freelance iş ilanları

Php bilgisi neye göre ölçülür?

28 Mesajlar 2.946 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

phponur phponur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 16 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

ElseIf adlı üyeden alıntı

PHP 1 kitapla öğrenilecek şeymiydi :S Ben öğrenmek için ne kadar proje döktüm, hazırladım. Dahada eksiklerim olduğunu düşünüyorum.

yok hocam ben kitapla öğrenebileceğim demiyorum , bence hiçbir yazılım dilinin sonu yok zaten , sadece neler yapabilirim diye merak ettim

wmaraci
reklam

ElseIf ElseIf Yazılım Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

phponur adlı üyeden alıntı

yok hocam ben kitapla öğrenebileceğim demiyorum , bence hiçbir yazılım dilinin sonu yok zaten , sadece neler yapabilirim diye merak ettim

Temel bilgiler edinebilirsin, fakat html5, css, java uygulamaları ve geliştirmeleri vede en önemlisi SQL Database 'dir. Bunları bildikten sonra web programcısı olup çıkarsın ;)
phponur

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 16 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Temel bilgiler edinebilirsin, fakat html5, css, java uygulamaları ve geliştirmeleri vede en önemlisi SQL Database 'dir. Bunları bildikten sonra web programcısı olup çıkarsın ;)

Hocam HTML5 ve javascript düşünüyorumda , sizcede css grafiker işi değil mi temel seviyede öğrenirimde css te öyle gelişeceğimi sanmıyorum yanlışım varsa düzeltin
ayrıca sql database mysql mi oluyo

ElseIf ElseIf Yazılım Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

phponur adlı üyeden alıntı

Hocam HTML5 ve javascript düşünüyorumda , sizcede css grafiker işi değil mi temel seviyede öğrenirimde css te öyle gelişeceğimi sanmıyorum yanlışım varsa düzeltin
ayrıca sql database mysql mi oluyo

CSS zaten grafik ile alakalı fakat site kodlamaya başladığında sadece temel grafikler mi yada bulduğun script buna bulamayan da diyebiliriz ki script veya kod yardımı istediğinde yardımcı bulman zordur. Fakat css bilirsen tasarımını kendin yapıp satabilir/kullanabilir sin.

ayrıca onun temel sınıfı sql database 'dir. Yani ikiside aynı 'dır biri web programcılığında kullanılır ,biride C# ile bağlantılı veritabanı yerlerinde kullanılır. Zaten sql database bilen kişi mysql 'i çok çabuk kavrar çünkü konular/fonksiyonlar ve tiplemeler aynıdır.
phponur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 16 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

CSS zaten grafik ile alakalı fakat site kodlamaya başladığında sadece temel grafikler mi yada bulduğun script buna bulamayan da diyebiliriz ki script veya kod yardımı istediğinde yardımcı bulman zordur. Fakat css bilirsen tasarımını kendin yapıp satabilir/kullanabilir sin.

ayrıca onun temel sınıfı sql database 'dir. Yani ikiside aynı 'dır biri web programcılığında kullanılır biride, C# gibi veritabanı yerlerinde kullanılır. Zaten sql database bilen kişi mysql 'i çok çabuk kavrar çünkü konular/fonksiyonlar ve tiplemeler aynıdır.

sağolun hocam , başarılar.

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)
Bir kitap ile başlaman bence yanlış. Öncelik olarak videolu eğitim setleri almanı önerirdim. Sonrasında kendini geliştirmek için bir kitap alman daha doğru olacaktı. Kitap ile sadece kodları ezberlersin ama bir web sitesi mantığını çözmek gerçekten ayrı bir şey.
TurgutHost

kişi bu mesajı beğendi.

TurgutHost TurgutHost Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım, Programcılık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 3, (%100)
Yabancı kaynakları takip etmenizi öneririm, videolar izleyerek kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Bir projeye başlamadan önce projenin şemasını kafanızda planlayın ve algoritmasını oluşturun. Allah'a emanet kodlamaya başlarsanız sonunu getiremezsiniz :)

• Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 16 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Turgut Host adlı üyeden alıntı

Yabancı kaynakları takip etmenizi öneririm, videolar izleyerek kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Bir projeye başlamadan önce projenin şemasını kafanızda planlayın ve algoritmasını oluşturun. Allah'a emanet kodlamaya başlarsanız sonunu getiremezsiniz :)

hocam mind map ile yaptım şemayı bahsettiğiniz bu heralde gidiyorum işte şema üzerinden :o

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al