wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye'de Girişimler Hakettiği Değeri Bulmuyor Mu? [Tartışalım]

35 Mesajlar 4.130 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Cals adlı üyeden alıntı

Eve videbuyu bende duymuştum, tayfunun desteklediği öğretiyor.com vardı ismini yanlış hatirlamiyosam ama dediginiz gibi içerik üretme işi gerçekten çok sıkıntılı bir süreç

İşte bakın farklı yere çıkıyor yolumuz. Mesela Videobu kısa bir süre önce Mynet tarafından satın alındı onun servisi oldu. Yani neden her proje bu şekil olmuyor ?

wmaraci
reklam

Cals Cals Джансу | SEO Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 70 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Aslında her yeni satın alınma işinize yeni ortaklar demektir. Her yatırım fikrini onaylamak akıllıca bir davranış değildir pazar hacmi düşünülerek adım atılması en önemli şeylerden biri. Her proje neden satın alınmıyor konusuna gelirsek başarılı projelerin arkasında her zaman sabırlı ve işine aşık olan insanlar vardır. 2 ay içinde yatırım alırım yaparım ederimler bizi hedefimizden uzaklastirir. Bunun dışında başarılı fikirler ve işler kendi gelirini ve pazarını oluşturdukları takdirde satın alınmalar sadece girişimciye hacim kazandiricaktir. Maddi gelirin ikinci hatta üçüncü plana atılması çoğu projeyi başarılı kılar diye düşünüyorum.
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında çok basit...

Bu konuda proje gelişterecek insanlar diğer insanlara projelerinden bahsettiklerinde boşversene kpss ile devlete gir daha iyi kazanırsın diyorlar.Ee adam da kendisine destek çıkacak kimse bulamıyor ve proje başlamadan bitiyor
FilmlerBizden Holiqan

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

Osman Ferdi Osman Ferdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 16 / 3
  • Ticaret 3, (%33)
1. cisi eğitim çok yetersiz ülkemiz eğitime önem vermiyor dershaneler kapanması vs.. bir örnektir bunun nedeni eğitimli bir gençlik istemiyorlar eğer halk bilinçlenirse kendilerininde daha çok çalışmalarının gerektiğini biliyorlar akp li enerji bakanı kendi ağzı ile beyan etti eğitim seviyesi arttıkça akp oyları azalıyor diye bu işi siyasete bağlamak istemiyorum halkımızdada problem var bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim http://www.youtube.com/watch?v=mmetG14XAnY
FilmlerBizden Rec

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ferhatbatbay ferhatbatbay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 17 / 82
  • Ticaret 6, (%100)
Güzel bir tartışma konusu açılmış. Aslında ülkemizde çok güzel projeler düşünülüyor. Ama yatırım yapılmadığı için bu projeler eriyor. Örnek vericek olursam yurtdışında bir oyun için milyon dolarlık bağışlar yapılırken Türkiye'de böyle bir proje yapıldığını düşünelim. Kim bu bağışları yapacak. Osman Ferdi'ye ben kesinlikle katılmıyorum. Siyasete hükümete bağlamak çok saçma olur. Çünkü Ak Parti hükümetinden öncede eğitim sistemimiz berbattı ve halada berbat. Neredeyse her sene Milli Eğitim Bakını değişiyor. Hepside yeni bir sistem getiriyorlar. Bir diğer deyineceğim mevzuda aile baskısı bu ülkede. Gelişememizin en büyük nedenlerinden biri bence.

ibrahimkiraz ibrahimkiraz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 17 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Online girişimciliğin belirli temellerde başarı sağlayacağını düşünmekteyim. Bu unsurlardaki yetersizlik birçok projeyi başarısız kılacaktır.
Her işte olduğu gibi bir iş planı hazırlanmalı. Konusu, içeriği, hedef kitlesi, rakip analizi, tanıtım mecralarının belirlenmesi, bütçe planlaması, projeye ek olarak ziyaretçiyi bağlayıcı faaliyetleri, sağladığı fayda, ziyaretçinin hangi ihtiyacını nasıl karşıladığı gibi unsurlar çözümlenmeli. Ne olursa olsun iyi bir fikriniz olabilir ama ekibiniz yoksa ve belirli bir yatırım yapmayı düşünmüyorsanız zaten proje hüsrana uğrar.
Türkiye'de işletme açıp aynı sene içerisinde kapatanların oranının %80 olduğunu ayrıca belirteyim. Sebebi iş planları yok. Bu internet sektöründe de aynı. Adam nasıl ki ucuza mal buldum, bi dükkan açar satarım diye girip batıyorsa, online projelerinde bundan hiç bir farkı yok. Devlet bilişim sektörünü destekliyor. Krediler ve hibeler alabiliyorsunuz. Bu konularda ikna edici projelerinizin olması lazım.
Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim. Gayet faydalı bir başlık olmuş.

