wmaraci reklam
lidertakipci

A-101 27 Şubat Teknoloji Ürün İncelemeleri

21 Mesajlar 2.653 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

1 - Nikon Coolpix S2700

İlk olarak özelliklerine gelmeden satışa sunulan renk seçeneklerine bakalım bize 3 adet renk sunulmuş gri, siyah ve kırmızı renk seçenekleri mevcut.Şimdi gelelim özelliklerine ilk olarak katalog üzerinde yazılan özelliklere bir bakalım zaten daha sonra detaylı açıklama yapmaya çalışacağım. Kamera 16 megapiksel çözünürlüğe sahip şunu söylemek istiyorum ilk olarak 16 megapiksel olması çok iyi ancak tek megapiksel yeterli değil bunun için çözünürlüğün fazla olması daha iyi Nikon Türkiye internet sitesinden baktığım zaman 16 megapiksel'de 4608 x 2592 çözünürlük bulunuyor. Gayet iyi bir çözünürlük bir çok dijital fotoğraf makinesi 4000 veya daha altı çözünürlükte. 6X Nikkor optik zoom lens mevcut, 6X fena değil ancak lensin zoom lens olması iyi bir özellik neden derseniz zoom adı üstünde yakınlaştırma yani uzaktaki bir fotoğrafı yakındaymış gibi çekmemize olanak sağlıyor. 2,7 TFT LCD ekran var ekran bizim için çok önemli değil ancak LCD olması bizim için yeterli bir özellik. 720p HD video kayıt günümüzde bir çok dijital fotoğraf makinesi 720p kayıt yapıyor ancak 720p hiç bir zaman azımsanacak bir çözünürlük değil çünkü bir zamanlar 360p çekim yapıyorduk ve 720p çekim ile çok iyi çekimler bile yakalayabiliriz.

18 otomatik Sahne modu mevcut sahne modu ne işe yarar hemen ondan bahsedeyim. Sahne modu size otomatik olarak bulunduğunuz ortam için en uygun modu ayarlar bu şekilde sizde daha kaliteli ve daha rahat fotoğraf çekebilirsiniz.18 sahne modu güzel 18 olması ideal yani işe yarar bir özellik.Şarj edilebilir lion batarya bu makinenin en güzel yanlarından biri bu diyebilirim çünkü diğer makineler sizlere ayrı olarak pil almanızı ister bu ise hem şarj edilebilir hemde lion batarya lion batarya günümüzde en çok telefonlarda kullanılıyor ve diğer pil türlerine göre daha uzun süre kullanım sağlanıyor.Yaklaşık 125 gram ağırlık bunu tartışmaya bile gerek yok çünkü dijital makinelerde ağırlık önemli değildir ve tabi olmazsa olmaz garanti yine her makinede olduğu gibi bunda da 2 yıl garanti mevcut.

Şimdi soracağınız soru şu bu ürün kaç TL ? 179 TL olarak satışta.

Yorumumu söylemek gerekirse hiç fena bir ürün değil zaten markadan belli olacağı gibi fotoğrafçılık tarihine adını kazıtan bir marka 16 megapiksel ve çözünürlüğü çok iyi diyebilirim yani kötü çekimler yapılacağını zannetmiyorum ayarı yapıldıktan sonra zaten 720p video kayıt var video kalitesi iyi ancak çok iyi sonuç beklemeyin çünkü aldığınız makine adı üzerinde fotoğraf makinesi üretici fotoğrafa odaklı çalışarak video kayıtı ek bir özellik olarak sunar.Peki alınır mı ? Alınır çünkü kötü değil ama çok iyi de değil eğer fotoğrafçılığı seviyor ve bu işle uğraşmak istiyorsanız bu makine ile bir başlangıç yapabilirsiniz.

2 - Toshiba 16 GB Flash Bellek

Bu ürün aslında 2013 Eylül ayında aynısı satılmıştı. Ancak yeniden satılacak. Yine katalog üzerinden açıklamalar yapayım.İlk olarak şunu söyleyeyim ürün bir çok satış yerine göre 1 - 2 TL kadar daha uygun. Yani alınabilir bir ürün ki ben bu hafta içinde 2 tane almayı düşünüyorum. Şimdi gelelim özelliklerine ilk olarak garantisinden başlayayım kataloğu tersinden yazalım. Üründe 5 yıl garanti var Toshiba ürünlerine güveniyor. 5 yıl garanti bir flash bellek için çok uzun bir süre zaten 5 yıl genelde kullanım ömrü biçilir ama bu ürün 5 yıl olduğuna göre 7 yıl kullanım ömrü vardır mutlaka. Bütün Windows işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. USB 2.0 ve 1.1 ile uyumlu bir şekilde çalışabilir sorun çıkartmaz.Okuma hızına gelecek olur isek saniyede 17 megabayt okuma hızı var yazma hızı ise saniyede 7 megabayt.Okuma hızı gayet iyi çok iyi şeyler yapılabilir yazma hızı da fena değil tabi bu 7 megabayt flash belleğin hızı bilgisayarda işlem sırasında hızlı ise 7 megabayt'ın üzerine çıkabilirsiniz.Zaten fiyatı çok uygun 19,95 TL uygun fiyatlı flash bellek arayanlar için ideal.

