freelance iş ilanları

Anime Sever Arkadaşlar Baksın Lütfen

19 Mesajlar 2.836 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Anime bir eğlence sektörü, hiç zaman kaybı değil. Hatta animeler ülkemizin ismini bile kullanmaya başladılar, normalde filmlerde bu mümkün değil. Dikkatinizi iyi çekerim.

wmaraci
reklam

ugurx ugurx www.izmirtez.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 21 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Percus adlı üyeden alıntı

hocam süpersiniz Allah aşkına bu animede ne buluyorsunuz bi anlamıorum
size söylüyorum Anime = Zaman Kaybı

biraz saçma bi yorum yapmışsınız

https://www.mobidictum.com

Percus Percus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Coder
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 47, (%100)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Açık konuşayım bu anime niye bana saçma geliyor ? Tamam çizgi romanlar mesela hoş,ama birkaç tane izledim böyle uçuyor kaçıyor falan, saniyelik hareketler adam elini havaya ışınlayarak kaldırıyor falan, kültürü mü o bilmem ama, hakkaten dandik geliyor bana

ugurx adlı üyeden alıntı

biraz saçma bi yorum yapmışsınız

hayır hocam üsteki arkadas JackkerL onun yorumuna yaptım

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)

Renkler ve Zevkler Tartışılmaz!

wmaraci
wmaraci

Percus Percus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Coder
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 47, (%100)

Umut İrhan adlı üyeden alıntı

Renkler ve Zevkler Tartışılmaz!

haklısınız ama şimdi anime çizgi film bunu her zaman söyliyorum.

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

Umut İrhan adlı üyeden alıntı

Önünüzde 3 tane dev gibi engel var ama şu da var ki engeller her zaman var değil mi ? (:
Turkanime
Dizifa
Anizm

Bu siteler (özellikle turkanime) bu işe yıllarını vermiş. Şahsen ben bu işe girdimde tek olabilecek birşey değil.
www.animeizlehd.com benimdi fakat sattım ilgilenemediğimden. Ve şuanda aklımda One Piece Forumu oluşturma düşüncesi var ama hala kararsızım :)

aslında rakipler bunlar değiller. çünkü bu siteler çeviride çok geride kalıyorlar. animeyi perşembe koymaları gerekirken cumaları yayımlar hala geldiler. http://www.animeciyiz.com/ en büyük engel. mesela narutoyu buradan izliyorum. ve her perşembe günü 15.30 16.00 dan sonra çeviri geliyor. öbür siteler çok yavaş kalıyorlar çeviride.

bu arada anime ve çizgi film/dizi denen şey çok farklıdır. bir kere bir çizgi diziyle anime arasında acayip derecede çizim farkı vardır yani bunu görmezden gelemezsiniz. anime farklı bir terimdir. çizgi dizi değildirler!!!

Sadece narutonun mangasını ingizlice okuyorum(bitti bölüm bekliyoruz her hafta o da 2dk de bitiyor okuması :( ). animede ise sadece o beğenmediğim ovaları ingilizce izlemiştim. normal yayını hep türkçe izledim. vaktim olsa çeviriye katılırdım ama işlerim çok. hem ingilizce hazırlık okuyorum. hem her gün ingilizce kitap okuyorum. hem de web programlama üstüne çalışıyorum. bu yüzden yardım edemeyeceğim. ayrıca yootube ta yayımlamak için video çekiyorum.

umarım başarılı olursunuz ben size en büyük rakibinizi söyledim. bölümleri bu siteden 1-2 saat önce verebilirseniz başarırsınız. ya da en azından türkanime ve anizmden önce çeviriyi tamamlayabilirseniz iyi olur.

ama moderatörlük yapabilirim :) kullanıcıların yorumlarını kontrol etmek güzel şey. yardımcı olmayı da severim
polathinyo

kişi bu mesajı beğendi.

polathinyo polathinyo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO | Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 43 / 37
  • Ticaret 58, (%97)
Arkadaşlar konuyu animeye laf atın diye açmadım, lütfen konuyu saptırmayın.
Herkesin zevki farklıdır, siz sever veya sevmezsiniz..
Animeyi 10 yaşındakide izliyor 40 yaşındaki de, hiç kimse de karışamaz.

Bu konuyu sadece ekip arayışı içinde olduğumuzdan açtım, konuyu saptırmayalım lütfen.

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

travian oynamak speed serverde 3 ay yada normal serverde 1 yıldan fazla oynayıp sonra elinde hiç bir şeyin kalmaması zaman kaybı değil mi? Film, dizi izlemek zaman kaybı değil mi? sitelerle uğraşmak da zaman kaybı değil mi? 3 ay uğraştıktan sonra 0 hitin de olabilir. Biraz empati kurmayı öğrenin lütfen.(bunu kişisel algılamayın çoğu insan böyle) Asıl soru ise kime ve neye göre zaman kaybı
bjlkl

kişi bu mesajı beğendi.

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
tartışma olmasın da şu animeler çocuk işi diyenlere sesleniyorum. bi Hellsing'i çocuklarınıza izletebilecek misiniz? hele ki Hellsing Ultimate serisi. her animenin belirli bir yaş kitlesi var. türkiyede hellsing ultimate yayınlasan ilk günden rtük olaya el atar.
Tutulan animeler genellikle savaş içerikli. o şirin teletubbies tarzı şeyler değiller. hele şimdi çocukların izlediğn ben10 ve türevlerine göre daha ağır savaş sahneleri vardır. ayrıca animelerde kurgu daha sağlamdır ve bir bölümü izlersiniz ve adamın ne demek istediğini zor anlarsınız. o anda aklınızda bir flashback oluşturup olaylar arasındaki karmaşık bağlantıları çözersiniz ki bir çocuğun bu tip bağlantıları kurması için baya bir zeki olması gerek. 12-13 yaşında daha hayata yeni atılan çocuk bu tip şeylerin zor farkına varır. çocuğa full metal alchemist izletsen çocuğunuzda değişik psikolojik sorunlar ortaya çıkar. yani genellikle animeler yetişkinlere göredir(çocuklara göre olan kaptan tsubasa türevleri) ve çoğu zaman japonların inançlarına göre tanrılarına verdiği isimler, ataist düşünceler vs. yer alır. tutup da bunlar çocuklara göre diyemezsin. haliyle grafikler de müthiş olur. :)
polathinyo TakaharaShujin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al