freelance iş ilanları

türk arama motoru geliyoo nasıl bir algoritma bu?

112 Mesajlar 14.294 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Otomodo Otomodo Bursablog.Net Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 34 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
ya bence yandex ve google bizimkinlere arama motoru yapamıyorlar. Geliooo muhtemelen ingilizce yazılımı türkçe çevirip, türkçe arama motoru diyorlar. Gerçekten te türk arama motoru var kullanmak isterseniz ara.com.tr deneyin.

wmaraci
reklam

ahmetcivelek ahmetcivelek osuranbaykuş Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gemi Operatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 58 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
İşte bu yüzden var hepimizin dilinde "bizden birşey olmaz" ibaresi.

Çok fazla uzatmak istemiyorum ve bu konunun bu kadar uzatılması taraftarı da değilim fakat her ne olursa olsun ortada koskoca bir emek varken, neden karalama & dalga geçme kampanyası yapılıyor bunu hiç anlamadım, anlayamıyorum da. Yapılan her yorumu tek tek okudum. Eleştiren eleştirmemiş yerden yere vurmuş resmen. Peki ya neden? Aramak istediğinizi bulamadığınız için mi? Karşınıza istediğiniz şeyi çıkarmadı diye mi? Farklı şeyler getiriyor diye mi? Olabilir, neden olmasın. Bunları yapmak eminim ki kolay değildir ve görünen o ki kolay olmuyor da. Biz millet olarak çok severi "Armut piş, ağzıma düş" olayını. Eleştiriyi severim, yapanı da severim ancak burada yazılanlar eleştirinin dışına çıkmış açıkçası. Beraber olmak yerine neden birbirimizin sırtını kamçılıyoruz hiç anlayamadım. Eleştiren eleştirsin, eksik birşey varsa da her yoldan arkadaşın iletişim detayları var zaten gereken neyse neyi eksik görüp neyin fazla olduğunu düşünüyorsanız kendisine iletin ama sadece bu konuda değil ne olursa olsun kimse kimseyi aşağılayıcı & dalga geçici şekilde eleştirmesin ki bu eleştirmek değildir de zaten. Kendisi gerçekten çok ilgili birisi, bu konu hakkında ne gibi sıkıntılarınız varsa kendisi ile bire bir görüşmenizi tavsiye ediyorum. Eminim burada sorulan her sorunun tek tek cevabı vardır ki verilmişte zaten.

Not : Kimseye bir lafım olmamıştır, genelleme yaparak kendi düşüncelerimi yazdım, bilginize. :p

"Paylaşmak, erdemdir."

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
Sizin gibi artadaşlarım oldukça bu ülke bi arama motoru tabi açamaz adamlar google varken bunu kim napsın BÖYLE DÜŞÜNDÜGÜNÜZ İÇİN ASLA BÜYÜYEMEYECEKSİN

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Google,Bing,Yandex vb. arama motorları oldukça halk kolay kolay bırakamaz.Kimse ön yargı falan demesin.

Bi girin yandex'e bakın sonrada geliyoo'ya bakın,Geliyoo kullanabilmemiz için çook fazla gelişmesi gerekiyor , 5-10 kişiyle olucak bir iş değil.

Birşey yazıyorsunuz 3-4 sn sonra sonuçlar geliyor onlarında çoğu gereksiz,kimler nasıl kurmuş bilmiyorum ama harcadıkları para çöpe gitmiş bence.

Türkiye'de bu işi yapmak istiyorsan milyoner olman gerekir , bunuda ancak Acun Ilıcalı yaparsa yapar.

wmaraci
wmaraci

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Evet arastirma yapan arkadaşlar çoğalmış bu güzel bir durum nedir ne değildir bilenler artarsa bu laf edebiyatlarını inşallah bitiririz.

Her ne hikmetse geliyoo benim güzel sorularıma cevap vermemekle inat ediyorlar.
Gerçekler bunlar tekrar soruyorum kimseyi kandırmaya gerek yok sizde kanmayın arkadaşlar

Geliyoo browser de adult kesinlikle yok diye açıklama yaptınız ama adult var o Açıklamayi yaparken bile adult icerikler sitenizde var iken neye güvenerek böyle bir açıklama ile kendinizi lanse ettiniz ?

