freelance iş ilanları

İndex Sorunu İçin En Kesin Çözüm

20 Mesajlar 3.114 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

iddaatilkisi iddaatilkisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
Dün sabah 04:00 gibi sıfırdan (alan adı + hosting + wordpress kurulum) açtığım yeni sitede an itibari ile index sayısı 26...
E daha ne olsun. Yeni bir buluş yapamadım kusura bakmayın ama buluşlardan faydalanmasını da bilmek gerek :)

wmaraci
reklam

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
pm atarmısınız

seolik seolik Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
bir pm de ben istiyorum hocam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar biraz okuyun. Biraz araştırın. İndex sayısıyla ne işiniz var sizin. Siteye bakıyorum 15 bin indexi var. Arama sonuçlarında neredeyse site yok. Ama öyle siteler var ki sitede 500 index yok 15 bin indexli siteyi geride bırakmış.

Özgün yazılan her site indexlenir er veya geç. Bu iş kodla filan olmaz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 5, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar biraz okuyun. Biraz araştırın. İndex sayısıyla ne işiniz var sizin. Siteye bakıyorum 15 bin indexi var. Arama sonuçlarında neredeyse site yok. Ama öyle siteler var ki sitede 500 index yok 15 bin indexli siteyi geride bırakmış.

Özgün yazılan her site indexlenir er veya geç. Bu iş kodla filan olmaz.

Dostum söylediklerine itirazımız yok zaten, sanki buna karşıymışım gibi bir yorum okudum. Er ya da geç index alır demişsin de neden beklemek zorundayız? Biraz burdan bak olaya...

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Siz bir kodla istediğiniz yazıyı Google indexletemezsiniz. Bunu hele kodla yapmanız mümkün değil. Zaten verdiğini örnekte bir acayip yeni site açtım hemen indexledi. Siz bunun kodla alakalı olduğunu sanıyorsanız zamanla işlerin değiştiğini göreceksiniz.
Google benim yazılarım bazen bir haftada indexliyor. Sonuçta bir bakıyorum. İlk sayfanın en tepesinde. Bu demek oluyor ki Google bir siteyi indexlerken birçok kriteri göz önünde tutuyor. Bir sitenin hemen indexlenmesinden daha önemli olan şey indexledikten sonraki konumunuzdur. Daha özetini yazayım siz istediğiniz zaman ve siz istediniz diye Google indexlemiyor. Kendi istediği zaman indexliyor.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 5, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Siz bir kodla istediğiniz yazıyı Google indexletemezsiniz. Bunu hele kodla yapmanız mümkün değil. Zaten verdiğini örnekte bir acayip yeni site açtım hemen indexledi. Siz bunun kodla alakalı olduğunu sanıyorsanız zamanla işlerin değiştiğini göreceksiniz.
Google benim yazılarım bazen bir haftada indexliyor. Sonuçta bir bakıyorum. İlk sayfanın en tepesinde. Bu demek oluyor ki Google bir siteyi indexlerken birçok kriteri göz önünde tutuyor. Bir sitenin hemen indexlenmesinden daha önemli olan şey indexledikten sonraki konumunuzdur. Daha özetini yazayım siz istediğiniz zaman ve siz istediniz diye Google indexlemiyor. Kendi istediği zaman indexliyor.

Hocam bilgi ve birikimin üst seviyede. Bunu yazdığın teknik terimlerinizden de anlıyoruz; fakat bir site açılırken ilk açılma esnasında dikkat edilmesi gereken bir konu var. Bunu sen de biliyorsun.
Ben bu işi para kazanmak için yaparım, bazısı hobi olarak takılır. Hobi olarak takılmak istersen 6 ay sonra index alsın önemli değildir. Ben bir site açarım 1 senede bir yere getiririm satarım veya reklam alırım. Bu ikisi arasında uçurum var.
Yemek tarifi sitesi açıp özgün tarif yazarak 5 sene sonra para kazanabilirsin, o da belki. Kazandığın miktar da ne kadar tatminkar olur acaba?
Neyse ben senin kadar usta değilim bu işlerde. Zaten kodu veren site bir tür imleme sitesi. Siteni oraya tanıtıyon, site sana bir kod veriyor. O kodu sitene koyuyorsun iş bitiyor. Ondan sonra spam mı yaparsın özgün mü takılırsın o sana kalmış (senden bahsetmiyorum) bir iş...

techvadi techvadi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Design
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 118 / 75
  • Ticaret 3, (%67)

iddaatilkisi adlı üyeden alıntı

Dün sabah 04:00 gibi sıfırdan (alan adı + hosting + wordpress kurulum) açtığım yeni sitede an itibari ile index sayısı 26...
E daha ne olsun. Yeni bir buluş yapamadım kusura bakmayın ama buluşlardan faydalanmasını da bilmek gerek :)

hergun domain alıp sunucuma baglıyorum :D gun içinde indexi alıyorum ben bi buluş yapmışmıyım

• Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
Bir arkadaş vardı istediği kelimede google'da arama yapıyordu. Google'de çıkan sonucu kopyalayıp spam olarak bedava bloglardan para kazanıyordu. Bu işten aynı yöntemle 4 senede 120 bin falan kazanmıştır.
Ama bu işi çok iyi bilen arkadaşlara anlat, hayatta inanmazlar. 120 bin gibi bir rakamı bu işlerde çok usta insanlar bile zor kazanır (%5'lik bir kısmı ayırayım da ayıp olmasın (emeğe saygı))...

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
pm alayım

https://dapasorgu.com
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al