wmaraci reklam
lidertakipci

Themeforest Temaları

15 Mesajlar 5.682 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

elegance elegance Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek grafik & web tasarım
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 91 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar merhaba,
bir konuda bilgi rica edicem. Ben themeforest.net sitesinden para ile tema alıp müşterilerime web sitesi yapıyorum. 400-500 TL civarı. sayfa sayısına göre değişiyor tabi. Bu legal midir? Aynı temayı birkez alarak birçok müşterime kullanıyorum çünkü. Hem themeforest hem de kul hakkı açısından?

Ayrıca ingilizcesi olanlar için ingilizcem pek iyi olmadığından bir themeforest tema satıcısı arkadaştan gelen şu cevap ışığında bilgi verebilirler mi? Benim için çok önemli. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

"Sure you can purchase a regular license, put content, customize... for your customer's site. You can use one regular license per one domain name web site."
TheBurak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TheExp3rT TheExp3rT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 34 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bir yerde Denk Geldim . Bu Temadan Para Kazanmak İçin Alıyorsan ThemeForest ten Temanın veya Scriptin Telif Hakkı Gibi birseyini alman gerekiyormus . Bu Sözlü Birşey . Sen Para Kazandıgında Bunlar Senin Temana Nasıl Bir Müdehale Yapar Bilgim Yok .

• Üyelik 21.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 91 / 33
  • Ticaret 4, (%100)

TheExp3rT adlı üyeden alıntı

Bir yerde Denk Geldim . Bu Temadan Para Kazanmak İçin Alıyorsan ThemeForest ten Temanın veya Scriptin Telif Hakkı Gibi birseyini alman gerekiyormus . Bu Sözlü Birşey . Sen Para Kazandıgında Bunlar Senin Temana Nasıl Bir Müdehale Yapar Bilgim Yok .

Anladım dostum teşekkür ederim cevabın için.. Müdahale edebileceklerini sanmıyorum ama yine de benim derdim kul hakkı olmasın..

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
bir temayı sadece bir sitede kullanabilirsin, 5 sitede kullanacaksan 5 kere satın alman gerekiyor. öbür türlü kul hakkına girersin wa-rez kullanmış olursun.
elegance

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mrshn mrshn Felix Themes (technoesh) Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 1011
  • Beğeniler 46 / 146
  • Ticaret 14, (%100)
Themeforesttan regular lisans ile alınan temaları sadece tek sitede kullanabilirsiniz. Bir çok sitede kullanmak istiyorsanız Extended lisans almanız gerekir. Yukarıdaki yazıda da extended lisans hariç bunu belirtmiş.
elegance AaRAdyOcU

kişi bu mesajı beğendi.

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)

technoesh adlı üyeden alıntı

Themeforesttan regular lisans ile alınan temaları sadece tek sitede kullanabilirsiniz. Bir çok sitede kullanmak istiyorsanız Extended lisans almanız gerekir. Yukarıdaki yazıda da extended lisans hariç bunu belirtmiş.

Aynen dediğinize katılıyorum.

---------------------------------------------------------------------

Tek bir tema lisansını alıp o sitenin kullanımı olarak tasarlayıp satabilirsiniz.Bu düzenleme yaparak kazanç sağlıyorsunuz.Sonuçta o site için emek verip lisansını o site için lisansı geçerli olur.Bir nevi aracı gibi kazanç sağlayabilirsiniz.

Şahsen bende öyle yaptım.Restaurant sitesi istediler.Wordpress üzerinden site tasarımını yaptım.Themeforest temayı aldım.Faturayı da onlara göstererek + tasarım türkçe cevirimi v.s ücrete tabi tuttum.

• Üyelik 21.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 91 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
çok sağolun arkadaşlar yardımlarınız için..

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
Yapılan iş , iş ücreti , iş şekli ve planı sizi ilgilendirir. Önemli olan müşteri'nin sizden istediğini yapmanızdır. Siz bunu internet'de ücretsiz wordpress temalarıyla'da yapsanız , satın alıp'da yapsanız müşteri'den yana hak geçmez. Sonuç'da hizmetiniz , fiyatınız belli.
Yani ben şimdi gidip pazar'dan 1 kilo mandalina alıp , kapı kapı dolaşıp mandalina'nın tanesini 1 TL satarım. Bu ticaret'dir. Ama gidip pazar'dan her tezgah'dan 1'er mandalina rica edip alırsam ve götürüp satarsam hak. :)

Gelelim themeforesten aldığınız 1 temayı başka siteler'de kullanmaya. Eğer aldığınız 1 temayı başka site'de kullana biliyorsanız bu demek oluyor ki theforest izin veriyor. O zaman helaldir. Fakat Lisans kırıcıyla kullanırsanız hak geçer. Sonuç'da adam 1 Kullanıma 15 $ alıyor. Örnek fiyatını söylüyorum.
Ben'de wordpress , joomla , blogger vb. alt yapılarını ve temalarını kullanarak hizmet sağlıyorum. İnternet'den çok kaliteli wordpress temaları'da bulabilirim warez bir şekilde fakat 200 300 lira için yukarı da ALLAH (C.C) hesap verirken zorlanmaya değmez.
Anlıyacağın işin helali her site için 1 tema al taş çatlasa 60 70 + para ödersin ama bereketli para kazanırsın.

İyi Çalışmalar.

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.

• Üyelik 21.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 91 / 33
  • Ticaret 4, (%100)

onlinemir adlı üyeden alıntı

Yapılan iş , iş ücreti , iş şekli ve planı sizi ilgilendirir. Önemli olan müşteri'nin sizden istediğini yapmanızdır. Siz bunu internet'de ücretsiz wordpress temalarıyla'da yapsanız , satın alıp'da yapsanız müşteri'den yana hak geçmez. Sonuç'da hizmetiniz , fiyatınız belli.
Yani ben şimdi gidip pazar'dan 1 kilo mandalina alıp , kapı kapı dolaşıp mandalina'nın tanesini 1 TL satarım. Bu ticaret'dir. Ama gidip pazar'dan her tezgah'dan 1'er mandalina rica edip alırsam ve götürüp satarsam hak. :)

Gelelim themeforesten aldığınız 1 temayı başka siteler'de kullanmaya. Eğer aldığınız 1 temayı başka site'de kullana biliyorsanız bu demek oluyor ki theforest izin veriyor. O zaman helaldir. Fakat Lisans kırıcıyla kullanırsanız hak geçer. Sonuç'da adam 1 Kullanıma 15 $ alıyor. Örnek fiyatını söylüyorum.
Ben'de wordpress , joomla , blogger vb. alt yapılarını ve temalarını kullanarak hizmet sağlıyorum. İnternet'den çok kaliteli wordpress temaları'da bulabilirim warez bir şekilde fakat 200 300 lira için yukarı da ALLAH (C.C) hesap verirken zorlanmaya değmez.
Anlıyacağın işin helali her site için 1 tema al taş çatlasa 60 70 + para ödersin ama bereketli para kazanırsın.

İyi Çalışmalar.

katılmıyorum kardeşim sana.. sen kitabına uydurmuşsun resmen..

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
Ben düşünceleri mi belirttim.

Warez kullanmadığın sürece bir hak mevzusu olmaz.

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al