Yorumumu söylemek gerekirse ben ürünü sevdim.Alma amacınız asla ve asla depolama aracı olarak kullanmayın.Bunu dosyayı bir bilgisayardan diğerine göndermek için kullanabilirsiniz yada readyboost ile sistemi hızlandırmak için kullanabilirsiniz çok faydasını görürsünüz. Fiyatı da 20 TL diyelim çok uygun bir fiyat bence ben şahsen alacağım ama sayısı bilinmez belki 1 tane belki 5 tane ama gerçekten güzel bir marka güzel bir ürün ve uygun fiyat diyebilirim.

Kaynak: BilginPortal

Sitemede yorum atan arkadaşlar olursa çok teşekkür ederim

wmaraci
reklam

RuyaWebAjans RuyaWebAjans www.ruyawebajans.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Teknoloji ile alakalı ürünleri Vatan, Teknosa, Media Markt gibi teknoloji devi firmalardan almayı tercih ederim.

Kurumsal Temalar için Ruyadizayn.c o m tıklayınız.

mail: emre@ruyawebajans.com

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

RuyaWebAjans adlı üyeden alıntı

Teknoloji ile alakalı ürünleri Vatan, Teknosa, Media Markt gibi teknoloji devi firmalardan almayı tercih ederim.

Haklısınız ancak ancak a101 uygun fiyata satıyor yinede teknoloji devlerinden mi alırsınız ?

• Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Evet yine de teknoloji devlerinden alırım. Milletimiz bu ucuz zihniyetinden dolayı kaybediyor zaten. "UCUZ AMA KALİTELİ OLSUN" diye bir şey yoktur 5 fazla verirsin kaliteli olur bu kadar basit.

Ek Olarak: Artı şunu da belirtiyim, a-101 o ürünlerin teknik desteğini veremez ama bir teknosa, bir vatan, bir media markt her türlü teknik desteğini verir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

Evet yine de teknoloji devlerinden alırım. Milletimiz bu ucuz zihniyetinden dolayı kaybediyor zaten. "UCUZ AMA KALİTELİ OLSUN" diye bir şey yoktur 5 fazla verirsin kaliteli olur bu kadar basit.

Fikrine saygı duyarım ancak aynı flash bellek diğer mağazalarda 25 - 30 tl den altında satılmıyor aynı ürüne fazla parayı vermek hiç akıl kari değil bence

• Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Ben flash bellekten bahsettiğinizi düşünemedim : ) Biraz büyük düşünün bence.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

Ben flash bellekten bahsettiğinizi düşünemedim : ) Biraz büyük düşünün bence.

Flash bellek bir örnek sadece aynı şey a ürünü veya b ürünü olsun her şeyi aynı olan bir ürüne neden daha fazla para vereyim ki ?

• Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Flash bellek bir örnek sadece aynı şey a ürünü veya b ürünü olsun her şeyi aynı olan bir ürüne neden daha fazla para vereyim ki ?

Fikrinize saygı duyuyorum, fakat ben kesinlikle A-101 veya x bir markete gönderilmiş olan Teknoloji devlerinin ellerinde kalan veya tutulmayan ürünleri almayı tercih etmem.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

Fikrinize saygı duyuyorum, fakat ben kesinlikle A-101 veya x bir markete gönderilmiş olan Teknoloji devlerinin ellerinde kalan veya tutulmayan ürünleri almayı tercih etmem.

Olabilir ancak ben o kadar ürün aldım a veya b marketinden hiç biri sorunlu çıkmadı belki benim düşüncem bu yüzden böyle.

• Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Olabilir ancak ben o kadar ürün aldım a veya b marketinden hiç biri sorunlu çıkmadı belki benim düşüncem bu yüzden böyle.

1- Düşüncenize saygı duyduğumu belirttim.
2- Sorunlu çıkar veya sorunlu çıkmıştır gibi ifade kullanmadım.
3- Sebzeyi market yerine manavdan alırım demek istiyorum.
4- Sadece fikrim bu, fikrinize de saygım var.
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al