Bu adult lar yeni güncellemede gerçekten olmayacak mı ?

Ve geliyoo ya facebook diye arttığımızda bizi adult sitelere yonlendirmesi ne zaman düzelecek? Çünkü çocuklar için çok tehlikeli bir durum.

Yine cevap bekliyorum.

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
ara.com.tr de kapandı beyler Geliyooo da yakında kapanır. Benim gözümde yandex in bile değeri yok.

Beni geliyooo index lemiş indexlememiş önemli değil. Google ve yandex index lesin yeter.

Daha facebook bile indexlememişler. Çince yazılar çıkıyor. :)

Birde şunu savunuyor daha tam yapılmadı browser çıkınca olcak. İlk yap dört dörtlük sonra bize sun. Suçluymuşuz gibi hitam etme kimseye.

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

..kendini adam sayanlar sanırım boy göstermeye başladı.

Burada ahkam kesen yada kendince laf konuştuğunu zanneden kişilere şunu soralım mı hep beraber. Kaçınızın 3 tane teknoloji şirketi var? Kaçınız 3 ülkede kayda değer çalışmalar ortaya koydunuz? Kaçınız tarih de hayırlı bir işe imza attınız? Kaçınızda 52 personel var ve bunların maşını tek başınıza ödediniz. Kaçınız işletme sahibisiniz?

Arkadaş burda konuşmak klavye erkekliği yapmak ne kadar basit ya? bana bir söyler misiniz arama motoru yazdık yada yazıyoruz yapıyoruz diyenlerin kaçı ayakta? Kaçının sitesi açık? Boş konuşmak maharet ise inanın burda bu tartışmayı yaparak kendini bir şey sanan kişiler büyük ödüle aday gösterilebilir.

Gerçekten size çok yakışır bir üslup kullanmışsınız (:

"Çıkışa adam toplar" gibi konuşan bir insanı ben ne kadar ciddiye alabilirim ki.

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
Benim anlamadığım madem beğenmiyorsun, madem kullanmayacaksınız niye karalama çalışması yapıyorsunuz? Bing, yahoo, ask search falan senede 1 defa girerim ya girmem. Gidipte forumlarda yok aramaları kötü, aradığımı bulamıyorum, saçma sonuçlar çıkıyor diye birşey yazdığımı hatırlamıyorum. Kaldı ki bunlar 1-2 yıllık sitelerde değil. Git google'nı kullan. O kapanır, bu açılır, bunu yapsa yapsa acun yapar. Bu kafada olduğumuz için bu ülkede teknolojiye önem verilmiyor.

Hadi selametle

İyi forumlar herkese.

Bana kalırsa bu konu silinmeli. Site daha aktif duruma geçmemiş tam anlamıyla başlamış karalamalar. Bu konuda yazan hiç kimseyi tanımam etmem.

Ferrari Ferrari Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri CTO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 8, (%75)
Çılgın algoritma'mı desek yoksa, düşündürücü ve kuşkulandıracak bir algoritma'mı acaba :)

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 18 / 84
  • Ticaret 0, (%0)

mcr4pisback adlı üyeden alıntı

İyiki Google veya diğer projeler Türkiyede Üretilmemiş. Yoksa kaderi bu yorumlardan ibaret olurdu.

Türkiye de üretilmiş bir şey var mı ki ? Genelde ezmeye çalışır biz millet olarak tek kötü yanımız ne biliyor musun ? Herkes kendini diğerlerinden üstün görmesi. Bizim ülkemizde yeri geliyor herkes doktor, yeri geliyor herkes iş adamı, yeri geliyor herkes siyasetçi, yeri geliyor herkes webmaster, yeri geliyor herkes grafiker bizim ülkede her tip meslek grubun en üst seviyesinde insanlar var (ya da olduğunu sananlar var)ama hiç bir zaman icraat yok.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al