freelance iş ilanları

Seo Konusunda Sorularınızı Yanıtlıyoruz!

91 Mesajlar 12.106 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
http://www.marmaraweb.com/web-tasarim-referanslar/arama-motoru-optimizasyon-referanslarimiz.html

bu listedeki sitelerin seosu nasıl yapılmıştır bilginiz var mı ?
çoğu siteye hiç dokunulmadan dış seo çalışması olduğunu gördüm , backlink olayı değil. Başka birşey bir haftadır araştırıyorum ama net bir cevap bulamadım. En usta seocular bile bu konuda yetersiz kaldılar. Saygılar...

wmaraci
reklam

ugurylmz2121 ugurylmz2121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar programcısı
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
3 aylık blogumu değerlendirirmisiniz şuan bulunduğu nokta iyimi kötümüdür. sitem :www.guncelyazilar.org

tasarimix tasarimix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Editörlük
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 5 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

Karakurt adlı üyeden alıntı

http://ismailkarakurt.com sitemin seo açısında eksiği var mı ? Özgün yazıyorum.Yazdıgım yazılar çok geç indexleniyor.Google yükselemiyorum.

Pm ile site için özel seo teknikleri hakkında bilgi verildi. Söylediklerimi harfiyen uygularsanız siteniz kısa sürede ilk sıralara çıkacaktır.

Ek Olarak:

neariyon adlı üyeden alıntı

atamindir.blogspot.com bir warez sitem seo adına eksiği yalnışı nedir hocam

Simurg adlı üyeden alıntı

crack indir bu sitemin seo eksiği nedir acaba

Sitenizdeki kategorile özel seo yapmanız için size bir pm gönderdim, onu inceleyin ve siteniz uygulayın, kısa sürede siteniz hak ettiği yerlere gelecektir.

Ek Olarak:

neariyon adlı üyeden alıntı

atamindir.blogspot.com bir warez sitem seo adına eksiği yalnışı nedir hocam

keremsamet adlı üyeden alıntı

Google zengin snippet bölümünde update ve author hatalarının kaynağı nedir? Wp ve bloggerda son güncellemelerle birlikte zengin snippet hakkında sizin görüşünüz ve kullanıcılara uygulamalarını tavsiye ettiğiniz şeyler nelerdir?

Konu hakkında pm ile dönüş sağlandı.

brkdmn brkdmn oyunstudyo.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
http://baklavatarifi.gen.tr hocam benim siteme de bakar mısınız ve bilgilendirir misiniz? Sitem google'da çok geç index alıyor ve baklava tarifi sorgusunda bile üst sıralarda çıkmıyor, bing ve yandex ise uzun süredir hiç indexlemiyor.

www.oyunstudyo.com
wmaraci
wmaraci

dadava dadava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programlama
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Hep merak ediyorumdur ve başıma da çok geliyor sitemi ilk başta atıyorum ayakkabı çeşitleri dalında açıyorum 1 ay sonra sıkılıp yada randıman alamayıp makaleleri siliyorum ve ceket içeriğine geçiyorum google ayakkabı çeşitleri için yazdığım makalelerin indexlerini haliyle arama sonuçlarında çıkartıyor fakat tıkladığımızda sitemde o sayfa olmadığı için 404'e düşüyor. Bunun zararı varmıdır? Varsa nasıl düzeltebilirim?

• Üyelik 07.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Editörlük
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 5 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

http://www.marmaraweb.com/web-tasarim-referanslar/arama-motoru-optimizasyon-referanslarimiz.html

bu listedeki sitelerin seosu nasıl yapılmıştır bilginiz var mı ?
çoğu siteye hiç dokunulmadan dış seo çalışması olduğunu gördüm , backlink olayı değil. Başka birşey bir haftadır araştırıyorum ama net bir cevap bulamadım. En usta seocular bile bu konuda yetersiz kaldılar. Saygılar...

Bahsettiğiniz listedeki sitelerin üst sıralarda olmasının nedeni site içinde seo'nun güçlü olmasıdır. Dış seo'da iyi yapılınca web siteleri haliyle ilk sıralardan inmiyor. Sitelere girip bir kategoriyi seçin ve sayfa kaynağını görüntüleyin, sonra title, description ve keywords'lerde yazanları kontrol edin, nasıl oralarda kaldığını göreceksiniz.

