiyi vermek istiyorsan tüm şirketlerimin ve çalışanlarımın adresi telefonu ve bilgiye dayalı tüm ulaşım kanalları açık gerçek bilgiyi alıp insanları bu yönde bilgilendir. O zaman doğru tepkiler ile karşılaşırsın.

"İnsan insanı yücelttikçe yücelir". Birine çelme takmak, bir gün size de aynı çelmenin takılacağı hissini hep içinizde barındırmanıza neden olur" bu sözler bilmem sana bir şey ifade ediyormu.

Çalışanlarımı görmek istiyorsan Geliyoo Inc. İndia'da bulunan Ahmedabad'da Ofise gelerek görebilirsin.

Amerika'da bulunan şirket 183,000 dolar kapital ile kuruldu.
Fransa'da bulunan şirket: 60,000 euro kapital ile kuruldu.
Türkiye'de bulunan şirket ise Fransa'ya 700,000 TL isim hakkı ödeyerek kuruldu.

Bu güne kadar 4170 internet sitesi yaptım. Özel tasarımdan hazır kaynak kodluyazılımlara kadar. 18 yıldır bilgisayar üzerindeyim 52 personelim ve Türkiye için geliştirdiğim 20'ye yakın projem var kimi hali hazırda kullanılan kimisi yapım aşamasında olan.

Allah ve kuran Hakkı için sen bana vasfını söyleyebilir misin? Bu güne dek tek bir insanın bile zarar etmesi, zarar görmesi için uğraşmadım. Burada yada bulunduğum diğer platformlarda insanlara yardım etmek dışında hiç bir beklentim menfaatim yada düşüncem olmadı. Lütfen ya çok rica ediyorum ben bu kadar açık olmaya çalışıyorum buyur gel anlat derdini hazmedemediğin şey nedir? Bu denli senin içine attığın nedir?

İnsanların hayatlarındaki karar alma yöntemleri birilerinin yanlış yönlendirmesi ile değişebilir. Ben "Allah'ın Rızası için yaşar ve çalışırım" Allah'ın aşkı için sen ne yapmaya çalışıyorsun bana bunu açıklar mısın?

Şu andaki sistemin gerçek sistem olmadığını ve 2014 yılında yayına açılacak olan sistemin beklenmesi gerektiğini Geliyoo Browser'ın ana sayfasında kayda değer bir arama motoru olması için çalıştığımızı hem bu konu içinde hemde yüzlerce makalede yazdım "Sen bunlardan birini dahi okumamışsın ki" bana halen aynı şeyleri söylüyorsun.

Ben hayatım boyunca insanları kırmaktan kaçındım, bir kızım bir oğlum var benim tüm hayatım onlar onlara adadım kendimi ve işime seni de kırmak istemezdim bunun için eğer böyle bir şeye vesile olduysam özür dilerim ancak inan insanları rencide edecek şeyler yapmak hoş bir davranış değil. Konuyu farklı yerlere çekmeden artık tartışmaya bir nokta koymak istyorum.

Allah'a ısmarladık.

İyi forumlar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al