blitzzz blitzzz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İşşiz
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Şu konuyu gördüm ya.Varya nasıl oldum anlatamam yaz yaz diye bağırdı klavye resmen :)
İlk önce arkadaşlar girişimci nedir?Ticaret nedir? bunları düşünmek lazım.Girişimci dediğimiz birey kendi kafasında ölçer biçer ama aklını koyar ama parasını koyar ortak olur tutar tutmaz ayrı bir mesele.Ticaret;Benim bildiğim ticaret şekli 2 tane. 1.gözle görülmeyen(hizmet) 2.gözle görülen

Asıl sorun insanların kafasında.Nasıl kafasında?Hocam şimdi şöyle düşünün çocukluğunuza gidin.Size sorulan ilk sorular neler?Ne iş yapacan?Asker mi olacan polis mi olacan?Memur mu olacan doktor mu olacan?gibi saçma sapan sorulardı.Kısacası yetiştiriliş tamamen maddiyata dayalı.Şöyle de bir şey var.Benim oğlan/kız doktor olacak/avukat olacak.La sordun mu oğluna/kızına olmak istiyor mu?Bugün esnaf kimse olmak istemez.Herkes memur olsa kapağı atsa 2000 tl maaş alsa az çalışsa çok para alsa sorumluluk olmasa olsa da olsa.Var mı böyle bir dünya?Yok kardeşim.Bugün kimse riske girmek istemiyor yada birine güvenemiyor.Böyle olunca girişimci dediğimiz birey ne yapacak boş geziyor.

Ayrıca Türkiye gibi yerde orjinal bir fikir öne sürmeniz zor.Babam esnaf(galeri işi yapıyordu).Bizim oraya arabam.com'dan adamlar geldi.Abi şöyle paketimiz var.2000 tl bundan yaklaşık 10-15 sene önce deli para.Babam aldı.İnternete arabayı koyuyoruz abi sadece fotografı bakıp çok güzel makine şöyle teknoloji diye övünüyoruz.Neyse karşımızda komşumuz vardı.Babam dedi bak böyle böyle yaptım.Abi dedi bu iş tutmaz sen parayı dedi sokağa atmışsın.Babam gayet relax.10 sene sonra da ne oldu biliyor musunuz?Araba piyasası bitti.Bitirdiler.Niye bitirdiler?Çünkü sahibinden ve gittigidiyor gibi siteler sağolsun pazarı salladı desek yeridir.Bizim dükkana araba bakmaya geliyor adam.Bize ders veriyor.Sahibinden de bu arabanın şu rengi şu km'de şu kadar burda niye pahalı?Kardeşim git ordan al da diyemiyorsunuz.Biz dükkanı kapattık.Ve bazı olaylarda oldu ailevi falan.Yani o zaman belliydi.Türkiye de bir numara olmak kolay ama tutunabilmek daha zor.Girişimci her ana hazırlıklı olmalı.Herşeyi düşünmeli.Hele ki 10 yıl da bir ülkede kriz çıkıyorsa.

İçimden gelenleri yazdım.Bir aralar kendi işimi kurup güzel paralar kazanmayı düşünüyordum ama maalesef olmadı.Hayırlısı olsun dostlar.Umarım yanlışımız olmamıştır.!

sekizncihayat sekizncihayat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 0 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Başarısız olan projenin zaten aslı vardır orjinali bu yüzden ilgi görmüyordur. Farklı projeler her zaman ilgi görmüştür diye düşünüyorum. Ayrıca projeler insanların ihtiyaclarını genel olarak giderebilen projelerse her zaman el üstünde tutulur diye düşünüyorum belli kesime hitap eden projeden zaten bir beklenti olamaz. Daha yapıcı olunmalı proje yapımı ve hayata geçilme adımında. 1 koyayım 5 alayım düşüncesi de bu kayıplara da yol açıyor bana kalırsa. Say say bitmez bu durumlar proje hayata geçirdim niye tutmadı diye insanlar suçlanamaz çok mantıksız olur, suçu eksikliği projeyi hayata geçirenler düşünmeli.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
1- internet sitesi acmak proje degildir.
2- uzman olmayanlarin ise girismesi sacmaliktir.
3- takim calismasi olmadan bir yere varilamaz. Php javascript sql css seo gorsel alaninda her biri uzman bir kadro olusturulmalidir.
4- adsense den para kazanicam diye bakmak bosa kurek cekmektir zamani bosa harcamaktir.
5- sacma sapan kisise bloglar neti copluge dondurmektedir.
6- kosgebten destek almak onlara proje sunmak patent almak bedaba hibe almak varken sucu devlete ve buyuk sirketlere atmak buyuk bir amatorluktur.
7- piyasaya gore degil ihtiyavlara gore calismak esastir.
8- yazilim egitimi internetten alinmaz. Yazilim egitimi universiteden alinir. Yazilim veya programcilikla ilgili fakultede mezun degilseniz hic konusmayin. Kendinizi ne saniyorsunuzki.
9- webmasterlik, yazilimcilik birseyler yapmak degil birseyler yaratmaktir. Aranizdakilerin yaptigi en iyi ise bakalim haxir js kodlari kullanmistir. Olay bu degil. Olay uretebilmek.
GokhanKara bacaksizcocuk

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Ben kosgeb sertifikalı girişimcisiyim
Kosgeb te o kadar kolay değil bayağı uğraşıyorsunuz bilginize

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al