Ek Olarak:

ugurylmz2121 adlı üyeden alıntı

3 aylık blogumu değerlendirirmisiniz şuan bulunduğu nokta iyimi kötümüdür. sitem :www.guncelyazilar.org

Pm ile siteniz hakkında bilgilendirme gönderdim, söylediklerimi dikkate alın lütfen.

Ek Olarak:

brkdmn adlı üyeden alıntı

http://baklavatarifi.gen.tr hocam benim siteme de bakar mısınız ve bilgilendirir misiniz? Sitem google'da çok geç index alıyor ve baklava tarifi sorgusunda bile üst sıralarda çıkmıyor, bing ve yandex ise uzun süredir hiç indexlemiyor.

Siteniz şuanda çok kötü durumda, site içi seo yapılması gerekiyor, pm ile neler yapmanız gerektiği hakkında bir yazı gönderdim, inceleyin ve sitenize uygulayın.

Ek Olarak:

dadava adlı üyeden alıntı

Hep merak ediyorumdur ve başıma da çok geliyor sitemi ilk başta atıyorum ayakkabı çeşitleri dalında açıyorum 1 ay sonra sıkılıp yada randıman alamayıp makaleleri siliyorum ve ceket içeriğine geçiyorum google ayakkabı çeşitleri için yazdığım makalelerin indexlerini haliyle arama sonuçlarında çıkartıyor fakat tıkladığımızda sitemde o sayfa olmadığı için 404'e düşüyor. Bunun zararı varmıdır? Varsa nasıl düzeltebilirim?

Aslında işte o 1 aydan sonra ne oluyorsa oluyor, siz bırakmamanız gereken yerde bırakıyorsunuz. Sitenizdeki içerikleri silmeniz size büyük bir zarar olarak geri dönecektir. Hata sayfaları webmaster araçlarında size bildirim olarak gelir ve buda sitenizin google gözünde kötü bir site olduğuna işarettir. Hata sayfalarını belirleyin ve robots.txt sayfası hazırlayın, bunuda webmaster araçlarından google'a gönderin, bu şekilde o içeriklerden kurtulmuş olursunuz.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
sitenizden çıkacak her link sitenize zarar verir demişsiniz. işte bu yüzden kaynak belirtme huyumuz yok çalıp çırpıyoruz alıntılıyoruz ama kaynak belirtmiyor çoğumuz. oysa ki google bilgilendirici faydalı yazılar ister, wikipedi gibi sağlam yerlerden alıntı yaptığınızda alıntıladığınız sayfaların linkini verirseniz arama motorları o yazıyı ciddi ve bilgilendirmeye yönelik bir makale olarak algılar.
kısacası o yazıyı okuyan kişiye yine o alanda faydalı olacak bir sayfaya link verirseniz emin olun daha başarılı olursunuz. hep bana hep bana diyip kimseye link vermezseniz ama karşınıza her çıkan siteden link alırsanız bi baltaya sap olmanız zor.
tasarimix NDorteOrg Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Editörlük
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 5 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

aHoruz adlı üyeden alıntı

sitenizden çıkacak her link sitenize zarar verir demişsiniz. işte bu yüzden kaynak belirtme huyumuz yok çalıp çırpıyoruz alıntılıyoruz ama kaynak belirtmiyor çoğumuz. oysa ki google bilgilendirici faydalı yazılar ister, wikipedi gibi sağlam yerlerden alıntı yaptığınızda alıntıladığınız sayfaların linkini verirseniz arama motorları o yazıyı ciddi ve bilgilendirmeye yönelik bir makale olarak algılar.
kısacası o yazıyı okuyan kişiye yine o alanda faydalı olacak bir sayfaya link verirseniz emin olun daha başarılı olursunuz. hep bana hep bana diyip kimseye link vermezseniz ama karşınıza her çıkan siteden link alırsanız bi baltaya sap olmanız zor.

Çok doğru tespit ;)
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

Korkusuz Korkusuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
İmzamdaki siteye bakıpta seo açısından neler eksik,neler yapmam gerekli,hangi çalışmaları yaptırmalıyım,domain sizce iyimi yoksa değiştirmeliyim vb. gibi konularda yardımcı olurmusunuz.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
http://www.sadeceandroid.com - android sitemin günlük 100 - 110 organik hiti var nasıl yükseltebilirim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al